REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Niebezpieczny incydent przy Rosoła. Na ścieżce rowerowej rolkarz zajechał drogę rowerzyście. Nie zasygnalizował skrętu. Obaj przewrócili się. Rowerzysta zranił się w nogę, jego rower został uszkodzony.

  Wojna podjazdowa na ścieżkach rowerowych. I to dosłownie. Na trasach przeznaczonych tylko dla rowerów poruszają się też piesi, osoby na hulajnogach i wielu rolkarzy, którzy nie pamiętają o obowiązujących przepisach - alarmują rowerzyści.

  - Jechałem od Dolinki Służewieckiej w kierunku SGGW, za zakrętem zobaczyłem na ścieżce rolkarza, chciałem go wyminąć z lewej strony, wówczas on postanowił wjechać na chodnik. Zahaczył mnie lewym ramieniem. Obaj się przewróciliśmy, uderzyłem głową w chodnik - opowiada nam pan Krzysztof.

  Rowerzysta ma zdarte kolano i łokieć, solidnego siniaka na udzie oraz uszkodzony rower. Rolkarzowi, ok. 60-letniemu mężczyźnie nic się nie stało. Gdyby prędkość roweru była wyższa, mogło się skończyć dużo gorzej. Pan Krzysztof od rolkarza usłyszał, że... powinien wyprzedzać z prawej strony.

  - Nie powinno go być na ścieżce, ale skoro tam był, to powinien przynajmniej zasygnalizować ręką zamiar skrętu - mówi pan Krzysztof.

  "Prawo nie nadąża za zmianami"

  Kodeks drogowy określa kim jest rowerzysta, a kim pieszy, i gdzie mają prawo się poruszać. Nie ma wzmianki o innych uczestnikach ruchu, którzy korzystają z rolek, deskorolek i hulajnóg. Poruszać się nimi można bardzo szybko, podobnie jak rowerem, więc wiele osób uważa, że to właśnie na ścieżkach rowerowych mają nie tylko prawo, ale i obowiązek jazdy. A to nieprawda.

  - Zdaję sobie sprawę, że większość nie wie, że w świetle prawa rolkarz jest traktowany jak pieszy, podobnie jak ci co jeżdżą na deskorolce czy hulajnodze. Osobiście wolę jechać ścieżką niż narażać się na zderzenie z pieszymi na chodniku, poza tym ciężko jeździ się rolkami po kostce - przyznaje Michał Machowski z Warszawskiego Stowarzyszenia Rolkarskiego "Polskater".

  Rolkarze walczą o to, by ścieżki rowerowe zmieniły swoje przeznaczenie i stały się np. ścieżkami szybkiego ruchu. - Prawo nie nadąża za zmianami, przepisy są stare i nieżyciowe - dodaje Machowski.

  Na razie, Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło pakiet propozycji dotyczących tzw. urządzeń transportu osobistego, czyli hulajnóg elektrycznych, segwayów, wrotek czy rolek. Przewiduje się, że korzystający z nich będą mogli wjeżdżać na ścieżki rowerowe, ale z ograniczeniem prędkości do 25 km/h.

  Straż i policja ignorują łamanie prawa?

  Rolkarze na ścieżkach rowerowych są coraz częściej widoczni. Większość z nich nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że poruszają się po tych drogach nielegalnie. Dla nich wybór ścieżki jest zupełnie naturalny. W końcy gdzie mają jeździć?

  Teoretycznie straż miejska i policja mogą ukarać 50-ciozłotowym mandatem każdego, kto porusza się ścieżką rowerową, a nie jest rowerzystą. Jednak takie interwencje praktycznie się nie zdarzają.

  - Strażnicy obiecywali, że będą kontrolować, ale jeszcze żadnego z nich nie widziałam. A problem jest duży, kiedyś specjalnie w niedzielę stanęłam przy ścieżce rowerowej przy al. KEN i liczyłam. Okazało się, że wśród wszystkich, którzy się nią poruszją, 70 procent to piesi, są też rolkarze, ludzie na deskorolkach i hulajnogach. Oni wszyscy powinni jechać chodnikiem. Rowerem nie jeździ się tylko rekreacyjnie, dla mnie to całoroczny środek transportu, tak jak dla innych samochód - mówi Elżbieta Wiśniewska, ursynowska rowerzystka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 103

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 28
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  50Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tomasz 50 ponad rok temu

