REKLAMAA-1-SOKRATES-1-30-09
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Tuż przed wyborami ursynowscy radni zajęli się sprawą rozbudowy Tesco na Kabatach. Miasto chce tak zmienić plan miejscowy wokół blaszaka, by w przyszłości nie mogła tu powstać przerośnięta galeria handlowa. 

  Tesco stara się po raz trzeci o wydanie przez miasto decyzji o raporcie środowiskowym. Bez niej niemożliwe będzie uzyskanie pozwolenia na budowę nowej galerii handlowej w miejscu dzisiejszego blaszaka. Mieszkańcy Kabat, którzy nie wyobrażają sobie molocha wciśniętego między Wąwozową, al. KEN, Zaruby i Iwanowa-Szajnowicza, nadesłali kilka tysięcy uwag do Biura Ochrony Środowiska, które prowadzi postępowanie.

  Na razie procedury są wstrzymane na wniosek inwestora. Tesco zwróciło się o wyznaczenie dodatkowego terminu na udzielenie odpowiedzi na pytania, które urzędnicy zadali mu w związku z raportem. Do końca roku nic w sprawie rozbudowy galerii nie nastąpi. Postępowanie zostało zawieszone.

  Po naciskach przeciwników inwestycji, miasto chce przystąpić do zmiany planu miejscowego dla tej części Kabat. Kilka dni temu projekt odpowiedniej uchwały trafił do Rady Dzielnicy Ursynów do zaopiniowania. Wczoraj radni jednogłośnie przegłosowali dokument. Teraz trafi on do Rady m.st. Warszawy, która już zapewne w nowej kadencji zdecyduje o tym, czy przystąpić do korekty planu dla Kabat.

  Co chcą zmienić urzędnicy?

  W uzasadnieniu do projektu uchwały zaopiniowanym przez ursynowskich radnych mowa o dostosowaniu przyszłej galerii do "miejskich struktur urbanistycznych" czy "wykształceniu powiązań między centrami handlowymi a otaczającymi je terenami". Ten urzędniczo-architektoniczy język oznacza nie mniej ni więcej, jak dostosowanie wielkości galerii do terenów mieszkaniowych, które znajdują się wokół Tesco.

  To zresztą zapowiadał w marcu burmistrz Robert Kempa. - Chodzi o odsunięcie galerii od budynków znajdujących się najbliższej, usprawnienie komunikacji, kwestię uciążliwości dostaw oraz zwiększenie ilości zieleni - stwierdził wówczas Kempa.

  Miasto określiło też obszar zmiany planu nieco szerzej niż działka należąca do koncernu handlowego, by nie narazić się na proces sądowy i odszkodowania dla inwestora. Stąd w projekcie, zmianami w planie objęte są m.in. skrzyżowanie Wąwozowej i al. KEN oraz budynki od Kabackiego Duktu po Pala Telekiego.

  Przypomnijmy, uchwała z 2008 roku (skorygowana w 2010) pozwala wybudować obiekt o wielkości podobnej co Galeria Mokotów. Inwestor chce postawić obiekt o długości 309 metrów i szerokości 129 metrów, z 5 kondygnacjami naziemnymi oraz 2 podziemnymi. Na rogu al. KEN i Wąwozowej ma powstać wysoka na 28 metrów wieża, w kierunku Lasu Kabackiego budynek ma się kaskadowo obniżać. Parking pomieści 1,6 tys. aut i 160 rowerów. Dziennie do galerii ma przyjeżdżać ok. 6,4 tys. samochodów oraz 39 tirów dostawczych.

  "Nie ma dialogu ze strony inwestora"

  Do zmiany planu miejscowego dla Kabat ursynowscy radni wezwali Radę m.st. Warszawy Radni już w kwietniu ubiegłego roku. Miasto jeszcze do niedawna twierdziło, że ze względu na ryzyko roszczeń ze strony inwestora, nie ma o tym mowy. Skąd zmiana stanowiska w sprawie planu miejscowego? Jak mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa, to efekt m.in. protestów mieszkańców oraz braku reakcji ze strony inwestora, czyli Tesco.

