REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Deweloper "Włodarzewska" coraz bliżej bankructwa. Sąd Okręgowy umorzył postępowanie restrukturyzacyjne firmy. Z tego ruchu paradoksalnie cieszą się nabywcy mieszkań w "Zakątku Cybisa". Dla nich ogłoszenie upadłości dewelopera oznacza szansę na dokończenie budowy, po której dziś hula wiatr. 

  Sąd wraca do rozpatrzenia wniosku o upadłość ursynowskiego dewelopera. Złożyła go firma budowlana, której Włodarzewska winna jest pieniądze oraz nabywcy mieszkań, którzy mieli je dostać już kilka lat temu. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy umorzył postępowanie restrukturyzacyjne zadłużonej spółki, stwierdzając, że nie ma ona pieniędzy ani na spłatę wierzycieli, ani na dokończenie budowy "Zakątka Cybisa". 

  - W trakcie restrukturyzacji straciliśmy resztki złudzeń i zaufania do Włodarzewskiej. Oni na pewno nam nie wybudują tych mieszkań - mówi Dariusz Borzym ze stowarzyszenia mieszkańców "Zakątka".

  Od wielu miesięcy na budowie przy ul. Cybisa hula wiatr. W ostatni weekend wichura przewróciła ogrodzenie, odsłaniając dostęp do fundamentów budowy i stwarzając zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. 

  Nadzieją na to, że na placu budowy znów pojawią się robotnicy, jest upadłość Włodarzewskiej. Nabywcy liczą, że taka też będzie decyzja sądu. Umorzenia restrukturyzacji domagali się bowiem nie tylko oni, ale też główny kredytodawca - BOŚ Bank, firma budowlana Trasko-Inwest a nawet nadzorca sądowy postępowania - kancelaria Zimmerman Filipiak - co nie zdarza się często.

  - Zgodnie z prawem, syndyk musi starać się doprowadzić do przewłaszczenia mieszkań na rzecz nabywców, a więc będzie mu zależało na przekazaniu inwestycji deweloperowi, który ją dokończy - mówi Dariusz Borzym.

  Do dokończenia i sprzedania jest ponad 100 mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, blisko metra, w centrum Ursynowa, w zielonej okolicy. Dla deweloperów może to być atrakcyjny kąsek, a dla ewentualnego syndyka masy upadłościowej dobry sposób na upłynnienie zamrożonego dziś majątku.

  Na szybkie dokończenie budowy liczą też mieszkańcy bloków spółdzielni "Jary", którym sąsiedztwo rozgrzebanej inwestycji od lat daje się we znaki.

  - Czekamy na to aż naprawią nam ulicę, którą non stop niszczyli, gdy budowa jeszcze trwała. Całe szczęście, że udało im się zabezpieczyć wykop, budując fundamenty - mówi nam mieszkanka sąsiedniego bloku.

  Uciążliwości dla sąsiadów to jednak nic w porównaniu do dramatu ponad 200 osób, które zaufały Włodarzewskiej i wykupiły mieszkania w "Zakątku Cybisa".

  - Ludzie mają kredyty w systemie MDM, mogą stracić dopłaty. Banki mogą im wypowiedzieć umowy. Kilka osób ogłosiło już upadłość konsumencką. Siedzimy na bombie! - mówi Dariusz Borzym ze stowarzyszenia nabywców.

  Wg szacunków na dokończenie "Zakątka" potrzeba około 30 mln złotych. Nabywcy oskarżają zadłużoną spółkę, że te pieniądze zostały zdefraudowane. W sprawie toczą się już trzy postępowania prokuratorskie. Śledczy z Łodzi badają m.in. czy władze spółki nie dopuściły się oszustwa na dużą skalę i czy nie wyprowadziły majątku z firmy. Na razie nikomu nie postawiono zrzutów.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~WKT 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Włodarzewska SA zbankrutuje, mieszkań nie ma, zdewastowanych ulic Dunikowskiego i Cybisa nie ma! - Teraz DZIELNICA URSYNÓW będzie musiała odbudować te ulice panie Burmistrzu. Czy obecni mieszkańcy będą przez kolejne 10 lat mieszkali jak w początkach Ursynowa brnąc po błocie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 4 6 miesięcy temu

   Jeśli chodzi o obecnego burmistrza to on się specjalizuje w zabudowaniu, nie w odbudowaniu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wielki 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Zgoda na budowę została wydana gdy burmistrzem był niejaki Guział. Wybitny polityk i działacz. Taki sam dobry jak HGW albo i lepszy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 2 6 miesięcy temu

   Nie ściemniaj. Zgodę na budowę ogarnęła pani, która teraz jest z/w PO.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zi-ka 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Zgodę na budowę wydała jakaś pani naczelnik z Urzędu Miasta w imieniu HGW, a zgodę na wykorzystanie przez budowę uliczek wewnętrznych Cybisa i Dunikowskiego wydał burmistrz Ursynowa w 2007 roku. Teraz budowa padła, a mieszkańcy nie mają ulic tylko wertepy i błoto.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1248 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018