REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2020, 14:35 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników ursynowskich garażówek. Dzielnicowa wyprzedaż wraca pod ratusz pod koniec marca. W tym roku na targu pod chmurką spotkamy się sześć razy.

  Przez dwa lata na Ursynowskiej Ratuszowej Wyprzedaży Garażowej gromadziły się raz w miesiącu tysiące mieszkańców. Spotykali się pod urzędem dzielnicy, mając możliwość sprzedaży i kupna rozmaitych przedmiotów. Garażówki pełniły jednocześnie funkcję integracyjną wśród lokalnej społeczności, jak i ekonomiczną i ekologiczną.

  Pozwalały zarobić kilka złotych, jednocześnie dając wielu przedmiotom drugie życie. Używane książki, zabawki i ubrania oraz elementy wystroju wnętrz to najbardziej chodliwe towary na wyprzedażach. Często swoje kramiki wystawiały tam całe rodziny, mając z tego dobrą zabawę.

  Zabawa trwała do czasu, aż okazało się, że projekt organizacji garażówek przepadł w głosowaniu do budżetu obywatelskiego. Zabrakło dosłownie kilku głosów do wygranej. Stali bywalcy ruszyli wtedy do działania: stworzyli petycję, pod którą podpisało się kilkaset zainteresowanych, a pomysłodawca ursynowskich wyprzedaży – radny Krystian Malesa – zaapelował w piśmie do burmistrza dzielnicy o organizację tej popularnego wydarzenia w 2020 roku.

  I udało się. Dzielnica właśnie ogłosiła, że garażówki będą. - O organizację wyprzedaży garażowych apelowało wielu mieszkańców. Mimo ograniczonych środków finansowych wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom ursynowian i zdecydowaliśmy się zorganizować pięć garażówek. Mam nadzieję, że już na stałe wpiszą się do kalendarza ursynowskich imprez – mówi burmistrz Robert Kempa. 

  Urząd podał również terminy garażówek. Będą to niedziele: 29 marca, 28 czerwca, 30 sierpnia, 18 października oraz 29 listopada. Dodatkowo 17 maja odbędzie się jedna z garażówek finansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, zgłoszona jako projekt ogólnomiejski przez pomysłodawcę poprzedniej edycji wyprzedaży radnego Krystiana Malesę. Wszystkie wyprzedaże odbędą się na parkingu urzędu dzielnicy Ursynów, w godz. 12:00 – 16:00.

  Dzielnica ogłosiła konkurs na obsługę własnych garażówek. Poszukiwany jest organizator, który zapewni rekrutację minimum 100 wystawców, opracuje regulamin, zapewni min. 3 osoby do obsługi, zapewni sprzątanie po imprezie i wykupi ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chętni mogą się zgłaszać do 21 lutego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 47

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wiktor 2 6 miesięcy temuocena: 91% 

   To jest skandal, że Burmistrz spełnia zachcianki radnych. Mieszkańcy wypowiedzieli się że nie chcą garażowek w głosowaniu ale upierdliwość Malesy robi swoje... Ile będzie kosztowała jedna garażowa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 6 miesięcy temuocena: 15% 

   Burmistrz skutecznie zwalcza bazarki i daje neurobiałkom ogryzki w postaci garażówek, he, he. Takie odwracanie uwagi. Neurobiałeczki kupią wszystko, a nawet będą nadzwyczaj wdzięczni Burmistrzowi za wyjątkowe łaski ,he, he.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3237 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020