REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. inwestora)

  Właściciel Centrum Handlowego "Ursynów" chce poszerzyć ulicę Płaskowickiej. Na odcinku od Gandhi do Puławskiej powstaną dwie jezdnie z wygodnym lewoskrętem w Puławską. Inwestycja może ruszyć w przyszłym roku. Warunek? Uchwalenie przez radnych planu miejscowego, który pozwoli rozbudować galerię handlową.

  O wąskim gardle na Płaskowickiej kierowcom z Ursynowa nie trzeba przypominać. Codziennie rano i po południu w rejonie ronda przy Roentgena auta stoją w gigantycznym korku. Tak jest od lat.

  - Jak się do tego doda prace nad obwodnicą w rejonie Pileckiego, to codzienna masakra gotowa - komentuje pan Paweł, kierowca z Ursynowa, który codziennie wyjeżdża na Puławską. Częściej stoi niż jedzie - pokonanie krótkiego odcinka zajmuje mu ok. 20-30 minut.

  Były przymiarki, ale na szacunkach się skończyło

  Kilka lat temu miasto przymierzało się do dokończenia przebudowy Płaskowickiej, ale na przeszkodzie stanęły koszty. Wykup gruntów pod drugą nitkę ulicy wyniósłby kilkadziesiąt milionów złotych.

  Teraz do sprawy wraca właściciel Centrum Handlowego "Ursynów", firma Unibail-Rodamco-Westfield (właściciel Arkadii, Galerii Mokotów czy Galerii Wileńskiej), która chce rozbudować swoją galerię przy Puławskiej 427. Zadeklarowała, że sama wybuduje drugą nitkę Płaskowickiej. Pierwsze rozmowy z miastem na ten temat rozpoczęły się w październiku 2016 roku.

  - Zwieńczeniem rozmów było podpisanie stosownej umowy partycypacyjnej dotyczącej rozszerzenia ul. Płaskowickiej, którą 14 grudnia 2017 roku CH Ursynów zawarło z Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych - informuje inwestor. 

  Zgodnie z umową, firma Unibail-Rodamco-Westfield ma pokryć wszystkie koszty rozbudowy ulicy - ok. 64 mln złotych, w tym wykup gruntów od prywatnych właścicieli. Po wybudowaniu ulica przeszłaby na własność miasta.

  powyżej: wizualizacja poszerzonej ul. Płaskowickiej i rozbudowanego centrum handlowego - źródło: mat. inwestora

  Warunkiem sfinansowania drogi jest uchwalenie planu miejscowego dla CH "Ursynów", co pozwoli rozbudować istniejącego blaszaka. Taki wymóg wprowadziła ustawa z 2015 roku, która wprowadziła wyraźną zasadę, że lokalizacja obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m.kw. może nastąpić wyłącznie na podstawie osobnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  Władze miasta uznały, że skoro centrum już istnieje (powstało na terenach, które studium uwarunkowań przestrzennych przeznaczyło pod domy jednorodzinne, ale w praktyce powstały tam obiekty usługowe), to należy urealnić plany i pozwolić na zmodernizowanie galerii na terenach w obrębie istniejącego obiektu. Nie bez znaczenia jest fakt, że inwestycja nie budzi tak skrajnych emocji, jak np. planowana rozbudowa Tesco na Kabatach.

  Uchwałę podziałową, która wyłącza teren centrum (od Puławskiej do przyszłego węzła trasy POW z ul. Płaskowickiej) z dotychczasowej uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego, pozytywnie zaopiniowali już ursynowscy radni, a dziś zrobiła to Rada Warszawy. Gotowy plan dla centrum handlowego miejscy radni mają przyjąć już w następnej kadencji.

  Co ma powstać przy Płaskowickiej?

  Wg planów inwestora, obecne centrum handlowe z blaszaka przekształci się w dużą galerię o nowoczesnym wyglądzie - m.in. z przeszklonym bulwarem jako optycznym przedłużeniem ul. Roentgena oraz ogrodami na dachu. Co ciekawe, stare centrum podczas rozbudowy ma być cały czas czynne. Stopniowo znikać ma za to parking, na którym stanie nowa galeria. Otwarcie obiektu może nastąpić najwcześniej w rok po oddaniu trasy POW sąsiadującej z Centrum Handlowym "Ursynów", czyli ok. 2021-2022 roku. Unibail-Rodamco-Westfield na razie unika podawania szczegółów.

  - Projektowanie galerii jest na bardzo wstępnym etapie - usłyszeliśmy od przedstawiciela koncernu.

