REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kiełbasa z białym nalotem znaleziona przy ul. Magellana

  Kiełbasa z białym nalotem znaleziona przy ul. Magellana (nadesłane)

  Zepsute kiełbasy, gnijące wędliny i fioletowo-sine parówki. Na ursynowskich trawnikach coraz pojawia się coraz więcej podejrzanych resztek jedzenia. Weterynarze apelują o wzmożoną czujność podczas spacerów z psami. Rośnie liczba zatruć wśród czworonogów.

  Dwa lata temu w dzielnicy grasowali przestępcy, którzy rozrzucali kiełbasy z żyletkami. Zostali ujęci przez policję. W ostatnich dniach coraz więcej zgłoszeń o rozrzucanych wędlinach - albo z trującą zawartością, albo po porstu zepsutych. Jedne i drugie są groźne dla psów.

  - Znaleźliśmy z sąsiadką duży kawałek kiełbasy krakowskiej w podejrzanym stanie. Leżała na trawniku przy jednej z alejek na tyłach bloku przy ulicy Magellana 14 - opowiada Janek Pakulski, mieszkaniec bloku.

  Oprócz białego nalotu kiełbasa miała też dziwne, żółte plamy oraz ślady gnicia mięsa w kolorze szarawym. Intensywny zapach takich odpadków zwabia psy. Wystarczy chwila nieuwagi właściciela, a pupil zjada znalezisko, co w skrajnym przypadku może zakończyć się śmiercią w męczarniach.

  - Dwa miesiące temu pies sąsiadki trafił do lecznicy weterynaryjnej z objawami silnego zatrucia. Niestety, nie udało się go uratować. Dzisiaj ma nowego psa - dodaje Janek.

  Wprawdzie w tym sezonie wiosenno-letnim nikt nie trafił jeszcze na naszprycowane żyletkami mięso, ale przegniłe kawałki mogą być równie groźne. Weterynarze apelują o czujność podczas spacerów, bo niezależnie od tego, kto i co wyrzuca, czworonogi są w poważnym niebezpieczeństwie.

  - W ostatnim czasie trafia do nas więcej psów z objawami zatrucia. Występują wymioty, biegunki, a właściciele są przestraszeni i najczęściej nie zauważyli, czy pies coś zjadł. Trzeba uważać na spacerach, a jeśli dzieje się coś niepokojącego, natychmiast reagować - mówi Dorota Odyńska z ursynowskiego gabinetu weterynaryjnego.

  Właściciele psów łączą siły i starają się ostrzegać pozostałych, jeśli tylko trafią na coś podejrzanego. 

  - Wiem od sąsiadów, że jest trutka, ponoć dwa psy nie przeżyły. Psia Górka to najlepsze źródło informacji, to tam dowiaduję się wszystkiego. Mam psy, sama na szczęście nie natknęłam się na kiełbasy - mówi Klaudia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 498

  • 100
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 22
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 108
   WKURZONY
  • 213
   BRAK SŁÓW

  66Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Julia 66 2 miesiące temu

   Boze ludzie skąd w was tyle jadu.... sama mam psa i na każdym spacerze regularnie sprzątam po nim odchody... zauważcie ze nie tylko psy zanieczyszczają środowisko, spójrzcie chociażby na siebie. Żyjcie i dajcie żyć innym i nie będzie problemu. Pokazujecie mniej klasy niż te wszystkie odoby które nie sprzątają po swoim psie. A trutki które rozrzucanie to przed wysypaniem przed blok radziłabym najpierw zjeść i poczekać z godzinkę ewentualnie dwie i sprawdzić czy chcemy fundować coś takiego drugiej istocie która w żaden sposób nie odpowiada za swojego właściciela

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~APEL!!!!!!!!! 65 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się, że nowy naczelnik Wydziału Kultury jest. Jak i gdzie konkurs został ogłoszony? Czemu usunęliście artykuł o odwołaniu jego poprzednika Dariusza Sitterle? Kim jest ten człowiek? Czy to prawda, że łączą go towarzyskie stosunki z burmistrzem Klaudiuszem Ostrowskim? Czy to prawda, że mieszka w Warszawie od kilku miesięcy i pochodzi z rodzinnego Kadzidła pana Ostrowskiego? Czy to prawda, że człowiek ten nie ma żadnego doświadczenia w niczym? Może redakcja NIEZALEŻNEGO haloursynów napisze coś o tym jak zostać naczelnikiem na Ursynowie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozsądek 64 5 miesięcy temu

