REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2018, 09:56 komentarzy 19

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Sprawa nielegalnego ładowania samochodu elektrycznego w garażu podziemnym mocno poruszyła naszych czytelników. Poznaliśmy kulisy historii nadesłanej do nas przez sąsiadów ze spółdzielni SAM-81.

  Mieszkańcy zwrócili się do redakcji z prośbą o interwencję w sprawie nielegalnego ładowania samochodu elektrycznego w ich garażu podziemnym. Przesłali zdjęcia i prośbę o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

  - Jesteśmy bezsilni. Zróbcie coś. Nagłośnienie sprawy może nam pomóc, bo potem spółdzielnia przesyła nam dopłaty do opłat remontowych po nawet 300 zł. Teraz już wiemy dlaczego - pisała pani Joanna.

  Kto zapłaci?

  Obawy zainteresowanych, że ładowanie samochodu może być przyczyną ostatnich dopłat do czynszu, szybko zostały rozwiane przez spółdzielnię – nie mają one nic wspólnego ze sprawą samochodu. Ponadto należy pamiętać, że koszt jednorazowego „tankowania” w gniazdku elektrycznym to kwota rzędu 5-10 zł.

  Jak się okazało, sytuacja miała charakter incydentalny i była spowodowana tym, że kierowca nie mógł odpalić samochodu. Skontaktował się ze spółdzielnią, przeprosił za zaistniałą sytuację i zobowiązał się pokryć koszt zużycia prądu.

  - Spółdzielnia wystawiła fakturę za nielegalny pobór prądu – mówi Ryszard Rak, prezes SAM-81. – Użytkownik zobowiązał się opłacić ją bezzwłocznie – dodaje.

  To dopiero początek

  Ta historia zakończyła się polubownie i prawdopodobnie była nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a nie próbą naciągnięcia sąsiadów na ponoszenie kosztów ładowania samochodu. Jednak poruszenie jakie wywołała, jest sygnałem tego, co czeka wkrótce mieszkańców bloków.

  Jedni uważają, że robienie afery z powodu kilku złotych jest żenujące, inni, że tankowanie we wspólnym garażu na koszt sąsiadów to cwaniactwo. A w miarę przyrostu liczby samochodów elektrycznych, będzie wzrastało zapotrzebowanie na korzystanie ze stacji ładowania i gniazdek elektrycznych i problem będzie coraz większy.

  Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe staną więc niebawem przez koniecznością usankcjonowania kwestii poboru wspólnego prądu. Pomysłów jest wiele. Od likwidacji gniazdek, przez przerobienie instalacji elektrycznej na 24V, po założenie odrębnych liczników. Spory z pewnością będą się pojawiać, do czasu ustalenia odpowiednich przepisów w tej kwestii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 212

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 37
   PRZYDATNY
  • 41
   OBOJĘTNY
  • 23
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~moja opinia 19 2 miesiące temu

   Hm... zatem, po pierwsze: nie zgadzam sie na "dopłaty" do elektryków. Nie widzę powodu dlaczego mam finansować zakup czyjegoś samochodu. To, że przy zakupie nie zapłaci taki ktoś jakiegoś podatku, znaczy tylko tyle, ze te pieniądze będą pokryte z moich podatków. Po drugie: nie zgadzam się na korzystanie z ogólnodostępnych gniazdek. Powód ten sam. Nie widzę powodów dlaczego mam płacić za czyjeś "tankowanie". Ktoś płaci za moje? Kilka groszy? Ok..kilka. Jednak jak to kilka groszy to niech te grosze tankujący wysupła z własnej kieszeni a nie mojej. Zaraz ktoś powie, ze nie ma gdzie naładować. Zaraz, a to mój problem? Nawet nie chcę myśleć jak to rozwiązać. To nie moja sprawa. Natomiast pieniądze moje! Zaraz ktoś powie, że sytuacja jednorazowa. Może to prawda a może nie. Sporo takich aut jeździ. Ja takiego auta nie mam. Może chciałbym mieć ale nie mam gdzie tego ładować, zatem przy zakupie w ogóle nie brałem pod uwagę jakiegokolwiek elektryka czy ładowanej hybrydy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario 18 3 miesiące temuocena: 100% 

   @Buba jak nie ma gdzie naładowac?! Od tego sa stacje ładowania greenway'a. U nas w wawie trochę ich jest... U mnie co prawda jest gniazdko do podładowania w domu, ale czasu na to brakuje. Błagam 8h pod domowym pradem?... Dla mnie dramat

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myśl 17 4 miesiące temuocena: 100% 