   Droga dla rowerów to nie tor wyścigowy, niektórzy rowerzyści gnają bez opamiętania, stwarzają zagrożenie tylko dlatego by być najszybszym z ,,całej wsi"( takim macho nabiał ogolić i do przedszkola!!! ). Jadąc każdym pojazdem trzeba MYŚLEĆ o sobie, ale jeszcze bardziej o innych użytkownikach drogi. A ci chcący być niedoścignionymi niech sprawdzają się w odpowiednich warunkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mcmiki 49 ponad rok temu

   Ostatnio dojezdzam do skrzyżowania drogą rowerową jadę wolno. Dostaję nagle od gościa w ryja Łapie go za łapę i pytam o co chodzi. Jak to o co skrecam. Ubawilem się na maxa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZAZ 48 ponad rok temuocena: 33% 

   Może rowerzyści, rolkarze i ci na hulajnogach się powybijają na ścieżkach rowerowych i wreszcie będzie spokój i bezpiecznie na ulicach...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 47 ponad rok temuocena: 80% 

   Może już nie pisz jak nie masz nic mądrego do napisania

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hulajnog 46 ponad rok temuocena: 60% 

   Zmieścimy się wszyscy - najgorsi są przecież i tak ślepi kierowcy którzy zamknięci w swojej puszce nie reagują na nic.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta Sz. 45 ponad rok temuocena: 13% 

   Jakie przepisy drogowe ograniczą brak tolerancji rowerzystów dla innych użytkowników dróg, chodników oraz ścieżek? Przecież jeżeli chodnik jest złej jakości to rolkarz ma pełne prawo korzystania z lepszej jakości ścieżki rowerowej. Chodzi o bezpieczeństwo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 44 ponad rok temuocena: 88% 

   no własnie nie ma

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czarek 43 ponad rok temuocena: 50% 

   Najlepszym wyjściem jest kłótnia ? Wątpię. Pozdrawiam uczestników ruchu drogowego i życzę bezpiecznej jazdy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 42 ponad rok temuocena: 44% 

   Czas wymalowac na drogach dla rowerow pasy dla rolkarzy i osobne dla hulajnog, przy okazji spowalniajac ruch. Utworzyloby to naprzemienne odcinki jedokierunkowe, po ktorych rowerzysci poruszaliby sie czekajac na swoja kolejnosc. Takie rozwiazanie, jako uspokajajace ruch i zwiekszajace bezpieczenstwo, polecam szczegolnie uwadze ulubionemu przez Ursynowian Zielonego Mazowsza, jako kolejny swietny pomysl do Budzetu Partycypacyjnego, czy jak on sie teraz zwie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 41 ponad rok temuocena: 44% 

   Świetny pomysł! Podziw budzi zwłaszcza głęboka troska o bezpieczeństwo! Zaprawdę - iście matczyne podejście do kwestii bezpieczeństwa rowerzystów i nie tylko! Podchwycam i podbijam: na chodnikach pasy dla babć poruszających się o balkonikach i patrole Policji wlepiające mandaty za wchodzenie na te pasy "niebalkonowców". Będzie arcybezpiecznie!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 40 ponad rok temuocena: 100% 

   no i, oczywiściede, progi zwalniające...!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciara 39 ponad rok temuocena: 80% 

   Taaak... Do rowerzystów na chodnikach dołączają rolkarze, hulajgonisci, deskorolkarze itd. Od kilku dni trzeba uciekać przed hulajnogami elektrycznymi na chodnikach na Kabatach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzyści to najgorszy syf 38 ponad rok temuocena: 53% 

   Brawa dla obu głąbów :) A rowerzyści to najgorszy syf. Jeżdżą po chodnikach, pomimo że im nie wolno, jeśli obok mają jezdnię z małym ruchem. Jeżdżą po zebrach, pomimo że im nie wolno. Jeżdżą po Lesie Kabackim tam, gdzie że im nie wolno jeździć. Wpieprzają się pomiędzy samochody. Jednego widziałem na pasie awaryjnym S2 na POW. Na Bulwarach cholery można dostać, jak popieprzają i lawirują między spacerowiczami z dziećmi. Organizowanie Masy Krytycznej w piątki w popołudniowym szczycie to po prostu terroryzm. Ale przyjdą jeszcze czasy, że dostaną po dopie. Będa musieli mieć obowiązkowe OC do wjazdu na jezdnię, a za przejazd na czerwonym mandat jak dla kierowcy. Tak będzie, to tylko kwestia czasu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 37 ponad rok temuocena: 66% 

