REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Sierpniowe święto wojskowe, które obchodzone jest w rocznicę Bitwy Warszawskiej w 1920, to okazja do przypomnienia sobie patriotycznych piosenek i melodii powiązanych z polskimi dziejami. Tę możliwość mieli ursynowianie, którzy w parku Jana Pawła II zjawili się na kolejnym koncercie "Muzycznego Lata".

  Jaki może być repertuar koncertu, który odbywa się w przeddzień 122. rocznicy zwycięstwa polskiego oręża nad bolszewikami i przed Świętem Wojska Polskiego? Oczywiście żołniersko-patriotyczny! Zaproszona przez dzielnicę do parku Jana Pawła II Warsaw Impressione Orchestra - orkiestra złożona z utalentowanych muzyków, grających na co dzień w zespołach Filharmonii Narodowej - zaprezentowała znane i mniej znane kawałki z filmów, które kojarzą się z dawnymi bitwami, walką o niepodległość czy po prostu z wojakami.

  Zabrzmiały utwory Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego czy Waldemara Kazaneckiego. Orkiestra porywająco zagrała np. "Poloneza" z "Pana Tadeusza" Wajdy czy tradycyjną "Warszawiankę"z 1831 roku autorstwa Karola Kurpińskiego. W temacie z "Listy Schindlera" czy "Moving to the ghetto" z "Pianisty" Romana Polańskiego pierwsze skrzypce odegrali soliści orkiestrowi, których występy ursynowska publiczność nagrodziła wielkimi brawami.

  Rewelacyjnie słuchało się wokaliz i śpiewu Mileny Lange, która jest założycielką Warsaw Impressione Orchestra, podobnie jak Laury Łącz, aktorki, która wprowadzała słuchaczy w świat prezentowanych utworów oraz z przejęciem recytowała patriotyczną poezję.

  - Wszystko co dobre, kiedyś się kończy - mówiła Laura Łącz na zakończenie niedzielnego koncertu. "Muzyczne Lato na Ursynowie" to jeszcze tylko dwa wydarzenia. Za tydzień, w niedzielę 21 sierpnia na scenie przy ul. Przy Bażantarni usłyszymy energetyczne brzmienia klezmerskie w wykonaniu zespołu Klezmafour. Będzie można potańczyć do żywiołowej muzyki folkloru żydowskiego - będą dechy do tańca. 

  Za dwa tygodnie ponowne spotkanie z Laurą Łącz i muzyką klasyczną w parku Jana Pawła II. Na 28 sierpnia zaproszony został zespół Vinyl String Quartet, który zaprezentuje światowe przeboje srebrnego ekranu, a więc pozostaniemy w lubianej przez wszystkich tematyce filmowej. Obydwa koncerty rozpoczynają się o godz. 18. Wstęp wolny. Patronem medialnym tegorocznego "Muzycznego Lata na Ursynowie" jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4684 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022