   Przeczytałam wszystkie komentarze I jestem zdumiona poziomem dyskusji. Mam psa, rodzinę i jestem warszawiakiem od pokoleń, ale przede wszystkim jestem człowiekiem. Mój pies zawsze chodzi na smyczy, puszczany jest na terenach poza osiedlowymi alejkami, żeby mógł się trochę wybiegać. Mój jest wyuczony I nie weźmie do pyska nic poza tym co dostanie w domu, ale nie zdjęcie sobie sprawy jak osrane przez ludzi, bezdomnych i imprezowiczów, są właśnie tereny poza alejkami osiedlowym. Ja sprzątam po swoim psie, ale czemu Ci ludzie tego nie robią po sobie. Ponadto ilości potłuczonych butelek i wszelkiego rodzaju śmieci po ciepłych imprezowych wieczorach zą zatrważające I tak sobie myślę że z dwojga złego to wolę wejść stopą w psią kupę niż w kupę szkła i się pokaleczyć. I często żeby móc pospacerować swobodnie z psem po takim terenie najpierw musimy, my pisarze, to wysprzątać dla swojego bezpieczeństwa. Poza tym za psa odpowiedzialny jest człowiek, więc czemu krzywdzone są psy ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 63 5 miesięcy temu

   jakim trzeba byc smieciem zeby nie sprzatac po swoim psie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczecinianin 62 5 miesięcy temuocena: 40% 

   Większości przeciwników psów przeszkadza gówno w parku, ale ono po kilku deszczach zniknie. Stają także dzikie zwierzęta i jakoś lasy nie są zasrane. A pomyślał taki jeden z drugim pajacy, że jak wypije wodę czy piwo i wyrzuci butelkę w krzaki czy miliony niedopalków po fajkach na przystankach, placach zabaw i przy każdej ławce w parku to już jest ok? Czy w takim razie do każdego papierosa powinno się dodawać truciznę żeby pozbyć się problemu? Chyba nie tak się rozwiązuje problemy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 61 5 miesięcy temuocena: 57% 

   Gówno w parku, na chodniku, poza tym ze śmierdzi to powoduje zagrożenie higieniczne. Poza tym, wygląda nieelegancko i można w nie wejść idąc do pracy komplikując dotarcie na czas. Nikt nie popiera przecież wyrzucania śmieci w parku czy kiepowania fajek na placu zabaw, tak samo jak nie sprzątania po psie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 60 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Ok a teraz podsumujmy twoja głupią wypowiedz. Nie palę i nie piję wobec czego nie wywalam na lewo i prawo puszek i niedopałków, nie śmiecę (śmieci segreguję). Czy mogę już krytykować fakt, że mógłbys w terenie miejskim sprzątnąć gówno po swoim psie czy nadal znajdziesz kolejna debilna "wymówkę"? Bo równie dobrze własciciel niedopałka może napisac, że to tytoń i bibuła i też się szybko rozłoży.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 59 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Szczecinianin to nie to forum tu jest Ursynów.mimo że b liubue Szczecin

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 58 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Masz świętą rację. Niestety niedouki i tak będą Cię minusować.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 57 5 miesięcy temuocena: 92% 

   Cześć psiarze czy to normalne że chodzicie z psami rasy niebezpiecznych tylko na smyczy bez kagańca?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 56 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Niestety duża część tak zwanych "LUDZI" jest większym zagrożeniem dla NORMALNEGO człowieka niż jakieś Amstafy. Uśmiechnij się. Żyj i daj żyć

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 55 5 miesięcy temuocena: 100% 

   To niech się sąsiad też uśmiechnie a nie patrzy przez te ciemne okulary bez uśmiechu.Nairawde ciężko jest jak ida dwa amstaffy a pyski mają na wysokości buzi dziecka w wózku.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kot 54 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Widocznie ktoś ma już dość terroryzmu właścicieli sierściuchów: obsrane chodniki i trawniki, szczekanie co wieczór ok .22giej na spacerach, czasem wycie z balkonu czy w zamkniętym mieszkaniu. Inny przykład: jest zakaz wprowadzania sierściuchów do Lasu Kabackiego, ponieważ jest to rezerwat przyrody. I co z tego wynika dla właścicieli sierściuchów?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GUns 53 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Trucie zwierzęcia nie jest rozwiązaniem. To prymitywna metoda na którą stać najgłupszych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 52 5 miesięcy temuocena: 77% 

   Psy to jedno. Z dzieckiem nie da się pochodzić potrawie wokół placów zabaw w parku Przy Bażantarni bo wszędzie klocki. A zaraz obok miejscówka gdzie patologia dokarmia gołębie i w promieniu kilkunastu metrów kwadratowych obsranej trawy jest wylęgarnia setek much i nie wiadomo jakiej zarazy. Dlaczego takie sypanie żarcia i związane z tym niszczenia okolicy i roznoszenie chorób jest w ogóle dozwolone?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rączy Jeleń 51 5 miesięcy temuocena: 100% 

   do ~GUns. Racja, czasami lepiej zrobić to z właścicielami.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 50 5 miesięcy temuocena: 75% 

   mniej nienawiści śmieciu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewcia 49 5 miesięcy temuocena: 37% 

   Właściciele psów tak samo jak inni mieszkańcy płacą podatki. Z naszych pieniędzy buduje się boiska ,place zabaw dla dzieci, ścieżki rowerowe i inne obiekty. Jest nas dużo i wpływa dużo pieniędzy do budżetu. Więc trochę szacunku dla właścicieli psów. Mamy prawo spacerować z psami po parkach, a nawet uważamy, że powinno się budować ogrodzone place zabaw dla psów, gdzie można je bezpiecznie puszczać luzem. Bo alejki i chodniki to już nie są bezpieczne nawet dla dzieci.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Człowiek 48 5 miesięcy temuocena: 58% 

   "Boiska , place zabaw, ścieżki rowerowe i inne obiekty" są finansowane przez ludzi i dla ludzi. A za zwierzę i jego atrakcje odpowiada prywatny właściciel. ~ewcia ewidentnie nie ma rodziny stąd też powyższa treść jej wypowiedzi. Jak mam kanarka, myszkę czy rybki to jest to mój indywidualny obowiązek a nie zbiorowy, zadbanie o to żeby im dobrze się żyło.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 47 5 miesięcy temuocena: 52% 

   Ja też mam psa. Płacę podatki, sprzątam po nim i nie chcę być traktowana przez kogoś takiego jak Człowiek jak gorszy sort, bo mam psa. Mam też rodzinę, ( to do "człowieka'" )której mój pies jest pełnoprawnym członkiem. Stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa, drogi egoistyczny Człowieku.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 46 5 miesięcy temuocena: 34% 

   Do Natolin: z całym szacunkiem ale pies nie jest członkiem rodziny- to tylko zwierzę i zapamietaj sobie to i wbij do głowy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opo 45 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Do -natolin: sprzątasz? A jak sprzątasz urynę która leje się strumieniami? Jak sprzątasz pozostałości po stałych odchodach? Czy gdyby ktoś pod twoim oknem sikał (człowiek) to byłoby OK? Stosunek ludzi do zwierząt jest ważny. Ale jeszcze ważniejszy jest stosunek ludzi do innych ludzi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 44 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Ależ Ewciu macie prawo spacerować po parku z psem. Ale. Pies ma mieć smycz (rasy niebezpieczne kaganiec) i możliwość zidentyfikowania właściciela. To raz. Dwa. Są ludzie, którzy psy kochają a są ludzie, którzy psów nie kochają i nie chcą kontaktów z nimi. Pojmujesz? Nikogo nie obchodzi, że twój "Pimpuś" nie gryzie, chce sie przytulic albo "on się tylko bawi" i wyjaśnienia typu "to tylko zwierze" są równie durne co ich właściciele, którzy podobne składają. Miej to na uwadze. P.S Argument typu "ja płace podatki"...bez urazy ale podatki płaci każdy uczciwie w tym kraju pracujący człowiek. Jesteś jakaś lepsza bo płacisz podatki i akurat masz psa a ja kota? Serio Ewuniu?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antysiersciuch 43 3 miesiące temu

