REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 maja 2021, 08:00 komentarzy 16

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Biżuteria i alkohol o wartości 30 tysięcy złotych zniknęły z jednego z mieszkań przy ul. Stokłosy. Włamywacze dostali się do bloku bez przeszkód. To kolejna kradzież lub próba włamania na Ursynowie w ostatnich tygodniach. Policja wciąż nie ustaliła sprawców.

  Złodzieje pojawili się na Stokłosach w biały dzień, między niedzielą a wtorkiem. Właściciele mieszkania na parterze ośmiopiętrowego bloku po powrocie z wyjazdu zastali w nim potworny bałagan. 

  - Włamywaczom musiało się bardzo spieszyć, bo wszystko było porozrzucane. Mimo to nie zabrali wszystkiego. Ich łupem padła biżuteria oraz alkohol. W sumie straciliśmy ok. 30 tys. złotych - mówi nam poszkodowany właściciel.

  Brakuje monitoringu

  Mieszkaniec zastanawia się, jak złodzieje weszli niezauważeni do bloku, w którym mieszka kilkaset osób. Sąsiedzi niczego nie słyszeli. Okradzione mieszkanie znajduje się bezpośrednio przy windzie. Do sforsowania były dwa antywłamaniowe zamki w drzwiach, które przestępcy pokonali za pomocą wielkiego "śrubokrętu".

  - Byli bardzo nieostrożni, bo ten śrubokręt zresztą pozostawili. Dziwi mnie, że technicy policyjni nie zabezpieczyli odpowiednio tego śladu, po prostu wrzucili go do swojej walizki - relacjonuje okradziony ursynowianin.

  Na komisariacie poszkodowanemu zasugerowano, że ze znalezieniem sprawców i odszukaniem zaginionych rzeczy może być bardzo trudno. W okolicy nie ma monitoringu, na klatce schodowej również. Mieszkańcy bloków przy ul. Stokłosy wielokrotnie apelowali do spłółdzielni mieszkaniowej o zainstalowanie kamer, ale bez efektu.

  Złodzieje sprawdzają mieszkania

  Zdarzenie na Stokłosach to kolejne w ostatnim czasie włamanie mieszkaniowe na Ursynowie. Tego samego dnia w naszej dzielnicy zanotowano jeszcze dwa inne.

  W ostatni poniedziałek pisaliśmy o przypadkach szarpania za klamki w mieszkaniach. Ursynowianie ostrzegają w mediach społecznościowych przed otwieraniem wejść do klatek nieznanym osobom, np. podającym się za listonosza czy kuriera. Z tego typu przypadkami mieliśmy do czynienia ostatnio na Kabatach oraz w rejonie Lasku Brzozowego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 133

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 33
   WKURZONY
  • 42
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TOMEK 16 3 miesiące temuocena: 0% 

   powstała ja się rodziłem straż miejska Warszawie był 1991 roku postała ta formacja miejska porządkowa

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prezes 15 4 miesiące temuocena: 67% 

   W tym samym czasie setki Kulsonów pilnuje satrapy z Żoliborza i pacyfikuje protestujących....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkankaAnka 14 4 miesiące temuocena: 50% 

   Weż się do roboty a nie w godzinach pracy w internetach siedisz!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 13 4 miesiące temuocena: 86% 

   Akurat w tamtym bloku włamania są dosyć regularne. Niemal dokładnie rok temu w podobny sposób wyczyścili mieszkanie znajomego. Wystarczyła chwila, drzwi padły, po sprawcach został trudny do opisania bardak. Straty materialne niezbyt wysokie, gorzej z "moralnymi" - sprzątanie, wstawianie nowych drzwi, odkupywanie ukradzionych sprzętów... Policja? Jaka policja. Teraz też nic nie zrobią, bo do jesieni będą szukali sensu życia po tym, jak pozbawiono ich łatwego łupu w postaci "obywateli bez maseczek". Włamywacze pewnie ci co zawsze. Zesłani z Gruzji do kolonii karnej zwanej Polska. Mogą zostawiać dowolne ślady, włącznie ze starymi gaciami, bo ich tu nikt nigdy nie zdaktyloskopował. A do klatki weszli wpuszczeni przez usłużnego seniora. "Dzzzyń, dzyyyń. Kto tam? Ja z ulotkami! Aha, to już otwieram!".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joanna Dziewanna 12 4 miesiące temuocena: 100% 

   jakby kamery były na osiedlu to buzie tych ludzi byłoby widać chociaż to raz, jak by były kamery to pewnie ci panowie by się nawet nie pojawili tu to dwa, spółdzielnia trwoni kasę na darmozjadów z rady nadzorczej na lipne inwestycję na premie dla prezesów a na monitoring i porządną ochronę na terenie osiedla już nie ma środków to jest SKADNAL.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sinsei 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   wykrywalność włamań - ok. 10 % , pozorowanie pracy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 10 3 miesiące temu