  - Ubolewamy, że nie ma żadnej reakcji ze strony inwestora. Były próby kontaktu zarówno ze strony miasta jak i dzielnicy. Nam zależy na przygotowaniu projektu wypełniającego oczekiwania mieszkańców, a z drugiej strony takiego, że jeśli narazi miasto na odszkodowania, to będą one jak najmniejsze - mówił w marcu Kempa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 171

  • 39
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 28
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 35
   BRAK SŁÓW

  42Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Zbig28 42 10 dni temuocena: 7% 

   Ten problem to kolejny dowód na konieczność zmiany ustawy o ustroju Warszawy. Rada dzielnicy i burmistrz mogą wycierać sobie pot z czoła, bronić interesów danej dzielnicy, opiniować, a gdzieś tam hen, na Placu Bankowym zdecydują po swojemu. Tych problemów nie mają: Szczecin, Wrocław, łódź itd. Jestem za usamodzielnieniem dzielnic, ale na prawach dotyczących gminy. Tak było przez kilka kadencji samorządu i wtedy Ursynów naprawdę się rozwijał, sam planował swój budżet, wybierał zarząd i burmistrza, radni nie byli bezradni...

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zbig28 41 10 dni temuocena: 0% 

   Ten problem to kolejny dowód na konieczność zmiany ustawy o ustroju Warszawy. Rada dzielnicy i burmistrz mogą wycierać sobie pot z czoła, bronić interesów danej dzielnicy, opiniować, a gdzieś tam hen, na Placu Bankowym zdecydują po swojemu. Tych problemów nie mają: Szczecin, Wrocław, łódź itd. Jestem za usamodzielnieniem dzielnic, ale na prawach dotyczących gminy. Tak było przez kilka kadencji samorządu i wtedy Ursynów naprawdę się rozwijał, sam planował swój budżet, wybierał zarząd i burmistrza, radni nie byli bezradni...

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysio 40 11 dni temuocena: 35% 

   Jak deweloperzy upychali na Ursynowie bloki jeden przy drugim w odstępach 8 metrowych, okno w okno, to ratusz klepał zezwolenia na budowę, ludzie mieszkania kupowali i było OK. Trochę ciasno, ale OK. A teraz raban o galerię. Ciekawe jednak co będzie gdy zechcą zabudować teren do lasu Kabackiego? Bo jest miejsce i to fajne pod nowe bloki.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 39 12 dni temuocena: 81% 

   Sloik zawsze bedzie chcial miec kapuste kolo domu, jak za mlodych lat w swojej wiosce. Jego mentalnosc sie nie zmieni. Dla mnie porzadna Galeria lepiej by wygladala na miejscu obecnego Tesco (dawniej HIT). Zyjemy w XXI wieku, ale jak widac z wielu wypowiedzi, niektorzy nadal zyja w XIX wieku, jak dziadowie na wiosce gospodarzyli... Urodzilem sie na Woli, ale po roku rodzice przeprowadzili sie na Mokotow. Od 25 lat mieszkam na Kabatach. na cmentarzu w Warszawie mam rodzicow, dziadkow, pradziadkow, prapradziadkow. Warszawa to MOJE miasto (i mojej rodziny).

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marian 38 12 dni temuocena: 13% 

   jak taki Indianin w USA ?

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 5 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konsttancin 37 11 dni temuocena: 26% 

   I co w związku z tym ? Jesteś lepszy ? Jeśli mieszkasz na kabatach 25lat i rodzice są na cmentarzu to podejrzewam że nie jesteś gimbazą w wieku 14lat (tak brzmi twój wpis) tylko typowym "warszawiakiem" tak ocenianym w całej Polsce, nazywanej pewnie przez ciebie "prowincją".

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 8 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 36 10 dni temuocena: 21% 

   a kogo to obchodzi wwarszawiaku z dziada pradziada i pradziada dziada ????

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 6 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogrodnik 35 12 dni temuocena: 13% 

   Stop kłamstwom Melasy i Krajewskiej!

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 34 12 dni temuocena: 16% 

   No i przez podobnych do Rozum , mamy budowaną przez środek osiedla tzw obwodnicę . Wszystko w imię upiększania .