   Cześć pieniacze .Można kupić miernik zużycia energii i wsadzać go pomiędzy gniazdko a wtyczkę do ładowania.Ludzue którzy mają elektryki raczej nie mają zamiaru kraść a taki watomierz pozwoli na uczciwe rozliczenie Leafa można ładować z normalnego gniazdka i dzięki temu watomierz pomógłby w rozliczeniu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 16 4 miesiące temuocena: 17% 

   Wszystko dzięki burmistrzowi Ciołko - wspaniałemu młodemu i wykształconemu Ursynowskiemu politykowi! Jest uczciwy i przystojny! Takich ludzi nam potrzeba!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 15 4 miesiące temuocena: 100% 

   Przypomina mi to Romów w mercedesach, którzy na stacji żebrzą tankujacych o kasę na benzynę

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Buba 14 4 miesiące temuocena: 33% 

   Dlatego nie można sobie kupić takiego samochodu nie ma gdzie go naładować

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 13 4 miesiące temuocena: 42% 

   skoro, ładowanie elektrycznego samochodu jest takie tanie, to dlaczego cwaniak nie ładował od siebie z domu? Zainwestował w tanią eksploatację, to nie mógł kupić sobie przedłużacza? To że podłączył się w cudzym garażu, to zwykłe cwaniactwo i złodziejstwo!!!Ma niby tanio, ale dlaczego nie może mieć jeszcze taniej, cudzym kosztem? Jak zwykle ,Polaczki--cwaniaczki!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyDebil 12 4 miesiące temuocena: 40% 

   ANALfabeto, jest napisane wyraźnie, że była to jednorazowa sytuacja wymuszona unieruchomieniem auta, w dodatku facet wcześniej powiadomił o tym Administrację a ta wystawiła F-re. Wiec jakie CWANIACTWO, jakie OKRADANIE??? Jesteś Zbigniewem Internetu, Dzieckiem Vectry oraz zwykłym Brokułem. Przestań już sie tak podniecać i zmień spodnie bo masz białą plame

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Buba 11 4 miesiące temuocena: 75% 

   Bo mieszkał na 10 piętrze?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M123 10 4 miesiące temuocena: 75% 

   UMIESZ CZYTAĆ? GARAZ PODZIEMNY ,BLOK WIĘC NIE MÓGŁ ŁADOWAC AUTA Z MIESZKANIA NA KTÓRYMŚ PIETRZE.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 9 4 miesiące temuocena: 70% 

   antydebilu, zostaw swoje preferencje seksualne dla siebie. Po co je wywlekasz na forum?? Do dziś masz traumę po ministrantowaniu?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czarli 8 4 miesiące temu

   Z tego co wiem on tam mieszka więc garaż nie był cudzy . A Ty dopuściłeś się nadużycia nazywając go złodziejem . Ja na miejscu właściciela założył bym Ci sprawę o zniesławienie cwaniaczku z miodem w uszach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IPIK 7 4 miesiące temuocena: 75% 

   Ciemnota panuję i brak zrozumienia. Wystarczy nad gniazdem licznik z a120 zł i aplikacja,,,,licznik sie włacza, prąd płynie i murzyn sobie jedzie gdzie chce...ale zabbobonny lud Rydzyka Woła o pomoć !!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Benzyna V 6 4 miesiące temuocena: 63% 

   Prawda jest taka że na zachodzie dziady jeżdżą elektrykami. auto musi mieć komin, dwa albo cztery !!!! a jeszcze niedawno śmiano się z użytkowników LPG

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wielgus 5 4 miesiące temuocena: 25% 

   hmm....gdzie ty tych dziadow w elektrykach widziales??duren z ciebie kolego

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 4 4 miesiące temuocena: 78% 

   szczerze? z jakiej okazji mam komuś sponsorować 10, 100 czy 1000 zł? to tak, jakby obciążać całą ulicę kosztami tankowania samochodów na stacji paliw.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 3 4 miesiące temuocena: 43% 

   Tak sie rodzi ciemnogrod. Nagłośnienie sprawy może nam pomóc, bo potem spółdzielnia przesyła nam dopłaty do opłat remontowych po nawet 300 zł. Teraz już wiemy dlaczego - pisała pani Joanna. Ponadto należy pamiętać, że koszt jednorazowego „tankowania” w gniazdku elektrycznym to kwota rzędu 5-10 zł. poprosze o jakis dokument ze kazdy z mieszkancow dostaje doplate 300zl/lokal.. no chyba ze Pani podajac kwote 300zl miala na mysli caly budynek

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biomasa 2 4 miesiące temuocena: 80% 

   Każdy pretekst dobry, żeby dowalić mieszkańcom kolejne dopłaty... Spółdzielcze cwaniactwo rodem z późnego PRL...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rachmistrz 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   A może redakcja poszłaby tropem informacji p. Joanny i sprawdziła wielkość i uzasadnienie podwyżek w SAM-81?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2397 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO