REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2022, 12:12

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Własny biznes, ale pod znaną marką to jeden z pomysłów na biznes – w dodatku obarczony stosunkowo niskim ryzykiem. Warto wziąć pod uwagę rozwiązanie, jakim jest franczyza – oferty współpracy są na tyle różnorodne, że każdy może znaleźć działalność odpowiednią dla siebie.

  Franczyza – dobry pomysł na biznes?

  Każdy z nas dałby wiele za dobry pomysł na biznes – tymczasem okazuje się, że (w ciekawy biznes) wcale nie potrzeba tak dużo zainwestować. Jako wkład własny wystarczy często nawet około 5–10 tys. złotych. Niewielka kwota, jaką trzeba zainwestować, to tylko jedna z zalet franczyzy.

  Franczyzobiorca otrzymuje wsparcie merytoryczne i marketingowe, cenną wiedzę know-how, dostęp do sprawdzonych rozwiązań czy technologii – zależnie od rodzaju działalności. Rozpoczynając działalność pod znaną, obecną od lat na rynku, łatwiej też pozyskać klientów. Jeśli zastanawiasz się, jaki byłby dobry pomysł na biznes, franczyza jest na pewno warta rozważenia.

  Działalność pod znanym szyldem

  Własny biznes nie musi oznaczać kompletnej samodzielności – nie każdy jest na to gotowy. Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, jednym z pomysłów może być franczyza – oferty współpracy wiążą się z wieloma korzyściami, mimo że każdy franczyzobiorca ma też ściśle określone obowiązki i możliwości działania.

  Nie każdy ma jednak autorski dobry pomysł na biznes lub/i (nie) czuje się na siłach, aby otwierać własną działalność oraz być zdanym tylko na siebie. Osoby, które myślą o założeniu działalności gospodarczej, ale poszukują wsparcia w jej prowadzeniu, mogą wybrać franczyzę.

  Ten rodzaj biznesu ściśle opiera się na współpracy i przestrzeganiu wspólnych zasad oraz sprawdzonych pomysłów, gdyż to one zapewniły danej sieci sukces i lojalność klientów. Nie każdemu to jednak odpowiada, więc jeśli masz wiele kreatywności i pomysłów, prowadzenie autorskiego biznesu może być korzystniejsze – tę kwestię każdy musi rozważyć indywidualnie.

  Franczyza – oferty współpracy

  Do wyboru jest wiele rodzajów działalności – w ramach franczyzy można poprowadzić m.in. sklep spożywczy, odzieżowy czy kosmetyczny, ale także restaurację, bar czy piekarnię. Jeśli dobierzesz odpowiedni rodzaj działalności, zwiększą się szanse na osiągniecie sukcesu. Ważnym argumentem jest też szybszy zwrot włożonego kapitału – w przypadku franczyzy zwykle trzeba czekać na niego krócej niż w przypadku działalności pod własnym szyldem.

  Osoby, które podchodzą do franczyzy z dystansem, twierdzą, że wiąże się ona z niższym przychodem, co nie jest (zawsze) prawdą, a dodatkowo w zamian (jednak) można korzystać z logo i renomy znanej marki, a także obniżyć ryzyko niepowodzenia działalności w każdych nawet najtrudniejszych czasach.

  Artykuł załadowany: 0.3746 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022