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 33 14 dni temuocena: 22% 

   do Rozum. W pierwszym zdaniu sam przyznajesz że nie powinna powstać tu galera, o jaką zabiegał inwestor. To nie centrum miasta, mojego miasta. A co do słoików, to jestem pozytywnie nastawiony, o ile nie chcą zabudować wszystkiego co zielone i nie grillują na balkonach,

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 32 14 dni temuocena: 77% 

   Moim zdaniem zamiast blaszaka powinna być galeria z prawdziwego zdarzenia, na jaką zasługuje ta część miasta i społeczność (w większości słoikowa, co niewiele zmienia) ją zamieszkująca, więc nie wiem skąd te błędne interpretacje. Skoro był plan zagospodarowania przestrzennego, oficjalnie uchwalony i usankcjonowany, nie można teraz wycofywać się z niego, bo słoiki brzęczą nakrętkami, że kapusty z okien nie będzie widać, chyba że chce się zapłacić grubą kasę dla inwestora, który wykupił teren i miał jakieś zamiary zgodne z ustalonym planem. To nie jest tylko prawo, ale i elementarna uczciwość i logika, których jak widać coraz bardziej brakuje w naszym społeczeństwie, w tym dorównujemy społeczeństwom zza wschodnich granic. I teraz ma się do wyboru: albo płacimy tę grubą kasę i mamy śmierdzący blaszak, na zakupy jeździmy gdzieś indziej, a nasze domy stają się slumsami, albo pozwalamy inwestorom upiększać rozsądnie nasze otoczenie, i mamy blisko do sklepu a mieszkania nie tracą na wartości.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 58 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 31 13 dni temuocena: 18% 

   @Rozum Inwestor kupił działkę zanim uchwalono plany zagospodarowania. Dużo wcześniej. Użycie sformułowania "upiększanie otoczenia" przez inwestorów vel developerów, jest dość odważne. Pisząc o planie zagospodarowania uchwalonym etc można odnieść wrażenie, że "władza" ma zawsze rację. Tymczasem, dobrze wiemy jak wiele błędów jest popełnianych. Uchwalony plany jest niedostosowany do charakteru okolicy. Ktoś, coś chciał... ale na szczęście sprawa wypłynęła...

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 10 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 30 14 dni temuocena: 14% 

   do Rozum. Ty się Rozum poszukaj, może wtedy zdasz sobie sprawę, że to właśnie tzw. słoiki garną się do wielkomiejskiego stylu, bo u siebie tego nie mieli. Im galeria na 10 pieter zaimponuje, bo będzie można fotkę zrobić przed fontanną i wrzucić na Instagrama albo FB. Więc - podobnie jak Ty - nie zdają sobie sprawy z tego, że to pogranicze miasta, przedpole rezerwatu Las Kabacki i inne parametry architektoniczne należy tu stosować. A blaszak piękny nie jest - fakt.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 29 14 dni temuocena: 81% 

   To nie przedpole lasu, tylko stacji technicznej metra. Co do parametrów architektonicznych to są plany zagospodarowania miejscowego, które przynajmniej w teorii mają regulować sposób wykorzystania danego obszaru. A ludzie, którzy tam mieszkają dziesięć czy dwadzieścia lat uważają się za wszystkowiedzących i mających prawo do decydowania swoim rozumkiem o wszystkim co się dzieje dookoła, bez żadnej pokory. Jeżeli ktoś całe życie styka się z brzydotą, chamstwem i dziadostwem nie nauczy się nawet w dwadzieścia lat co to piękno, kultura, sztuka, no bo skąd? To niestety bolączka naszego społeczeństwa. Jeśli się ktoś nie zgadza niech wymieni jednym tchem trzech polskich architektów uznanych na świecie (no dobra, przesadziłem wystarczy jednego). Jestem warszawiakiem od kilku pokoleń i może dlatego nie korzystam z FB itp. i obszary rolnicze z kapustą w granicach miasta jakoś nie pasują mi do obrazu nowoczesnej stolicy państwa europejskiego.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 65 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 28 13 dni temuocena: 19% 