   do rowerzyści... aaa to przecież są piesi korzystający z okazji ,modnej przejażdżki!!piesi spacerują po ddr-ach pomimo że nie powinni, piesi przechodzą na czerwonym, z nosem utkwionym w ekranik, przechodza w niewłasciwym miejscu, Piesi wypożyczają pojazdy nie znając przepisów związanych z poruszaniem się tymi pojazdami!Bezmyślni piesi ignorują jakiekolwiak przepisy.To w takim razie która grupa jest tym syfem??? Wprowadzić obowiązkowe OC dla pieszych! ponieaważ nie wiadomo kiedy zachce im się przejażdzki, ponieważ nie wiadomo kiedy będą sprawcami wypadku, aa kiedy jego ofiarą!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 36 ponad rok temuocena: 39% 

   do "Rowerzyści...": Dziękujemy za ten jakże cenny, dużo nowego wnoszący do dyskusji, głos. Przedstawione argumenty stawiają całą sprawę w zupełnie nowym świetle. W takim, w którym nikomu to do głowy do tej pory nie przyszło! I sprawiają, że "jeszcze bardziej zewrą się nasze szeregi"! Do boju!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leo 35 ponad rok temuocena: 63% 

   Umieszczanie ścieżek rowerowych w obrębie ciągu pieszego oraz w bezpośredniej bliskości chodnika to barbarzyństwo

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta Sz. 34 ponad rok temuocena: 33% 

   Jestem za rolkarzami. Rowerzyści muszą nauczyć się dzielić z rolkarzami i użytkownikami hulajnogi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 33 ponad rok temuocena: 100% 

   ~Marta Sz....częściowo masz rację. AAAle rolkarze powinni zacząć myśleć! jak zachowywać się na ddr-ach. Jak widzi czy słyszy jadącego , to powinien przestać ,odpychać się , żeby umożliwić bezkolizyjne wyminiecie go.Bo ta wystawiona na bok noga to będzie powód do czestych wypadków.AAA bezmyślni rokarze nie postepują tak jak powinni. W zeszlym tygodniuna polach mokotowskich, dwóch rolkarzy zaczepiło się ,wykrocznymi nogami, i elelegancko wyłożyli na ddr-erze.Mieli obopólne pretensje do siebie, że tamten nie ustapił mu. Chcieli,głupki wzywać policję. Albo jak ten rolkarz co zabił się na pradze, zawadzając nogą o kawałek gruzu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 32 ponad rok temuocena: 94% 

   będą się dzielić jesli zmienią się przepisy. Na razie rolkarze to piesi. Ja tam moge sie dzielić, pod warunkiem, że ściezki się poszerzy bo dany rolkarz zajmuje 2/3 jej szerokości. A jak długonogi to nawet całą i ani go ominąć ani przeskoczyć. Czyli, jadąc z przeciwnego kierunku trudno się zmieścić obok, że o wyprzedzaniu nie wspomnę bo to już w ogóle strach w oczach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~15 31 ponad rok temuocena: 100% 

   90% rolkarzy jeździ w słuchawkach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 30 ponad rok temuocena: 49% 

   Rozpisali się wszyscy którzy przestrzegają przepisy, zwłaszcza kierowcy samochodów, oni są po prostu bogami, wszystko wiedzą, w terenie zabudowanym 80 100, parkowanie na chodnikach, ścieżkach, tego nie widzą, za to widzą że ktoś zjechał że ścieżki bo po dziurach nie da się jechać. Według mnie na kursie na prawo jazdy powinien być obowiązek, przejechania 100 km po polskich drogach na rowerze. Wtedy do tych pustych "łbuf" coś dotrze

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdziwiony 29 ponad rok temuocena: 60% 

   Artykuł dotyczy poruszania się po ścieżce rowerowej/chodniku. Jak będzie artykuł dotyczył przekraczania prędkości i/lub parkowania w niedozwolonych miejscach, to taki komentarz będzie na miejscu. W temacie poruszania innych pojazdów po ścieżkach rowerowych, krzyk rowerzystów jest szczytem hipokryzji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 28 ponad rok temuocena: 45% 

