REKLAMAA1-Magical-MONTESSORI--27-10----26-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2019, 10:06 komentarzy 4

  (SK)

  Domorośli eksploratorzy czy wyrachowani złodzieje? Dwóch mężczyzn weszło do środka zamkniętej od lat, a wzbudzającej zaciekawienie, słynnej restauracji "Baszta" przy ul. Puławskiej. Zatrzymała ich policja.

  Chętnych do odwiedzin tego miejsca jest wielu, w końcu to legenda warszawskiego przemysłu gastronomicznego. Powstała w 1959 roku, a najbardziej popularna w latach 90. ubiegłego wieku, "Baszta" była nazywana restauracją mafii i koronowanych głów. Gościli w niej bowiem m.in. prezydenci Stanów Zjednoczonych i najsłynniejszy boss polskiej mafii. Dziś stoi zapomniana i przypomina bardziej ruiny, w których straszy, niż miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej. Jak się okazuje, wciąż wielu chce ją odwiedzić, a nawet... ograbić.

  Na taki pomysł wpadli 35-letni Arkadiusz S. i o 15 lat starszy Aleksander B., którzy w ostatnich dniach pojawili się przy Puławskiej. Przeskoczyli przez ogrodzenie, zerwali kłódkę przy wejściu do "Baszty" i weszli do środka. Tam zaczęli złodziejską wycieczkę po wnętrzach. Do torby wrzucali co napotkali: misy, patery, zestaw naczyń stołowych, ruszty od grilla, a nawet kinkiety i lampki. Nie wiedzieli jeszcze, że o włamaniu wie już policja...

  Gdy na miejsce przyjechali ursynowscy funkcjonariusze dwaj "eksploratorzy" byli jeszcze w środku.

  - Zaskoczeni obecnością policjantów, początkowo nie wiedzieli jak wytłumaczyć swoją obecność w dawnej knajpie. Po chwili jednak wszystko przypisali przypadkowi, tłumacząc, że właśnie przechodzili ulicą i zauważyli otwarte drzwi, więc postanowili wejść i sprawdzić co jest w środku. Tam znaleźli torbę z rzeczami - relacjonuje asp. sztab. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Opowieść rodem z "Misia" o przypadkowych tragarzach nie przekonała policjantów, którzy zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy i jego młodszego, polskiego kolegę. Obaj trafili do policyjnych cel. Zebrane do torby przedmioty wróciły do właściciela, od którego policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Następnego dnia Arkadiusz S. i Aleksander B. usłyszeli zarzuty. Obaj konsekwentnie podtrzymywali swoją wersję. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem, który może ich skazać nawet na 10 lat więzienia.

  W oczekiwaniu na wyrok będą mogli poczytać nasz artykuł o pasjonującej historii tego miejsca, co polecamy także pozostałym czytelnikom. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tiki 4 ponad rok temu

   Bo zostało za szafkami trochę ukrytych kiedyś butelek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qsy 3 ponad rok temu

   Aj waj

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał Szm 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Dlaczego złodziei w artykule nazywa się eksploratorami? Przecież to było włamanie i kradzież, a tak obrażają Państwo ludzi którzy zwiedzają opuszczone miejsca przyrównując ich do złodziei i włamywaczy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~G 1 ponad rok temuocena: 75% 

   Niektórym widzę obce jest pojęcie sarkazmu czy ironii..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3502 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020