   @Rozum Budzyński, Kuryłowicz, Libeskind. Każdy widzi co chce. Ja zdecydowanie wolę patrzeć, widzieć i mieszkać pod lasem. Niepotrzebnie niepokoisz się kapustą... Kapusta nie wróci. No way. Non pasaran.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 11 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 27 13 dni temuocena: 80% 

   @Olo. Rozmawiamy poważnie, a tu żarty jak dla przedszkolaków. Chodziło mi o polskich architektach uznanych na świecie. Moim zdaniem o Libeskindzie nie można powiedzieć, że jest polskim architektem. Pozostali dwaj panowie to absolwenci i profesorowie polskiej uczelni znajdującej się bodaj w szóstej setce rankingów światowych uczelni wyższych. Ale to może nie tak istotne, bo ich "dzieła" nawet nie są blisko pierwszej setki dzieł architektury XX i XXI wieku, a to co zaprojektowali np. w Warszawie, szczególnie w pierwszej fazie "twórczości", delikatnie mówiąc powoli przestaje się bronić, więc o jakim uznaniu światowym mówimy. Każdy chciałby mieszkać pod lasem (najlepiej w wolnostojącym domu z dużym garażem, basenem i ogrodem), mieć metro pod nosem i pięć minut do centrum. Ale tak się nie da, jeśli zdecydowałeś się mieszkać w mrowisku, musisz przyjąć zasady mrowiska.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 47 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 26 13 dni temuocena: 20% 

   @ pokręcony (~ rozum) jeśli tak wyrażasz się o profesorze Budzyńskim, to świadczy jakim jesteś ignorantem.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 11 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 25 12 dni temuocena: 11% 

   @Rozum moim zdaniem wymienione nazwiska spełniają pierwotne kryterium. Jakiś niedopieszczony jesteś, czepiasz się. Z perspektywy czasu możesz inaczej oceniać rozwiązania architektoniczne. Czym innym jest przełamanie trendu, nowatorskość przypisana okresowi powstawania projektu. Mamy również silne pokolenie młodych architektów, rozpoznawalne nazwiska, talenty, rokują ale określenie ich uznanymi jest jednak ciut na wyrost. Światowe sukcesy przed nimi.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 4 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~_ 24 14 dni temuocena: 9% 

   A ja np. lubię kapustę. Bardziej niż bloki i Hit (miał super mocne reklamówki) co do którego mówię stanowcze nie, podobnie jak parówkowym skrytożercom.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 72 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 23 14 dni temuocena: 69% 

   Znacząca większość kabaciarzy to słoiki, tęskniący za krajobrazem pól i łąk, przerwanym gdzieniegdzie krowim plackiem i walącą się stodołą. Ohydny blaszak ich nie razi, bo o architekturze nie mają w ogóle zielonego pojęcia, zresztą tak jak prawie wszyscy polscy architekci. Wojna i lata komuny zrobiły swoje, nikt już nie wie co jest ładne, co funkcjonalne, jak powinno wyglądać nowoczesne miasto. Zalążki polskiego mieszczaństwa dawno zostały zniszczone. I jeszcze jedna piękna cecha Polaków tu się uwydatnia: każdy chętnie wyda złotówkę, żeby sąsiad nie zarobił stu złotych. Brawo słoiki, brawo buraki, jesteście już prawie jak ruscy.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 92 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 22 14 dni temuocena: 10% 

   Glupek wioskowy w pelnej krasie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 8 74 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowski 21 14 dni temuocena: 19% 

   Urodziłem się w mieście i w mieście mieszkam (na Ursynowie) i nie "tęsknię za krajobrazem pół i łąk", ale nie można wszystkiego zabetonować, zabrac ludziom światła dziennego czy puścić sznura samochodów 5 metrów od okien! Nazywanie ludzi słoikami świadczy o twojej frustracji i prymitywizmie. Jestem zwolennikiem powiększenia galerii w Tesco, bo obecna jest nędzna, ale absolutnie nie do wielkości GM !! Obecnie na Ursynowie Wysokim można załatwić 90% spraw/zakupów; do Sródmieścia jedzie się ew. do pracy, teatru, na koncert lub do urzędów, a na zakupy ubraniowe do GM. Nie potrzeba dużego centrum handlowego na Kabatach!!

