REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  S7 na granicy woj. mazowieckiego

  S7 na granicy woj. mazowieckiego (GDDKiA)

  Wojewoda wydał pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S7 na "ursynowskim" odcinku. Problem w tym, że na razie nie ma kto jej wybudować. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad drugi raz szuka wykonawcy.

  Po wielu perypetiach wreszcie jest pozwolenie na budowę tzw. Puławskiej-bis - czyli warszawskiego odcinka trasy ekspresowej S7 od Okęcia do Lesznowoli. Zgodę na realizację tej inwestycji wydał dziś wojewoda mazowiecki.

  - Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - informuje Ewa Filipowicz z biura prasowego wojewody.

  W ramach inwestycji powstanie, liczący 6,64 km, odcinek trasy od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola. Nowa droga będzie przebiegać przez dzielnicę Ursynów, powiat piaseczyński, gminę Lesznowola, powiat pruszkowski i gminę Raszyn.

  Budowę miała realizować wybrana kilka lat temu na wykonawcę tego odcinka trasy S7 firma Rubau Polska, ale w maju tego roku umowa z Hiszpanami została przez GDDKiA zerwana. Drogowcy zarzucali firmie opieszałość i brak postępów w przygotowywaniu projektu oraz składaniu wniosków o zezwolenia. Rubau twierdziła tymczasem, że to współpraca z generalną dyrekcją nie układała się dobrze.

  Pod koniec lipca drogowcy ogłosili drugi przetarg na budowę "ursynowskiego" odcinka nowej wylotówki z Warszawy. Jego wyniki mamy poznać 3 września. Obejmuje on również dokończenie projektowania trasy przez nowego wykonawcę, a więc również uzyskanie zamiennych pozwoleń na budowę. Dzisiejsza decyzja wojewody może być zatem nie ostatnią podjętą przez niego w sprawie S7. 

  Wiadomo już że nie ma szans, by oddać drogę do użytku w pierwotnym terminie - czyli w przyszłym roku. Na luty 2020 roku - jeśli nie będzie odwołań - drogowcy przewidują podpisanie umowy. Na samą budowę dają 29 miesięcy, czyli do lipca 2022 roku. 

  Odcinek A południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 obejmować będzie m.in. budowę: węzłów drogowych „Zamienie” i „Lesznowola”, ciągów pieszych oraz ścieżek rowerowych, systemu odwodnienia terenu oraz zabezpieczeń akustycznych, przejść dla zwierząt, przepustów ekologicznych i zieleni. 

  Pozwolenia na budowę pozostałych odcinków nowej trasy ekspresowej wojewoda wydał pod koniec ubegłego i na początku tego roku. Buduje się już fragment trasy od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca, o długości ok. 7,9 km.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 178

  • 39
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 35
   WKURZONY
  • 58
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ddf 9 dzisiaj 20:28

   i znowu g.... bedzie za sto lat

   Edytowany: dzisiaj 20:38

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~p37 8 6 dni temu

   Zacząć budować trasę NS!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~henryk 7 12 dni temuocena: 100% 

   Jak to nie ma kto budować.Słyszałem na własne uszy że drogi i autostrady mają budować firmy rodzinne zamiast zagranicznych. bo te wyzyskują Polaków i wywożą pieniądze za granice

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nieswiety 6 12 dni temuocena: 100% 

   No tak. Tylko ta rodzina już siedzi w spółkach skarbu państwa.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nik 5 12 dni temuocena: 20% 

   Dziwne bo na ten odcinek gdaka wlasnie ponownie oglosila przetarg wraz z uzykaniem decyzji ZRID...czy to napewno o ten odcinek chodzilo czy Pan redaktor nie ogarnia...dopiero co wezwabie bylo wojewody z prsedlizeniem terminu o kilka miesiecy...?o co chodzi czy ktos weryfikuje te artykuly?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znający się 4 12 dni temuocena: 100% 

   Bo w przetargu chodzi o ew. pozwolenia zamienne, które być może będą potrzebne gdy nowy wykonawca będzie chciał coś pozmieniać. Nie widzę tu sprzeczności. W artykule wszystko jest ok

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~o 3 12 dni temuocena: 56% 

   pis nie ma pieniędzy, wyrzucili firmę żeby nie zaczęła budować, nowy przetarg po wakacjach a rozstrzygnięcie w styczniu. Po co? Będzie później i drożej a w międzyczasie po wyborach podniosą wszystkim podatki a i wysoka inflacja jest na rękę rządzącym.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fdsa 2 11 dni temuocena: 30% 

   nie PS, tylko PO. To PO rządzi w Warszawie i Piasecznie....

   Edytowany: 47 minut temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Benedek 1 12 dni temuocena: 83% 

   Proponuje metodę zastosowaną przy budowie Biełomorskiego Kanału. Kanał budowali ci, którzu śmiali się z władzy (anegdotcziki)

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1681 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019