REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Wojewódzki)

  - To wyraz troski o to, by wszystko działo się dobrze - tak wojewoda mazowiecki uzasadnia przejęcie Szpitala Południowego przez rząd. Powołana na pełnomocnika rządowego, była prezes szpitala, Ewa Więckowska odpierała zarzuty o niekompetencje i niegospodarność, które padły dziś pod jej adresem ze strony miasta.

  Minister zdrowia rano ogłosił przejęcie miejskiego Szpitala Solec, który prowadzi również tymczasowy szpital covidowy przy Pileckiego na Ursynowie. Prezesa miejskiej spółki zastąpiła dr Ewa Więckowska, powołana przez rząd. Ta sama, która z końcem lutego odeszła ze Szpitala Solec ze stanowiska prezesa.

  Wojewoda na zwołanej przed 16 konferencji prasowej odpierał zarzuty miasta, że przejęcie szpitala to decyzja polityczna. - Szpital ma się zająć tym, na co państwo wydało ponad 80 mln złotych, by można było leczyć pacjentów - mówił Radziwiłł. Podkreślał, że budżet państwa dołożył nie tylko 24 mln do dokończenia budowy, ale też ok. 18 mln na sprzęt, a sam Szpital Południowy był budowany również przy współudziale środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  "Nikt nie oczekiwał od razu 300 miejsc"

  W tej chwili w ursynowskim szpitalu tymczasowym na ok. 100 miejsc zajętych jest 76, na 80 łóżek respiratorowych (docelowo) w tej chwili zajętych jest 11.

  - Nikt nie oczekiwał, że od pierwszego dnia będzie docelowych 300 miejsc dla pacjentów, ale po 5 tygodniach? Ta sytuacja nie może być utrzymywana, gdy jest taki napór na warszawskie szpitale - powiedział wojewoda Konstanty Radziwiłł. - Co chwilę słyszałem, że już, już kolejny moduł będzie uruchamiany, ale tak się nie działo. Jak pani Więckowska odeszła, to przestało się cokolwiek dziać - dodawał.

  Stołeczny ratusz wypomina, że na Stadionie Narodowym jest po pięciu miesiącach działalności 330 miejsc, a miało być 1,2 tys. - Czy tam też będzie wprowadzony komisarz rządowy - pytała na swojej konferencji wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.Miasto informowało też, że w rekrutacji do Południowego nie udaje się pozyskać nowych lekarzy i pielęgniarek, bo nie ma ich na rynku. Sytuacja nieco się polepszyła w ubiegłym tygodniu, gdy zaczęto "podkupywać" personel z innych szpitali, oferując mu podwyżkę 30 proc. 

  Dziś po ogłoszeniu decyzji o przejęciu szpitala, burmistrz Robert Kempa, szef Rady Nadzorczej Szpitala Solec, oskarżał Więckowską, że "ukryła w szufladzie ponad 200 zgłoszeń od chętnych do pracy".  Zkolei wiceprezydent Kaznowska wymieniała błędy byłej prezes: doprowadzenie do utraty certyfikatów ISO, złą organizację punktu szczepień, chaos z rekrutacją oraz budowę apartamentów przy przychodni na Poznańskiej.

  Kiedy 300 łóżek w Południowym?

  Doktor Więckowska częściowo odniosła się do zarzutów miasta o niegospodarność i niekompetencję, zapowiadając, że w pełni odpowie na nie "kiedy indziej".

  - Wszystkie inwestycje były akceptowane przez radę nadzorczą oraz zgromadzenie wspólników, czyli miasto. Była zgoda na pokoje przyszpitalne dla pacjentów spoza Warszawy oraz pracowników. Gdyby były skończone, mogliby tam już zamieszkać pracownicy spoza stolicy - mówiła Ewa Więckowska.

  Pełnomocnik rządu stwierdziła, że teraz chce się zająć ustabilizowaniem sytuacji w przejętym szpitalu. Jest już po rozmowach z lekarzami i personelem.

  Nie była w stanie odpowiedzieć na pytania dziennikarzy o to, kiedy uda jej się zapewnić 300 łóżek w Szpitalu Południowym, których wojewoda żądał od miasta. - Każdego dnia będziemy zwiększać liczbę miejsc dla pacjentów - stwierdziła.

  Wojewoda potwierdził, że w innym szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym jest w tej chwili 330 łóżek, z czego zajętych jest 291. Nie odniósł się do pytań o to, dlaczego od wielu miesięcy jest tam tylko jedna czwarta obiecywanych miejsc.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~iniquitatem 10 4 miesiące temu

   Q*wa q*wie łba nie urwie !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 9 4 miesiące temuocena: 75% 

   Rząd zlodzei położył łapę na szpitalu za 400 mln

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ps 8 4 miesiące temuocena: 0% 

   Z tych 400 mln 370 mln dał kto ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysiek 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes ..., naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wilhelmina 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   Bardzo miły personel pracuje w szpitalu południowym. Chciałabym szczególnie pozdrowić panią Joannę. Niesamowicie empatyczna kobieta.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawski_podatnik 5 4 miesiące temuocena: 26% 

   Trzaskowski (chłopczyk w krótkich spodenkach) i jego ferajna jak zwykle lekceważą poważne sprawy. Sam Rafałek na pewno jest dobrze zaopiekowany i w nosie ma innych ludzi. Bardzo dobra decyzja z przejęciem szpitala. Czas najwyższy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 4 4 miesiące temuocena: 83% 

   Co to przejecie szpitala nam daje? (O Rafalku duzo napisales i jego spodniach). Ale napisz co to przejecie dla nas oznacza jak potencjalnych pacjentow?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   Podatnik: A na czym polega dobro i sens tej decyzji? Tak konkretnie i bez "rafałkowania"...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~finito 2 4 miesiące temuocena: 25% 

   Przejęcie szpitala spowoduje porządek. Nie będzie burmistrz&ska decydować kto, co , gdzie i za ile będzie robił w tym szpitalu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 3 miesiące temu

   ~finito PiS i porządek? To się uśmiałem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5357 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021