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 15 64 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 20 14 dni temuocena: 77% 

   "Słoik" już dawno wszedł na dobre do współczesnej polszczyzny i nie jest słowem prymitywnym lecz nieco ironicznym, a na pewno nie obraźliwym, skoro używają go nawet ci, którzy sami są słoikami, włączając kandydata na prezydenta Warszawy i wiceministra. Na zgniłym zachodzie bloki takie jak na Kabatach są już wyburzane lub zamieniają się w slumsy. Jeśli ktoś zgadza się na chamstwo i brzydotę wokół siebie, zgadza się na to, że albo on, albo jego dzieci będą mieszkali wkrótce w slumsie. Nieważne ile to mieszkanie kosztowało w momencie zakupu. Niech się cieszą z rozpadających blaszaków i "pól" kapusty i z tego, że nikt tam nie będzie chciał przyjechać, bo i po co?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 60 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 19 13 dni temuocena: 11% 

   @Rozum Dobrze rozumiem? Olbrzymia Galeria Kabaty ma ocalić okoliczne budynki mieszkalne od degradacji czy wyburzenia?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 6 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozum 18 13 dni temuocena: 86% 

   @Olo. Wystarczy przeczytać analizy, co doprowadziło blokowiska podobne do naszych na obrzeżach miast zachodnich do degradacji, do tego, że stały się slumsami albo są wyburzane, bo nawet patologia nie chce tam mieszkać. Jednym z wielu wielu czynników jest infrastruktura, w tym handel, usługi, ośrodki kultury. Gdy tego brakuje, z czasem takie miejsca opuszczają zamożniejsi, a na ich miejsce wprowadza się chamstwo albo obcy. Samo metro nie wystarczy, kto był dłużej np. w Nowym Jorku, Paryżu, czy Londynie wie jakie to uczucie zostać w metrze jedynym białym. A u nas? Kto będzie chciał, żeby jego córka wracając metrem na Kabaty została jedyną polką w wagonie i była zaczepiana (oby tylko) przez ruskich czy innych chamów? Co do pojęcia "olbrzymia galeria" to się nie wypowiadam, ale na pewno nie byłby to rekord świata, Polski, czy nawet Warszawy.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 48 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 17 12 dni temuocena: 8% 

   @Rozum wiem czym jest zjawisko degeneracji blokowisk. Kabaty są poszukiwanym adresem i wg mnie (w realiach Polski/Warszawy) długo tak pozostanie. Wydaje mi się, że nikt nie broni obecnego, blaszanego Tesco - jest supermarketowym reliktem, ale... Obiekt, galeria prezentowana na wizualizacjach jest przytłaczająca. Określenie "ogromna" odnosiło się do działki inwestycyjnej, nie przeciętnej wielkości nowoczesnych galerii handlowych.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 3 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 16 10 dni temuocena: 100% 

   ~kabaciak Przedstawiłeś się, teraz napisz coś z sensem

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nnn 15 14 dni temuocena: 91% 

   tak, poczekajmy jeszcze parę lat to może ten ohydny blaszak zawali się komuś na głowę i znowu będzie można zasadzić kapustę

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 85 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OBYWATEL 14 14 dni temuocena: 67% 

   przecież Tesco zwija żagle ?? to o co tu chodzi ?

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 13 14 dni temuocena: 41% 

   Jedną z możliwości jest sprzedaż działki inwestycyjnej z nową inwestycją w nowoczesnym standardzie. Inną, sprzedaż działki inwestycyjnej z pozwoleniem na budowę, czyli zatwierdzonym projektem nowej, w domniemaniu, ogromnej galerii. Czyli mimo wszystko chodzi o kasę.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewam 12 14 dni temuocena: 79% 

   Jak powstała supermarket na Kabatach wtedy HIT to naokoło rosła tylko kapusta i hulał wiatr. Jak powstawała zabudowa mieszkaniowa to ludzie nie widzieli że stoi tu już supermarket - to teraz nie rozumień płaczu mieszkańców, że maja hałas. Trzeba było nie kupować tu mieszkania. To samo dotyczy lotniska - stoi w niezmienionym miejscy od przed wojny to jakie protesty o hałas.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 75 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kecaj 11 14 dni temuocena: 6% 