   Ciekawe jaka byłaby twoja wykrywalnosc gdybys zarabiał 3-4tys netto jak oni i miał ciągły stres w pracy. Mądrusiu.....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 9 3 miesiące temu

   Kasia- to niech idą do innej jak im ta nie pasuje. Tłuc pałami emerytki bardzo dobrze im wychodziło. Stres? Tak są zestresowane te psy że trafić w instrybutor nie potrafio.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 8 4 miesiące temuocena: 74% 

   policja nie zabazpieczyła śladów, z góry uprzedzają że i tak nic z tego nie będzie. Ale jakby tak ci włamywacze zostawili gdzieś tęczową MB lub karykaturę najniższego, oj, zaraz by się znaleźli.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomo555 7 4 miesiące temuocena: 86% 

   Ursynów to slumsy. Tu kamer nie potrzeba. Sprawy są prędko zamiatane pod dywan. Nikt mieszkańcami się nie przejmuje latami, upychane są nowe bloki-apartamenty w korytarze powietrzne idt ... PS. Kiedyś przy dereniowej nakryłem złodzieja rowerów, pacan tak spieprzal że zgubił telefon komorkowy. Pojechałem z nim na Janowskiego. Po miesiącu dowiedziałem się że sprawa zostaje umorzona bo nie ma monitoringu i poszłam a telefon został oddany właścicielowi (złodziejowi)...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 6 4 miesiące temu

   Noż k... skandal. + za postawę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~balbina 5 4 miesiące temuocena: 91% 

   najważniejszy ten alkohol...... ja pier...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkankaAnka 4 4 miesiące temuocena: 91% 

   A czym się zajmuje nasza rada nadzorcza? Bezpieczeństwa mieszkańców ma gdzieś. Dwa lata biorą kasę i udają, że nadzorują. Zarząd nawet nie piśnie tylko fika jak mu te leśne dziadki PZPRowskie zagrają. Przewodniczący sam z PiSowskiej Policji - jemu się nie włamią. Walne? Odłożone na święte nigdy. Żaden z tych ludzi nie powien nigdy za nic odpowiadać. Działają na szkodę mieszkańców. Pewnie są kieszeni jakiegoś developera chyba że to po prostu idioci.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkankaAnka 3 4 miesiące temuocena: 93% 

   Oto nasi boscy wybrańcy. Warto ich zapytać czemu nie ma na monitoring a na pustą bude na koncertowej poszły miliony i idą dalej grube tysiące. 1. Robert Skibiński Przewodniczący Rady Nadzorczej 2. Sławomir Litwin Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej i członek Komisji Eksploatacyjno-Technicznej 3. Ewa Bakalarska Sekretarz Rady Nadzorczej i członek Komisji Rewizyjnej 4. Marek Zawacki Przewodniczący Komisji Rewizyjnej 5. Stefan Karpiński Przewodniczący Komisji Eksploatacyjno-Technicznej 6. Katarzyna Mech-Błaszkiewicz Członek Komisji Rewizyjnej 7. Rafał Fijorek Członek Komisji Eksploatacyjno-Technicznej i Rewizyjnej 8. Rafał Grzegorzewski Członek Komisji Eksploatacyjno-Technicznej 9. Bożena Skowrońska-Nojszewska Członek Komisji Rewizyjnej 10. Marek Śliwak Członek Komisji Eksploatacyjno-Technicznej i Rewizyjnej

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 38 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 2 4 miesiące temuocena: 14% 

   baranie Rada Nadzorcza jest od kontrolowania poprawności wydatków i może wyznaczać cele. Pomyliło ci się z zarządem, to właśnie ten organ odpowiada za funkcjonowanie spółdzielni. Ale, lepiej bić pianę w sąsiadów którzy poświęcają wolny czas aby coś zrobić.... Do RN każdy może kandydować, kandyduj, wygraj i zrób porządek !!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor63 1 4 miesiące temuocena: 87% 

   mietek - członek rady nadzorczej

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3414 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021