REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2018, 11:07 komentarzy 31

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Przebudowa Relaksowej rozkręca się na dobre. Od piątku 13 kwietnia czasowo zamknięty zostanie odcinek od Wąwozowej do Rosnowskiego. Będą wytyczone objazdy.

  Wraz z lepszą pogodą rozpoczęły się prace nad przebudową ul. Relaksowej. Do końca czerwca powstanie nowa, druga nitka na odcinku od Wąwozowej do Rosnowskiego, przebudowane zostaną również skrzyżowania z Rosnowskiego i Wąwozową. W tej chwili drogowcy budują uliczkę odbarczeniową, umożliwiającą dojazd do posesji.

  Jak informuje urząd dzielnicy, już w ten weekend pojawią się tablice informacyjne o zmianach, jakie czekają kierowców od 13 kwietnia. W następny piątek zamknięty zostanie odcinek Relaksowej - od Wąwozowej do Rosnowskiego.

  - Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywał ul. Kabacką oraz ul. Zaruby. Wykonawca zapewni dojazd do wszystkich nieruchomości położonych wzdłuż remontowanej ulicy. Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc, a wykonawca inwestycji w porozumieniu z urzędem dzielnicy podejmie starania, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i użytkowników tej ulicy - informuje dzielnica.

  Firma Falbruk, wykonawca rozbudowy ul. Relaksowej deklaruje, że zrobi wszystko, by przyspieszyć uruchomienie nowej nitki ul. Relaksowej. Zostanie ona otwarta dla ruchu tymczasowo w kierunku centrum, "gdy tylko będą takie możliwości techniczne".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  31Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bbbb 31 7 dni temu

   czy ktoś mi może powiedzieć czemu moje komentarze zostały usunięte?!?!?! wpisy nie łamały ŻADNEGO z pkt. regulaminu!!!!! jakaś cenzura ???

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malan40 30 10 dni temuocena: 100% 

   To połączenie było planowane od 2004 r, a więc w momencie, gdy były budowane osiedla przy Dembego i Relaksowej. Jakoś przez tyle lat okoliczni mieszkańcy, do których się zaliczam, raczej z utęsknieniem czekali, żeby ulica Rosnowskiego (w planach była Nowokabacka) powstała, bo miało to odciążyć wiecznie zapchany przejazd ulicą Gąsek. Prace budowlane i nowa dwujedzniowa droga spowodowały jednak, że korek, który wcześniej tworzył się na dole przeniósł się na Kabaty. Obecnie w okolicy 8 rano, żeby wyjechac Relaksową, Dembego czy Zaruby (odcinek ok 600m), czeka się po 10-15 min. Podobnie jest koło 17, gdzie stoi Rosoła, KEN i Wąwozowa. Jest to uciążliwe dla wielu mieszkańców, którzy nie mogą podwieźć dziecka do przedszkola, szkoły czy po prostu normalnie wrócić do domu., bo nie każdy ma dogodne połączenie komunikacyjne z pracą (ja akurast jeżdzę metrem). Mam nadzieję, że jak wszystko zostanie już oddane do użytku, to sytuacja się unormuję, bo obecnie ciężko jest żyć w tym rejonie Ursynowa.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wqwq 29 9 dni temuocena: 100% 

   Po oddaniu będzie jeszcze gorzej bo mieszkańcy bloków i domków odciętych od Relaksowej projektem, który zaprawa pod defraudację środków publicznych zakorkują ulicę Dembego do granic możliwości. Bowiem to będzie praktycznie jedyna droga ich dojazdu. W środę o 18.00 będzie protest i spotkanie z komisją terenową. Powstaje droga dojazdowa z Powsina do metra, która przetnie dzielnicę na pół utrudniając do maksimum komunikację osiedlową. Generalnie to sami drogowcy dziwią się kto taki bubel zatwierdził.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DarekW. 28 9 dni temuocena: 0% 

   Defraudacja? To chyba do prokuratury i czekamy na prawomocny wyrok. A jeżeli prokuratora lub sąd odrzucą wniosek to trzeba zawnioskować o bezprawny donos i pomówienie.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anioł z Alternatywy 27 11 dni temuocena: 71% 

   Przypominam pupilkom z otwartego/ zamkniętego Ursynowa, że Wasz wódz P. Guział stał 8 lat temu w krzakach na Kabatach przy obecnej Rosnowskiego i mówił, że nieudolna władza z PO nie potrafi ucywilizować połączenia z Powsinem przez Podgrzybków. P. Guział miał wybudować Rosnowskiego w rok góra dwa. Wybudował? Nie. Zmienił front na Ciszewskiego. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Zablokował tą inwestycję, za którą sam optował. Typowa chorągiewka na wietrze. A potem 4 lata kampanii wyborczej i awanturnictwa na Ursynowie. Zamiast robić inwestycje w dzielnicy robił referendum przeciw HGW. Dobrze, że się już wyprowadził z mojej dzielnicy.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gun 26 10 dni temuocena: 80% 

