REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2018, 08:21 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Za nami drugie konsultacje w sprawie rewitalizacji niecki pod Kopą Cwila. Mieszkańcy z zainteresowaniem zaglądali do namiotu i chętnie dzielą się swoimi opiniami. Na razie zdania są podzielone pół na pół. - Będziemy mieli twardy orzech do zgryzienia – mówi Katarzyna Łowicka, autorka obydwu koncepcji.

  Do wyboru mam wersję pierwszą: nawiązującą do pierwotnego projektu – zachowana zostaje niecka w kształcie wieloryba. W planach są nasadzenia, ławeczki i ścieżka kamieni przez środek oraz wersję drugą - nowoczesny projekt placu wodnego z atrakcjami wodnymi i małą architekturą.

  Bliżej natury

  Co zaskakujące grupa nastolatków, która odwiedziała punkt konsultacyjny, zamiast wodnego placu zabaw, wybrała pomysł ze stawem w roli głównej.

  - Dzieciom podobała się ścieżka z kamieni, mówiły, że będzie tam można puszczać kaczki, bawić się patykami – opowiada projektantka.

  Wśród osób, które spotkaliśmy w namiocie podczas konsultacji, znaleźli się akurat sami fani właśnie tej koncepcji.

  - Jestem za wersją nr 1, ale z uwzględnieniem brodzika dla dzieci i poidełka z wodą – mówi pani Iwona. – To taki zielony zakątek, swojskie miejsce, niech tak zostanie, bo nie wszędzie musi być tak samo – dodaje.

  Także mieszkanka Końskiego Jaru, która jest bezpośrednio zainteresowana tematem, bo niecka jest tuż przed jej oknami, mówi, że nie chce komercjalizacji terenu pod Kopą. Obawia się, że wodny park zabaw zburzy spokojny rytm parku.

  - Tam będą tłumy, plaża, jeśli pojawią się fontanny! – wyraża swoje obawy.

  Pięcioletnia dziewczynka, która przyszła z mamą, też rezygnuje z dużego placu wodnych zabaw, na rzecz… kaczek na stawie! Katarzyna Łowicka, śmieje się i mówi, że odwiedziła ją już mieszkanka, która wręcz zażądała wydzielania na nieistniejącym stawie, osobnego terenu dla kaczek.

  - Wszystko jest do zrobienia, tylko niech kaczki najpierw zechcą tu zamieszkać – mówi projektantka.

  Uwagi mieszkańców

  Wielu mieszkańców odwiedzających punkt konsultacyjny jest pozytywnie zaskoczonych drugą wersją projektu, który wbrew opinii, która pojawiła się w mediach, nie jest „zalany betonem”.

  - Beton pojawia się oczywiście na ścieżkach, bo inna powierzchnia zamieniłaby się w błoto w kontakcie z wodą – tłumaczy projektantka. – Ale głównie słyszymy: co by niebyło, to będzie dobrze, oby była woda, ławeczki i porządek – dodaje.

  O co pytają mieszkańcy? O monitoring, opryski na komary, o ryzyko kąpieli w stawie przez dzieci i psy, są także zainteresowani kosztami obydwu inwestycji.

  - Na razie słuchamy opinii mieszkańców, to oni wybiorą „trzon koncepcji” – mówi Łowicka. – My później dołożymy do tego ich pozostałe postulaty - tłumaczy

  Każdy kto ma pytania, uwagi bądź pomysły związane z modernizacją stawiku pod Kopą Cwila może przyjść do punktu konsultacyjnego w wybranym terminie i miejscu.

  Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 kwietnia (sobota) w godz. 11:30-16:00 – przy niecce pod Kopą Cwila, kolejne, a zarazem ostatnie – 23 kwietnia (poniedziałek) w godz. 12:00-18:00 – Urząd Dzielnicy Ursynów.

  Można także wypełnić ankietę na stronie miasta, bądź do 6 maja przesłać swoje uwagi na adres: konsultacjespoleczne@ursynow.pl

  Ostateczny projekt niecki zostanie przedstawiony 9 czerwca podczas Dni Ursynowa, a następnie pod koniec czerwca na otwartym spotkaniu z mieszkańcami. W wersji optymistycznej realizacja wybranego pomysłu, ma nastąpić jeszcze w tym roku.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bunt 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Możemy wybrać dowolny wariant z 2 zaproponowanych. To jak wybór między PO a PiSem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 1 ponad rok temuocena: 60% 

   Nareszcie ktoś pyta mieszkancow o zdanie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3792 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020