REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Absurdalnych chodników, ścieżek i innych ciągów na Ursynowie nie brakuje. Teraz dołącza do nich przejście między blokami przy Związku Walki Młodych. Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Stokłosy" postanowiła wybudować tam podjazd. Ale na zjazd z drugiej strony już szkoda było pieniędzy.

  Przejście pomiędzy blokami przy ul. ZWM 14 i 16 to wygodny skrót dla mieszkańców - nie muszą okrążać całych, dosyć długich bloków, żeby dostać się na drugą stronę. Niedawno tamtejsza Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Stokłosy" postanowiła wybudować do niego podjazd. Ale tylko z jednej strony. Od strony pobliskiego placu zabaw nadal są... wyłącznie schody.

  - Spółdzielnia się postarała, zleciła wykonanie podjazdu, ale jak zawsze coś nie do końca wyszło. Robotnicy się zawinęli, materiały zabrali, więc nie liczę na dokończenie prac w sensowny sposób. Kawał świetnej, nikomu niepotrzebnej (w obecnej formie) pracy - komentują mieszkańcy.

  I rzeczywiście nie ma co liczyć na budowę podjazdu z drugiej strony. Spółdzielnia swoją decyzję tłumaczy brakiem pieniędzy. Wykonanie takiego podjazdu to koszt kilku tysięcy złotych.

  - Budowa takiego podjazdu obciąża fundusz remontowy budynku. Być może z drugiej strony też by się przydał, ale musimy to brać na logikę. Wybudujemy podjazd, z którego zadowolone będą może trzy osoby, a reszta nie. A nie chcemy, żeby ktoś nam zarzucał, że wydajemy pieniądze bez sensu - mówi inspektor nadzoru budowlanego obu budynków Robert Lewański ze "Stokłosów".

  Z tego względu rodzice z wózkami i osoby niepełnosprawne będą musieli kombinować, jak bezpiecznie z przejścia zjechać. Jedynym pocieszeniem jest to, że spadek od strony placu zabaw jest mniejszy i łagodniejszy. Problemów jest jednak więcej.

  Fuszerka czy "personalizacja"?

  Nowy podjazd jest stromy, brakuje na nim wypustków, które nieco ułatwiłyby wózkom zjeżdżanie i wjeżdżanie. Ponadto na górze jest mało miejsca, by swobodnie przejechać na chodnik. Można rzec, że zwykła fuszerka. Chyba że był budowany z myślą o konkretnej grupie osób.

  - Inwestycję wykonaliśmy na życzenie rowerzystów, którym brakowało podjazdu. Z drugiej strony mogą zjechać bokiem, po lewej stronie schodów, patrząc w dół - dodaje Lewański.

  Rowerzystom taki "spartański" podjazd może nie przeszkadzać. Tak samo bez problemu mogą zjechać i wjechać z drugiej strony po trawie, gdzie na wózki już nie ma miejsca. Tylko jeśli podjazd od strony placu zabaw miał zadowolić tylko trzy osoby, to ilu rowerzystów zadowoli ten wybudowany?

  - Od strony placu rzeczywiście można zjechać bokiem, ale tak można było z tej, więc ten podjazd chyba nie jest za bardzo potrzebny. Tym bardziej że nie za bardzo widziałem, żeby rowerzyści jakoś szczególnie często chcieli tu podjeżdżać. Trochę dziwna ta cała sytuacja - stwierdza pan Maciej, mieszkaniec osiedla.

  Wychodzi więc na to, że pieniądze mieszkańców i tak zostały wydane bez większego sensu. A zważywszy na zbliżającą się zimę, dla osób na wózkach i z wózkami i tak bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze schodów albo jeżdżenie naokoło bloków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 66

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 11 8 miesięcy temuocena: 83% 

   Pewno roszczeniowym rowerzystom przeszkadza, że to nie jest ścieżka ze złota, tylko z tej piekielnej kostki. Bo jak nie o to, to o co? Obok schodów do schodzenia mają zrobić... Wchody do wchodzenia?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olshy 10 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Zjazd czy podjazd? Co za różnica? Zależy w którą stronę jedziesz.Problem wózkiem podjechać trzy schodki na wysokość 10 cm? To może zanim z domu się z wózkiem wychodzi to może wogele się zastanowić czy warto bo może wiatr będzie wiał i też ciężko będzie wózek pchać. Chciało się dzieci robić to na barana bachora i pieszo pod górę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 9 8 miesięcy temuocena: 50% 

   to nie jest absurd a rzeczywistosc, jesli budowa obciaza jeden budynek to faktycznie troche ciezko zrobic cos takiego. a z drugiej strony po jeden stronie ze zjazdem widac wyraznie ze schodkow jest wiecej, teren bardziej pod gorke, a z drugiej raptem 3 schodki o plaskim nachyleniu. Takze aburdem byloby wybudowanie z dwoch stron- tzn marnotrastwem. Ale latwo krytykowac jak sie rozporzadza nie swoim, Jakby autor mieszkal w takim bloku z ktorego musialoby isc na pokrycie to by zaraz narzekal ze po co ze sa inne potrzeby

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janko Walski 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Powtórz te same brednie osobie na wózku inwalidzkim: „raptem trzy schodki”.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brak Logiki 7 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Z czego tu jest robiony "problem"? Że jest jednopasmowy zjazd i podjazd w jednym? Że brakuje czego? trzech pasów świateł do lewoskrętu? Na chodniku w środku środka osiedlowej sypialni? Czy wszyscy zdrowi?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spółdzielca56 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Prędzej czy później będzie walne. A potem prokurator. Rada Nadzorcza będzie nadzorować przycze. A zarząd będzie zarządzał aszenbacherem.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 5 8 miesięcy temuocena: 78% 

   Ale jak to rowerem po chodniku? Można tak? Sam jestem rowerzystą i nie wiedziałem...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 8 miesięcy temuocena: 55% 

   Taka jazda kosztuje od 50 do 100 zł. Ale milicja udaje, że tego nie widzi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Haloaga 3 8 miesięcy temu

   Z dziećmi rzecz jasna można, ale to jeszcze bardziej ogranicza grupę odbiorców.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janko Walski 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Normalnie - można prowadzić rower po chodniku. Nawet jest to wskazane.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EmerytkaStara 1 8 miesięcy temuocena: 87% 

   A walne będzie nie wiadomo kiedy. Siedzą se radni nadzorczy i prezesi. Kasę biorą a ludziom czynsze podnoszą. A za te czynsze - takie inwestycje. A wykonawcy w jakim trybie wybierani? Jako członkowie spółdzielni jesteśmy bezsilni. Od 2020 roku ZERO kontroli nad tymi ludźmi. Dzięki Covidowi nawet wejść nie można. Może zrobić walne dla zaszczepienych A dla antyszczepów on-line? Członkowie rady są teraz nie do zastąpienia a efektów ich pracy i obietnic nie widać tylko kaskę biorą. Po osiedlu walają się śmieci, ciemno jak w lesie, strach chodzić. Starsi ludzie się boją. Młodzież piję i bierze narkotyki na ławkach. Policja nie reaguje. Stokłosy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4605 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022