  Więcej wiemy na temat planowanej przebudowy ulicy Płaskowickiej. Projektowanie jest zaawansowane - powstaje właśnie koncepcja drogowa. Zakłada ona budowę dwóch jezdni z 2 pasami ruchu na odcinku od Puławskiej do Gandhi wraz z wydzielonymi pasami do skrętów. W ramach inwestycji na skrzyżowaniu z Puławską powstaną również dodatkowe pasy ruchu, w tym bezkolizyjne lewoskręty.

  - Zmodernizowana droga zyska przyjaźniejszy charakter, również dzięki zaplanowanemu pasowi zieleni pomiędzy jezdniami i towarzyszącej infrastrukturze w postaci ścieżki rowerowej i chodników, by w częściach przyległych uzyskać charakter bulwaru miejskiego z ciągiem przestrzeni publicznych - zapowiada Unibail-Rodamco-Westfield.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 417

  • 140
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 27
   NIEPRZYDATNY
  • 75
   WKURZONY
  • 113
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wawa 25 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Metro pod nosem a korkowe marudy nadal narzekają.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 24 11 miesięcy temuocena: 89% 

   do Tubylec. Nie rozumiem, co chcesz powiedzieć. Że planów sporządzonych kilkadziesiąt lat temu, w innych realiach nie należy korygować? Jak najbardziej należy. POW to w dłuższej perspektywie degradacja tej części Ursynowa. A co do galerii (mall/ang) to w cywilizowanym świecie odchodzą od takich form na rzecz mniejszych obiektów handlowych, wkomponowanych w tkankę dzielnicy. To model dominujący w krajach rozwijających się i w USA. Ursynów nie jest ani jednym, ani drugim.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 23 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Chcę powiedzieć, że pomimo tego, iż kompletnym szaleństwem było popowadzenie transkontynetalnej autostrady przez środek dzielnicy mieszkaniowej W-wy to ten projekt został zrealizowany. Jak to możliwe że nikt decyzyjny wtedy nie powiedział - ludzie co wy chcecie zrobić??? Co do galerii to póki co to Polacy uwielbiają spędzać czas w galeriach handlowych. Wraz z bogaceniem się społeczeństwa ta "rozrywka" będzie tracić urok i za 10-15 lat galerie zaczną pustoszeć. Póki co jest zapotrzebowanie, będą budować i niech budują.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~STOP POW 22 11 miesięcy temuocena: 54% 

   I znowu ukłon władz w stronę blachosmrodów :( A kiedy zaczną mysleć o zdrowiu mieszkańców zatruwanych smogiem?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~filu 21 11 miesięcy temuocena: 51% 

   Dobry pomysl - dobra lokalizacja. Popieram.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P. 20 11 miesięcy temuocena: 50% 

   To jest naprawdę dobry pomysł! W tym miejscu jest świetna komunikacja i duży teren, nie to co Tesco wciśnięte między zabudowę mieszkaniową. Jestem za uchwaleniem tych planów i jak najszybszym przystąpieniem do realizacji inwestycji.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nowa 19 4 miesiące temu

   jak powstawał HIT którego przejeło Tesco to Kabaty przypominały step (najbliższe bloki to były na Rabbego) tak samo było w Ursusie gdzie Leroy Merlin został wybudowany w szczerym polu a teraz jest obudowany blokami których mieszkańcy złorzeczą na pracę wózków widłowych od porannych godzin czy też pracę klimatyzatorów na dachu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aldona kry 18 11 miesięcy temuocena: 59% 

   No i Tesco może się pakować ze swoimi planami, a KEN Center już myśleć o wynajęciu swej galerii na basen :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zxc 17 11 miesięcy temuocena: 61% 

   Skończą to poszerzać, jak już obwodnica będzie otwarta i ruch na tym odcinku spadnie o 80%. Teraz, natychmiast jest coś potrzebne i to na odcinku Płaskowickiej od Puławskiej do ronda przy Auchan.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 16 11 miesięcy temuocena: 39% 

   Poszerzenie tego odcinka bez przebudowy skrzyżowania z Puławską nic nie zmieni, bo przyczyną zatykania się nie jest zwężenie tylko światła na Puławska/Płaskowickiej. A w drugą stronę korków nie ma, a jeśli są to przyczyna leży w na dalszym odcinku Płaskowickiej (patrząc od Puławskiej)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert G. 15 11 miesięcy temuocena: 49% 

   Oby realizacja była zbliżona do wizualizacji - wygląda naprawdę dobrze, jak w dużych miastach europejskich - połączenie przestrzeni handlowej z częścią zieloną, do tego nowy układ ulic - cieszę się, bo mieszkam niedaleko!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MartaW 14 11 miesięcy temuocena: 37% 