   Zgadzam się z tobą, tylko że przez tych słoików my w Piasecznie mamy doloty i starty nad blokiem ,a mieszkaliśmy prawie jak na wsi.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 1 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 10 14 dni temuocena: 21% 

   widzieliśmy supermarket, nie widzieliśmy monsturalnej galeriii typu mokotów, kto chciał przy takiej sąsiadować - mógł sobie wybrać lokalizacje bliżej gm. było lokalnie, niech tak zostanie. miłośnicy blach falistych i hangarów mają spory wybór w warszawie.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 13 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kwiatkowski 9 14 dni temuocena: 73% 

   "Każde cywilizowane państwo wyprowadza molochy na rubieże miasta" - a Kabaty to niby co? Ścisłe centrum?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 74 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 8 14 dni temuocena: 31% 

   Na Kabatach nie ma miejsca dla GALERII-MOLOCHA. Takie monstrum nie powinno odgradzac ludzi od Lasu Kabackiego, ani kolidować z istniejąca zabudową mieszkaniową. My, mieszkańcy Kabat mówimy NIE!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 96 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qqq 7 14 dni temuocena: 78% 

   A ja mieszkaniec Kabat mówię TAK galerii bo chcę mieć w pobliżu cywilizowane centrum handlowe, a nie rozpadający się blaszak. Niech nie płaczą bo widzieli, że HIT/Tesco już stoi w tym miejsc. Nikt was nie zmuszał do kupowań w tym miejscu mieszkań.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 90 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kecaj 6 14 dni temuocena: 99% 

   A co było dookoła Tesco kilka lat temu. BLOKI??? Cyba pole

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 67 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak 5 14 dni temuocena: 95% 

   To nie Tesco, dawny HIT, czy ewentualna przyszła galeria handlowa odgradza Kabaty od Lasu Kabackiego. To tereny zajęte przez metro skutecznie bronią wejścia do lasu.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 75 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 4 14 dni temuocena: 56% 

   Nadchodzą wybory, więc wszyscy politykierzy chcą nam nieba przychylić, a po wyborach wiemy co się stanie. Dotyczy to większości partii, platforma robi to bardziej ostentacyjnie, a pis się nieco tajniaczy, jak cichodajka przed przygodnym seksem, ale efekt jest podobny. Gdyby pis był uczciwy np. w sprawie reprywatyzacji, to władze miasta miałyby już zarzuty, a nie robiły sobie żarty z mieszkańców. Tutaj jest podobnie. Te dwie partie to są jak toksyczne małżeństwo, żrą się lecz żyć bez siebie nie mogą. A więc drodzy mieszkańcy Kabat nie cieszcie się jak wam teraz rogi złocą.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~daria 3 14 dni temuocena: 34% 

   Każde cywilizowane państwo wyprowadza molochy na rubieże miasta; obecnie ludzie odwracają się od dużych galerii, w dobie rozkwitu e-commerce budowanie kolejnego takiego miejsca i to w sercu dzielnicy mija się z celem. Bądźmy mądrzejsi o doświadczenia galerii z innych miast, które świecą pustkami i powoli splajtują. Mieszkańcom, którzy są w tej dzielnicy na dłużej niż przypadkowy wynajem tymczasowego mieszkania nie zależy, aby galeria w tym miejscu powstała

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 68 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PGE System 2 14 dni temuocena: 82% 

   Jakie kuzwa serce dzielnicy?! Ty jesteś na pograniczu dzielnicy ! Tam właśnie powstał kiedyś HIT, tak jak wcześniej wspominał jeden z użytkowników - tam rosła kapusta i marchewki.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 76 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ram pam pam 1 14 dni temuocena: 85% 

   Mów za siebie. Od kilkunastu lat mieszkam na Kabatach, nie wynajmuję i czekam na piękną galerię handlową zamiast smroda z zardzewiałej blachy.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 73 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1506 sekundy
  REKLAMAA2-SAKOWICZ-REHAB-10-09----30-09-2018