   Rosnowskiego to inwestycja niemal wyłącznie dla mieszkańców Konstancina i okolicznych miejscowości. Po uruchomieniu połączenia widać doskonale potoki samochodów z rejestracjami WPI, które blokują Relaksową i Rosoła.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 25 10 dni temuocena: 0% 

   Ty tak na serio czy tylko zgrywasz takiego mądrego inaczej?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wqwq 24 9 dni temuocena: 100% 

   Teraz dzielnica będzie przecięta na pół. Pomijając żałosne wojenki polityczne z punktu profesjonalnego projektowania rozwoju dzielnicy wyszło żenująco. To prace za kilkanaście mln zł. Przyjdzie czas, że ktoś za to poniesie odpowiedzialność bo mieszkańcy nie odpuszczą.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 23 9 dni temuocena: 100% 

   Akurat Guział dążył do jak najszybszego wybudowania Ciszewskiego-bis, którego potrzebuje Ursynów i Wilanów. Dopiero Kempa z Platformy Deweloperskiej zmienił priorytety na polecenie firm deweloperskich.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 22 11 dni temuocena: 90% 

   do issa - potwierdzam. Kolega Janek coś czytał, ale nie do końca zrozumiał. Połączenie i owszem miało być, tylko tam, gdzie go dalej nie ma (Ciszewskiego). A obecna "inwestycja" to efekt lobbingu firm developerskich (np. Griffina) i - być może - "galerianów" od Tesco.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OlgaK. 21 12 dni temuocena: 42% 

   Autobusy powinny pojechać tędy jak najszybciej się da! To pozwoli chociaż nieco zmniejszyć ruch samochodów. Proponuję też buspas z Powsina do Wąwozowej w godzinach porannych i popołudniowych. Dość dyktatu osób jeżdżących pojedynczo w samochodach. W autobusie może być do około 150 osób a musi stać w korku bo 150 osób obok chce jechać pojedynczo.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 20 12 dni temuocena: 50% 

   Dziś od rana niesamowite tempo prac. Mnóstwo ludzi i sprzętu. Cieszy mnie to tempo! W końcu normalne połączenie z rodziną w Powsinie i Wilanowie.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkkk 19 12 dni temuocena: 83% 

   Budowa nabrała tempa dzień po proteście mieszkańców zabudowań, którcyh ta ulica odetnie od sensownego dojazdu. Ta budowa skończy się w prokuraturze, to tylko kwestia czasu. Rozwiązania w projekcie są nie do przyjęcia przez lokalną społeczność.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ak09 18 13 dni temuocena: 88% 

   Szanowni Państwo, mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych ul.Relaksowa KUD,8,10,11.i Kulisiewicza bardzo proszą o poparcie naszego wniosku i protestu w sprawie budowy połączenia ulic Rosnowskiego z Relaksową i Rosoła. W dniu 03.04.2018 odbyło się spotkanie mieszkańców ul. Kulisiewicza, Relaksowej- KUD 8,10,11 z Burmistrzem Dzielnicy Ursynów Panem R.Kępą i Naczelnikiem ds. Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Ursynów (Inwestora zastępczego tej inwestycji) oraz Głównego Projektanta w sprawie możliwości włączenia się do ruchu z naszych osiedli/domów w nową ulicę dwupasmową. (po jej wybudowaniu).Obecna sytuacja wygląda następująco: Okazuje się, że możemy tylko jechać w kierunku ul. Rosoła i Wąwozowej (w kierunku Centrum Warszawy) natomiast w kierunku Lasu Kabackiego, Konstancina i Góry Kalwarii nie mamy możliwości wyjazdu z naszego osiedla. Jedynym rozwiązaniem jest dojechać do ul. Wąwozowej, a następnie na osiedle do ul. Dembego lub ul. Zaruby i dalej na jezdnię prowadzącą w kierunku

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~.... 17 13 dni temuocena: 87% 

   Masakra! Zrobili tranzyt i nie da się wyjechać z domu, bo Urzędnicy mają gdzieś Mieszkańców, bo robią drogę dla okolicznych wsi.... rewelacyjnie. Gdzieś mają głos mieszkańców...