   Super! I przy okazji piekna przestrzen dlavwszystkich do odpoczynku

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariannap 13 11 miesięcy temuocena: 49% 

   Super pomysł! Radni powinni pospieszyć sie ze zgodą, skoro sami nie umieją zbudować ulicy!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~precz z wiecznym "nie da się" w wykonaniu mianowańców PO 12 11 miesięcy temuocena: 29% 

   Właściciel galerii na prezydenta! Czas rządów Platformy na Ursynowie dobiegł końca.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek44.,, 11 11 miesięcy temuocena: 60% 

   no tak za PiSu lepiej, Panstwo instytucją charytatywną.....a ludzie pracujący jak mało zarabiali tak dalej mało zarabiaja bo na podwyżki nie ma kasy a dlaczego bo socjal coraz większy...nic nie robić tylko dzieci na 500+ i wyprawki super !!!!! ..............litości.....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 10 11 miesięcy temuocena: 56% 

   Nareszcie,! Jest absolutnie zadziwiające, że jedna z najbogatszych dzielnic Warszawy ma 2 markety (galerie?) Kabaty i CH Ursynów na zawstydzającym poziomie. Takich zapyziałych hal baraków nie spotka się nawet w miastach powiatowych. Jest to zrozumiałe, są to jedne z pierwszych obiektów tego typu wznoszonych w naszym kraju w 2 poł. lat 90-tych. Rozbudowana galeria ma szanse osłonić budynki przy Płaskowiciej od hałasu ,który będzie przenikał od budowanej na tyłach CH Ursynów autostrady. Mam tu na myśli głównie porę nocną, kiedy w galerii ruch będzie zamierał, a autostradą w obie stony będzie jechał sznur tirów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 9 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Zapomniałeś o niedawno rozbudowanym KEN Center na Stokłosach.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 8 11 miesięcy temuocena: 53% 

   Racja, przebudowano KEN CENTER, nawet fajnie to wyszło, ale to bardzo mały obiekt o znaczeniu lokalnym, a na Ursynowie mieszka ok 160 tys osób.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty42 7 11 miesięcy temuocena: 53% 

   @Grigor - weź daj spokój z tym KEN CENTER. To żadne centrum handlowe, kilka sklepów na krzyż i szeroki korytarz. Mimo przebudowy i - delikatnie mówiąc - poprzedniej ekipy rządzącej na Ursynowie - wyszło takie niewiadomo co. Powstanie galeria taka jak ta i po takim KEN CENTER i Leklerku wiatr hulać będzie

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Piękna wizja, zaiste. Sznur tirów jadących przez Ursynów, galeria zasłaniająca widok z okna... To z cyklu "jak my tu w Polszcze" wyobrażamy sobie światowe życie. Jeśli kryterium zaawansowania cywilizacyjnego i dostatku mają być mega galerie handlowe, to Szwajcaria jest biednym krajem :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 5 11 miesięcy temuocena: 40% 

   do alisterkabat. Wiesz, nigdy nie było żadnego planu, ktoś kiedyś pozwolił wybudować CH Ursynów na pustych polach przy Puławskiej, ktoś przebił drogę z Ursynowa do CH Ursynów by naokoło nie trzeba było jeździć, ktoś przy tej drodze pozwolił mieszkania pobudować, bo niby dlaczego nie, i na koniec ktoś autostradę Rosja - Zachód przez Ursynów puścił, bo tak podobno ktoś przed wojną wytyczył. I wyszło jak jak wyszło, oto Polska właśnie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tolek 4 11 miesięcy temuocena: 51% 

   W końcu będzie można normalnie rano wyjeżdżać. Oby szybko się z tym uporali.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Greg1234 3 11 miesięcy temuocena: 45% 

   pomysł dobry, jest za. Ursynów potrzebuje duzej, fajnej galerii!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 11 miesięcy temuocena: 59% 

   W tym miejscu przy Puławskiej i obwodnicy,gdzie domy mieszkalne są tylko z jednej strony jak najbardziej tak - w Tesco pod samym lasem w środku osiedla nie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 1 11 miesięcy temuocena: 48% 

   No ale na Kabatach z tym kurnikiem też coś trzeba zrobić. Może trochę mniejszy, może systemy klimatyzacji wysoko i centralnie umieścić, by nie było ich słychać, może parking i rozładunki całkowicie pod ziemię schować. Wszytko można zrobić, w a takim miejscu jak Kabaty, na pewno nawet bardzo znacząca inwestycja szybko się zwróci.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3217 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019