   Nie bądź taki Zdziwiony... Pod artykułem o napaści na rowerzystę - wpisy osób doktoryzujących się w kwestii "czy aby na pewno jechał zgodnie z przepisami..." Oczywiście sami zatroskani o losy pieszych - kierowcy... To pewnie nie była hipokryzja, bo zbierała więcej "lajków"...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uwielbiam_gumowe_gacie 27 ponad rok temuocena: 21% 

   bo ja tak jezdze caly czas. dlatego takie przemyslenia mam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 26 ponad rok temu

   kieeedyś, były takie praktyki studenckie.Studenci pracowali, w ramach praktyk, w różnych przedsiebiorstwach.Zobaczyli wtedy inne życie, o którym nieeewiele mieli pojęcia.W mojej firmie miałem cztery osoby, na praktykach.Wykonywały prace zgodne z ich mozliwościami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nadrower 25 ponad rok temuocena: 56% 

   "wolę jechać ścieżką niż narażać się na zderzenie z pieszymi na chodniku" - Dlatego rowerzyści powinni jeździć tylko jezdnią. Urządzili sobie ze ścieżek prywatny tor wyścigowy a na chodniku przeszkadzają im piesi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 24 ponad rok temuocena: 53% 

   A samochodziarze powinni w ogóle nie jeździć bo zabijają wszystkich spalinami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 23 ponad rok temuocena: 40% 

   ~Zet, w samochodach są obowiązkowe katalizatory spalin oraz filtry. A poza tym już jest sporo hybryd a będzie milion elektryków, he he...Tak, że....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 22 ponad rok temuocena: 33% 

   Twoje pisanie zet też nas zabija. I co teraz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~motorek 21 ponad rok temuocena: 39% 

   Trzeba wprowadzić karty drogowe dla rolkarzy i karty rowerowe .Obowiązkowo egzamin z przepisów drogowych. No i konieczne kontrole i mandaty. Zrobi się wtedy luźniej na ścieżkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak112 20 ponad rok temuocena: 63% 

   Jestem za. Albo masz prawo jazdy, albo musisz zdać egzamin na kartę rowerową, która dotyczyłaby rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek. Podstawowe zasady ruchu drogowego, zasady udzielania pierwszeństwa, zasady wymijania i wyprzedzania, zasady sygnalizowania manewrów oraz... obowiązkowe oświetlenie roweru i innych pojazdów (rolkarze - na sobie)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JóziÓ 19 ponad rok temuocena: 22% 

   podobnie dla pieszych! karty drogowe, karty roerowe (bo nie wiadomo kiedy bedą kierować rowerem, hulajnogą), obowiakowe OC( bo nie wiadomo kiedy spowodują wypadek), obowiązkowa nauka poruszania się po chodniku(bo ooo tym nie mają pojęcia!).Częste kontrole iii oczywiście mandaty!AAA gdyby tak jeszcze dostali tablice rejestracyjne, to łatwiej byłoby zidentyfikować takiego przestepcę, przy próbie ucieczki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PeKa82 18 ponad rok temuocena: 80% 

   I rowerzyści, i rolkarze są siebie warci. Ani jedni, ani drudzy nie szanują siebie na wzajem. Wyobraźnia to słowo klucz. Poza tym przewidywanie. Ja gdy biegam staram się przewidywać, co ludzie, rowerzyści, rolkarze i dzieci mogą zrobić w danej chwili. Najczęściej mijam ich szerokim łukiem bo to mi zależy na spokoju podczas treningu!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek 17 ponad rok temuocena: 100% 

   Do miłośników prawa. Same zapisy niczego nigdy (!) nie zmienią. Trzeba je jeszcze przestrzegać i egzekwować (karać za nieprzestrzeganie). Jako rowerzysta nie mam nic do innych użytkowników dróg rowerowych o ile jadą sensownie co wcale nie oznacza że absolutnie ze zgodnie ze wszystkimi (być może wydumanymi) zapisami w prawie. Sygnalizowanie skrętu jest absolutnym minimum i naprawdę ne potrzeba ani prawa ani posiadania wykształcenia żeby je stosować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 16 ponad rok temuocena: 36% 

   rolkarz to jednoślad? przecież zostawia dwa ślady :D a druga sprawa - rowerzysta mówi że uderzył głową w chodnik, a ma uszkodzone kolano, łokieć i udo, a nie głowę. coś tu się kupy nie trzyma :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kapralwojtek 15 ponad rok temuocena: 100% 