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 16 13 dni temuocena: 44% 

   Nie dla wsi, tylko nowych osiedli w Konstancinie i okolicach. Wszak to Platforma Deweloperska rządzi w Warszawie.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 15 13 dni temuocena: 67% 

   do qwr konstancin jest w potocznym forumowym języku jednak wioską ja to dla ścisłości nazywam konstancinowioska, żeby było wiadomo o co chodzi.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy z Natolina 14 13 dni temuocena: 31% 

   Dla mnie super. Pracuję w Konstancinie nareszcie mam cywilizowany dojazd z Ursynowa i samochodem i rowerem, jest super. Popatrzcie na to tak - weekend psy dupami szczekają na Ursynowie nic się nie dzieje - jak na wsi. W Konstancinie ruch non stop, wszędzie pełno samochodów. W tygodniu tu i tu samochodów w brud. To tylko złudzenie odnośnie tranzytu przez Ursynów bo i tak wszyscy tędy jeździli. Dzięki POW zniknie chmara Wilanowska, dzięki rozbudowie Ciszewskiego podobnie zaraz w drodze na Konstancin będzie przy biedronce piękna Galeria handlowa tak więc gwarantuję Wam że mnóstwo ludzi z Ursynowa tam pojedzie - zmieńcie sposób patrzenia na to wszystko. Gwarantuje Wam że jak jeszcze przy Przyczółkowej powstanie kilka dyskontów, AGATA Meble, MediaMarkt to jeszcze zobaczycie Mega korki w kierunki Wilanowa i podziękujecie jeszcze nie raz za te połączenia w drugą stronę !!!!!!!!!!!!!!!! Włączcie myślenie !!!!

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mini 13 13 dni temuocena: 94% 

   Nie mieszkasz tam, to nie widzisz ale ruch jest również duży i w weekendy... Wyjechać z parkingu nie można w ciągu tygodnia a w weekend też trzeba czekać aż ktoś wpuści do ruchu...

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy z Natolina 12 13 dni temuocena: 6% 

   Mieszkam w budynku przy KEN 52 znam wszystkie uciążliwości wjazdów i wyjazdów i całej obwodnicy tak więc mi nie piszcie ze jest tak tragicznie bo nie jest !

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 1 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 11 13 dni temuocena: 88% 

   przepraszam, ale rowerem jeździsz do konstancina rosnowskiego? podziwiam, ale nie rozumiem.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ruda z Natolina 10 12 dni temuocena: 22% 

   Człowieku jaki Ty musisz być ograniczony ... tam jest ścieżka rowerowa ... ruszcie tyłki trochę z tych samochodów i poza czubek własnego nosa ..... !!!

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szatyn z Imielina 9 12 dni temuocena: 86% 

   Jak Rudy to nie ma głosu ;) Dobranoc.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 8 10 dni temuocena: 33% 

   Do Konstancina nie ma ścieżki rowerowej a jazda ta autostrada to szuanie śmierci.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bogdan 7 13 dni temuocena: 82% 

   Masakra.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 13 dni temuocena: 94% 

   Patrzę na te Kabaty od lat i mam poczucie bezsilności. Bezmyślni lub skorumpowani ludzie podejmują decyzje dewastujące tę sympatyczną do życia (niegdyś) dzielnicę. Utrudniają nam poruszanie się po niej, aby innym ułatwić przejazd tranzytem lub zwielokrotnić ich zysk. Wszystko to już zostało wielokrotnie powiedziane.A my nic nie możemy zrobić... ?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 33 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 5 13 dni temuocena: 37% 

   Połączenie z Powsinem było zaplanowane od około połowy lat 80. Teraz zdziwienie?

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 14 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Człowiek z Kabat 4 13 dni temuocena: 82% 

   Masakra, to prawda. A będzie już tylko gorzej. Pyutam - kiedy obudzi się burmistrz Ursynowa i radni ???

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bogdan 3 13 dni temuocena: 95% 

   Burmistrz ursynowa to jeszcze tylko 5 miechów na stołku i leci dalej. Na radnych też nie ma co liczyć.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 2 12 dni temuocena: 90% 

   ~Janek, jakie połaczenie z powsinem bylo planowane??? mieszkałam na ursynowie pod koniec lat 80-tych i Ursynów kończył sie na Lokajskiego. Dalej to już żaby kumkały, cykady sie darły a po (szczerym) polu biegały watahy bezdomnych psów. Żadnych ulic dalej nie było tylko wiocha pełną gębą. jako dziecko mieszkałam przy ulicy z niebezpiecznym zakrętem, co roku kilka wypadkow tam było. Były (podobno) plany wyprostowania tego zakrętu i wiadomo było, że domy obok wyburzą a ludzie zostana wykwaterowani. Moja matka też na to czekała. W końcu zapisała sie do spółdzielni, wyprowadziliśmy a zakręt istnieje do dzis. Tak, że tego...

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gun 1 10 dni temuocena: 83% 

   @Janek pomyliły się chyba drogi. Od lat 80-tych w planach była budowa tunelu pod Ursynowem a nie połączenia dla mieszkańców Konstancina i Okolic.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.13 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance-16-03---17-06-2018