REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SMZC)

  REKLAMA

  Ursynowski deweloper coraz bliżej bankructwa. Sąd umorzył postepowanie restrukturyzacyjne firmy Włodarzewska S.A. Winna wierzycielom ponad 200 mln złotych spółka nie jest w stanie dokończyć budowy osiedla "Zakątek Cybisa". Poszkodowanych jest ponad 300 rodzin.

  - Płacimy kredyt a mieszkań nie ma! - żalą się nabywcy lokali w "Zakątku Cybisa". Na budowie od wielu miesięcy nic się nie dzieje. Ludzie zaciągnęli kredyty na upragnione własne "M", które mieli dostać ponad dwa lata temu. Teraz przyjdzie im zmierzyć się z upadłością dewelopera i walką o przejęcie budowy.

  W środę sąd gospodarczy zakończył restrukturyzację "Włodarzewskiej". Za jej umorzeniem byli wszyscy przedstawiciele dłużników a nawet kancelaria prawna nadzorująca jej przebieg. To niespotykana sytuacja.

  - Nie mam już wątpliwości, że mamy do czynienia z "zawodowym dłużnikiem" - mówi Arkadiusz Słodkowski ze Stowarzyszenia Mieszkańców "Zakątka Cybisa". Jego zdaniem - podobnie jak większości poszkodowanych - wnioskując o restrukturyzację "spółka kupowała sobie tylko czas".

  Włodarzewska jest winna wierzycielom ponad 200 mln złotych. Na dokończenie budowy "Zakątka Cybisa" potrzeba ok. 30 mln. Nabywcy mieszkań do tej pory wpłacili już ponad 53 mln.

  Jeszcze miesiąc temu w rozmowie z Haloursynow.pl wiceprezes Włodarzewskiej - Jarosław Baniuk obiecywał mieszkańcom, że dostaną swoje mieszkania a budowa ruszy.

  - Podlegamy kontroli nadzorcy sądowego. Uznał on, że to co proponujemy ma ekonomiczne uzasadnienie. Istnieje dość duża szansa, że z tych propozycji się wywiążemy. A w przypadku upadłości - może być różnie - mówił Baniuk.

  Co dalej? Czy jest jakakolwiek szansa na dokończenie budowy bloków przy Cybisa i otrzymanie upragnionych kluczy? 

  - Sąd zostawił sobie możliwość zastosowania środka zapobiegawczego w postaci wprowadzenia do spółki zarządu komisarycznego - relacjonuje Słodkowski. Dla nabywców to jedna z ostatnich szans na uratowanie swoich pieniędzy i dokończenie budowy. - Czekamy albo na nowy zarząd albo na upadłość i syndyka - dodaje niedoszły mieszkaniec "Zakątka".

  Na ponowne rozpoczęcie budowy i szybkie jej zakończenie czekają także sąsiedzi inwestycji - ze spółdzielni "Jary". - Od lat bezkarnie niszczą nam drogę, bezprawnie zajmują teren pod blokami. Sposób prowadzenia tej budowy to skandal - mówią sąsiedzi.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kazik 6 11 miesięcy temuocena: 0% 

   A książę Ursynowa mieszka na Powiślu .... ciekawe za czyją kasę ....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomasz 5 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Tak z ciekawości - partyjny przekaz z hejtem na Guziała przyszedł dzisiaj sms-em czy mailem?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zz 4 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Może główny wspulnik spółki p. Szymański sprzeda swoje hotele, pola golfowe, lotniska i skonczy budowe CYbisa.. tego by wymagał honor.. :@!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 3 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Na początku 2015 zastanawiałem się nad kupnem mieszkania w tej inwestycji. Ale już po pierwszej rozmowie u dewelopera było jasne że coś jest nie tak, kolejne transze wpłat nie były uzależnione od postępów na budowie na zasadzie "dawajcie kasę, a my wam może kiedyś wybudujemy". Zero ochrony kupującego, dziwię się że ludzie zaryzykowali, ale cóż, ceny były okazyjne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 2 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Karma wraca...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 1 11 miesięcy temuocena: 25% 

   KARA MUSTAFA !!!! Były protesty nie zabierajcie nam miejsca - no to macie !!!! CZYNISZ INNYM ZŁO, ZŁO WRACA DO CIEBIE !!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1275 sekundy
  REKLAMA