   W cywilizowanych krajach sa podatki za zwierzeta domowe. W tych krajach rowniez psy bez smyczy biegaja tylko w zagrodzonych specjalnych miejscach. Chcesz budowy wybiegow dla swojego psa, plac za to. Ja z moich ppdatkow nie chce doplacac do Twojego zwierzaka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marek 42 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Za kilkanaście złotych można kupić kaganiec siatkowy który nie przeszkadza w ziajaniu czy piciu wody a zabezpiecza przed zjadaniem śmieci.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oladolas 41 5 miesięcy temuocena: 68% 

   wystarczy pilnować psa, a nie puszczać go aby straszył zwierzątka w parku, atakował ludzi i srał gdzie popadnie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lll 40 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Ale to co opisałeś dla wielu stanowi radość z posiadania psa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pio 39 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Wyjdzie taka krowa z psem jak byk zwali sie komuś pod oknem i udaje że się nic nie stało B

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 38 5 miesięcy temuocena: 58% 

   Zacznijcie kundle wyprowadzać na smyczy i w kagańcu i po nich sprzątać to nic im nie będzie!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odą 37 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Właśnie przez takie generalizowanie i postawę trafiają się takie przygłupy podrzucające zatrute żarcie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ss 36 5 miesięcy temuocena: 37% 

   Sam podrzucam gwozdzia w kielbase. Bede tak robil do momentu az wlasciciele tych psow zaczna po nich sprzatac. A nie wszedzie sraka lezy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Panna z mokrą głową 35 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Jak to miło, że się przyznałeś, to bardzo ułatwi pracę policji.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 34 5 miesięcy temuocena: 57% 

   Droga redakcjo, proszę o namierzenie tego bandyty co publicznie przyznał się do zabijania psów i o zgłoszenie sprawy na policję! Mam nadzieję, że tego tak nie zostawicie.,

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Głodny 33 5 miesięcy temuocena: 50% 

   W Chinach żaden pchlaż nie szwęda się bezpański bo trafia do garażu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WesołyTruciciel 32 5 miesięcy temuocena: 69% 

   Chwileczkę, przecież przez kaganiec piesek niczego nie zeżre . Czyż nie mam racji ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Al 31 5 miesięcy temuocena: 38% 

   W czasie upałów mój piesek zjadł coś pod krzakiem. Zanim zdążyłam jego odciągnąć- połknął. Ledwo został odratowany, tak silne było zatrucie. Lroplówki, leki tylko w zastrzykach 2 razy dziennie, bo tabletki wymiotował.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIK 30 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Ciekawe, czy miłośnicy czworonogów w Warszawie tak samo uważają na odchody swoich pupili i sprzątają po nich jak należy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 29 5 miesięcy temuocena: 30% 

   mam nadzieje, że ty również uważasz na swoje odchody, nigdy nie udajesz się do lasu pod krzaczek itp, a w razie niesubordynacji dostaniesz zgniłą kiełbase do spożycia i zdechniesz w męczrniach. ps. prawicowiec? czy wsiok, z minimalną empatią, właściwie - z jej brakiem?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pixsel 28 5 miesięcy temuocena: 73% 

   Do issaa- twoje argumenty to dno. Co to w ogóle za brednie ? Odpoczywasz od myślenia ??

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marek 27 5 miesięcy temuocena: 90% 

   Dlaczego parkowi obsrańcy na dwóch nogach nie sprzątają po sobie. Krzaki w parkach na Powiślu zasrane że głowa mała .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 26 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Jak będziecie trzymać kundle na smyczy i w kagańcach, to z pewnością żaden nie zeżre nic złego.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adi 25 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Święte słowa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odą 24 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Jedynym kundlem, zatrutym jadem, jesteś tutaj ty. Zresztą, idąc twoim tokiem rozumowania, wszyscy właściciele psów mają płacić za grupę nieodpowiedzialnych?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wladek 23 5 miesięcy temuocena: 64% 

   W Chinach by się nie naspacerowaly bo garnek czeka

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z pekinu 22 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Władek , ale patrząc na produkcję twojego kraju - to co wlno Chinczykowi to nie tobie , za krótki umysłowo jestes , mało potrafisz , nawet jednej montowni telefonów nie mamay bo tacy jak ty nic nie potrafią prócz psucia atmosfery .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~girl.with.the.good.hair 21 5 miesięcy temuocena: 49% 

