REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2018, 19:11 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  REKLAMA

  - Jesteśmy buforem Ursynowa, niektórzy myślą, że to już Mokotów – mówili podczas spotkania z burmistrzem mieszkańcy Koncertowej i Symfonii. I prosili – „zadbajcie o nas, jak o inne części dzielnicy”. Postulowali o porządne chodniki, ławki i miejsca parkingowe.

  Najczęstszym pytaniem zadawanym burmistrzowi, Robertowi Kempie podczas wtorkowego spotkania przy metrze Ursynów było: kiedy będzie zrobiony chodnik wzdłuż al. KEN. Mieszkańcy pytali kiedy przejście przez Bartóka będzie skończone, dopominali się także o obiecane miejsca parkingowe i prosili o więcej zieleni w okolicy.

  Burmistrz przyznał, że podczas przebudowy Bartóka popełniono błąd przy liczeniu metrów sześciennych krzaków i druga część prac, będzie wykonana od razu po uzyskaniu odpowiednich zgód na ich usunięcie. Wtedy też pojawią się brakujące miejsca postojowe.

  Oaza seniora

  Okazało się, że jedną z bolączek okolicznych mieszkańców, są samochody zostawione na cały dzień na terenie osiedli i osiedlowych parkingów.

  - Przed naszym blokiem stoją w ciągu dnia samochody, prawie wyłącznie na tablicach spod Warszawy – mówili mieszkańcy. – Myślimy o postawieniu szlabanów.

  Starsi mieszkańcy skarżyli się na brak ławek i nocny hałas z al. KEN. - Tu się odbywają prawdziwe wyścigi motocykli i samochodów – mówili. – Ktoś w okolicy ma podrasowany motor, czasem słychać wycie o 22, a czasem i o 3 w nocy.

  - Wystąpimy o spotkanie do policji w tej sprawie – obiecał burmistrz.

  Uwolnić parking

  Mieszkańcy narzekali także na to, że osoby przyjeżdżające na basen na Koncertowej rozjeżdżają im trawniki, parkują na chodnikach. Postulowali, aby parking P+R przy metrze Ursynów był udostępniony dla wszystkich po godzinie 17:00.

  - Jeszcze za starej władzy miał być udostępniony mieszkańcom – mówiła mieszkanka Koncertowej. – Podobno musiał minąć określony czas ustalony przez Unię Europejską, a minęły już całe lata.

  - Sam niedawno podpisywałem pismo o udostępnienie tego parkingu podczas imprezy organizowanej pod Kopą Cwila. Przy stacji PKP Ursus-Niedźwiadek działa takie rozwiązanie o jakim Pani mówi, są jasne zasady. Sprawdzimy tę sprawę  – mówił Kempa.

  Ostre słowa

  - To żenada, kompromitacja, zróbcie coś z tym! – grzmiała mieszkanka Surowieckiego, którą razi niezagospodarowana skarpa wzdłuż jej ulicy. Jak się jednak okazało, teren, o którym mowa jest dzierżawiony przez spółdzielnię i to ona powinna reagować.

  W podobnym tonie wypowiadał się mieszkaniec Bartóka, który marzy o spójnej, reprezentatywnej przestrzeni wokół swojego bloku.

  - Wjeżdżamy na Ursynów i widzimy głęboką Ukrainę. Fajnie, gdyby także tu było tak ładnie, jak w innych częściach Ursynowa – mówił. – Asfalt, trzy rodzaje chodnika, to woła o pomstę do nieba.

  Burmistrz wyjaśnił, że zgodnie z nowymi przepisami, nawierzchnie będą stopniowo ujednolicane i zachęcił do podjęcia inicjatywy lokalnej. - Wyobrażam sobie, że weźmiemy architekta, usiądziemy z Zarządem Zieleni i będzie można wymyślić jakąś koncepcję – proponował.

  Linio 195 wróć!

  Kilkoro mieszkańców przyszło zapytać o powrót linii 195 na starą trasę. Zgodnie z obietnicą Zarządu Transportu Miejskiego, po wakacjach, trasa ulubionej linii ursynowian powinna zostać przywrócona na Trakt Królewski.

  - Prosimy tylko, żeby nie jeździł tak jak teraz co pół godziny, bo jak się spóźni, można czasem stać 45 minut na przystanku – mówiła jedna z mieszkanek.

  Najmłodszy mieszkaniec Ursynowa, który pojawił się na spotkaniu - Cyprian, przyszedł poprosić burmistrza o nowe nasadzenia w okolicach "Dinozaurów". Sprawa z miejsca trafiła do Piotra Janowskiego – prezesa spółdzielni „Jary”, który akurat był na miejscu.

  Dwie mieszkanki, mamy zaangażowane w życie szkoły swoich dzieci, zapytały o możliwość współpracy z powstającym domem kultury. Marzy im się prowadzenie zajęć teatralnych. Usłyszały, że znajdzie się miejsce na wszystkie projekty. Mają zgłosić się do dyrektorki Domu Kultury Ursynów - Beaty Rusinowskiej.

  Kolejna okazja do porozmawiania z burmistrzem o problemach Ursynowa pojawi się już jutro, w środę, 9 maja w namiocie przy pętli autobusowej na Krasnowoli w godz. 16:00-18:00.

  Terminy dwóch ostatnich w tym sezonie spotkań to:

  • 14 maja, poniedziałek - namiot przy MAL Kłobucka 14 w godz. 16:00-18:00
  • 15 maja, wtorek - namiot przy stacji metra Natolin w godz. 16:00-18:00

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 106

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 23
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Barbara 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

   niech zrobią chodnik wzdłuż al.KEN na Ursynowie Północnym!!! potrzebne słupki przed B.Bartoka 8 na wysokości rosmanna, bo nie można normalnie przejsć chodnikiem przez zastawione samochody....czekamy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka bazarku z Imielina 6 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Tak złego gospodarza, niedbającego o wygląd i estetykę naszej dzielnicy Ursynów dawno nie było. Smutne.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 5 8 miesięcy temuocena: 78% 

   A Wałkuski był? Płakał o pasy i wypaczanie BP?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nauczycielka 4 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Nie bardzo wiem jak mam z dziecmi z ul.Koncertowej dostać się na tą Kajakową? Najbliższy mi dom kultury to ten na Stokłosach! Przecież na Kajakową będe jechała z grupą dzieci pewnie ok 70 min . Dzięki za takie rady.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 3 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Spoko spoko przecież to centrum nie powstało po to aby tam chodzić tylko po to aby pracownicy mogli odpocząć w godzinach pracy:)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 2 8 miesięcy temuocena: 88% 

   rzeczywiście dostanie sie na kajakową to porażka - nie wiem dla kogo jest to miejsce, bo nie dla urysnowian z ursynowa wysokiego? południowego. albo nie ma czym dojechać albo - jeśli po południu - to się trafia w cudny korek na puławskiej i też się odechciewa. byłam zainteresowana jednymi zajęciami - propozycja godziny 18-ej z miejsca była dla mnie nie do zaakceptowania. latem, rowerem przez las kabacki to może być rozwiązanie ale tylko dla kabat i może natolina tego bliżej lasu

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kulczyńskiego 1 8 miesięcy temu

   "...zapytały o możliwość współpracy z powstającym domem kultury." - a może chodzi o dom kultury powstający obok Ratusza?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2055 sekundy
  REKLAMA