   Poziom komentarzy, żenada. Skąd w was taka pogarda, ludzie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frooz 20 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Bo jesteście nieodpowiedzialni.Nie sprzątacie odchodów i stwarzacie zagrożenie. ..Policjanci z Jaworzna ustalają szczegółowe okoliczności pogryzienia 11-latka przez psa rasy pitbull. Zaatakowane na ulicy dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Właścicielka zwierzęcia została zatrzymana – przekazała policja.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bucek 19 5 miesięcy temuocena: 58% 

   Zgadzam się - przerażający hejt na czworonogi. Smutek.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odą 18 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Tak, oczywiście, wszyscy niesprzątającą i wszyscy są nieodpowiedzialni. Wszyscy puszczają psy bez smyczy. Oczywiście, jeden przykład agresywnego psa z Jaworzna również jest dowodem na to, że każdy pies jest agresywny i tylko czeka na okazję odgryzienia dziecku głowy. Większe niezagrożenie sprawiają takie osoby jak ty, froozie, bełkocząc takie idiotyzmy i, potencjalnie, prowokujące przygłupów do podrzucania zatrutego żarcia.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 5 miesięcy temuocena: 100% 

   BO TO NIE SĄ LUDZIE

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ediwn44 16 5 miesięcy temuocena: 72% 

   Ursynów dzielnica słoików, więc i naleciałości wiejskie gdzie ludzie resztki jedzenia wywalają przez okno albo do ogródka.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~troskilwy 15 5 miesięcy temuocena: 57% 

   w trosce o zwierzątka właściciel powinien najpierw sam spróbować....smacznego.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rżewski 14 5 miesięcy temuocena: 64% 

   a czy pies nie powinien być w kagańcu ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ian 13 5 miesięcy temuocena: 71% 

   I na smyczy...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ian 12 5 miesięcy temuocena: 73% 

   I na smyczy...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 11 5 miesięcy temuocena: 51% 

   Jeśli nie jest groźny i właściciel nad nim panuje to nie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WesołyTruciciel 10 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Do Wojtek. Ciekawe bo przepisy prawa mówią zupełnie co innego i nic cię nie zwalnia od wyprowadzania psa na smyczy i w kagańcu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sp 9 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Ustawa stanowi tak, jak napisał Wojtek

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Panna z mokrą głową 8 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Wojtek ma rację, ~WesołyTruciciel najpierw przeczytaj ustawę a potem zabieraj głos.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 7 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Wesoły Truciciel to ze wsi spod Radzymina czy spod Tłuszcza jest?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ustawa mówi, że w kagańcu obowiązkowo i na smyczy mają być rasy stricte niebezpieczne. (lista łatwa do znalezienia). Natomiast Wojtku psi obrońco o czym nie wspomniałeś to, że jak puszczasz psa bez kagańca i bez smyczy to masz go pilnować i nad nim panować, a nie ze kundel lata jak chce gdzie chce i ryja pcha też gdzie chce. Są osoby, które nie życzą sobie, żeby twój pupil w ogóle znajdował się koło nich (z przyczyn różnych) i to TY jako właściciel swojego psa musisz to respektować. Aha i musi być ten pies przypisany do właściciela (ergo obroża z możliwością zidentyfikowania właściciela).

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ddd 5 5 miesięcy temuocena: 61% 

   Niebezpieczeństwem dla psa jest hodowanie go w blokach, wyją te psiska zamknięte w czterech ścianach, w bloku to można chomika trzymać, albo rybki

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~girl.with.the.good.hair 4 5 miesięcy temuocena: 72% 

   W schronisku byłoby im lepiej przecież, nie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pies 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   A tygrysowi to gdzie byłoby lepiej? A delfinowi w oceanarium czy na wolności? Człowiek rości sobie pretensje do tego by mnożyć psy i skazywać je na wegetację "w rodzinie" tak naprawdę by zaspokoić swoje potrzeby. I ma gdzieś, że te psy gryzą, zanieczyszczają, przeszkadzają innym ludziom i same cierpią.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2774 sekundy
  REKLAMAA2-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019