   Na głowie zapewne miał kask. Na łokciu i nodze już niekoniecznie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek112 14 ponad rok temuocena: 96% 

   Jestem rowerzystą. Nie mam nic przeciw rolkarzami na ścieżce o ile myślą! Nie mogą tak szeroko zagarniać nogami jak jadą z przeciwka - nieraz już musiałem zjechać ze ścieżki aby wyminąć takiego rolkarza i nie zahaczyć o nogę. Druga sprawa to słuchawki na uszach rolkarza - to na ścieżce powinno być zabronione: jadę za nim, daję dzwonkiem sygnał ze będę wyprzedzał ale... on w słuchawkach nie słyszy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 13 ponad rok temuocena: 76% 

   Ale to nie jest wina rolek, tylko człowieka. Równie dobrze nagły manewr skrętu w lewo mógłby zrobić rowerzysta i też byłby dzwon. Po drugie, rolkarze na ddrach niektórym rowerzystom przeszkadzają. Ale ten sam rowerzysta za chwilę będzie jechał ulica, choć obok ma DDR i wtedy niby wszystko jest ok, bo on ma rower SZosowy!! Już nie rozpisuje sie o jeździe chodnikiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Runcajs 12 ponad rok temuocena: 41% 

   A rowerzyści to przestrzegają prawa? !!!od kiedy to wyprzedzanie po prawej stronie samochodów stojących w korku jest legalne?!!! Ostatnio bym takiego jelenia zdjął z rowerka przy zjeździe z allegro.solidarnosci w stronę Gdańska i Wisłostrady!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 11 ponad rok temuocena: 56% 

   oni wymagają przestrzegania przepisów tylko przez innych, im nie przeszkadza że te same przepisy łamią przejeżdżając przez przejście, jadąc po chodniku, jadąc po jezdni kiedy obok jest droga rowerowa. To im już nie przeszkadza. Kochani rowerzyści zacznijcie od siebie, później od innych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AW 10 ponad rok temuocena: 96% 

   Prawo o Ruchu Drogowym Art. 24 ust.12 "Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 9 ponad rok temuocena: 50% 

   wtedy i tylko wtedy jeżeli w pobliżu nie ma drogi rowerowej, a z tym bywa różnie....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pieszy obserwator 8 ponad rok temuocena: 84% 

   A co wy na taki zestaw-Ulica dwukierunkowa , ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy, ale po drugiej stronie jezdni i cóż zaobserwowałam- Rowerzystę czekającego na zmianę świateł na ścieżce rowerowej , rowerzystę jadącego po ulicy, zamiast na ścieżce oraz rowerzystę jadącego po chodniku zamiast na ścieżce. Nadmienię, że wszyscy poruszali się w tym samym kierunku i w tym samym przedziale czasowym . Czyli wolna amerykanka :) a przepisy leżą i kwiczą bo kto by je przestrzegał .....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 ponad rok temuocena: 63% 

   Zmieńcie prawo i będzie spokój. Na ścieżce powinni mieć prawo do poruszania się wszyscy ,którzy poruszają się na kółkach

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 ponad rok temuocena: 100% 

   .....i jeszcze jedno............Oczywiście nowe prawo nie zwalnia z myślenia,a notoryczni bezmyślni kretyni niech lepiej siedzą w domu,żeby nie zagrażać normalnym ludziom..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 5 ponad rok temuocena: 74% 

   tak to jest, jak na kółko wsiada bezmyślny pieszy, uważający, że nie obowiązują go żadne zasady i przepisy, tak jak na chodniku! Jako przykład , bezmyślni piesi wypożyczający pojazdy. rowery czy hulajnogi.Piesi nie dopuszczają myśli, ze na chodniku też są jakieś zasady poruszania się.Trzeba zacząć nauczać od młodego pieszego! Booo ,jakie młodych wychowanie ,takie dorosłych zachowanie! iii Czego Jaś jako pieszy, się nauczy, Tego Jan jako zmechanizowany będzie przestrzegał !Dorosłego ciężko odzwyczaić od nawyków, przyzwyczajeń, oood bezmyślności. Przepisy, mogą tylko pomóc w zachowaniu względnego bezpieczeństwa! ooo które musimy sami zadbać!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brawo 4 ponad rok temuocena: 0% 

   czyli wózki dziecięce oraz balkoniki

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szybki 3 ponad rok temuocena: 88% 

   Jak ja widzę rolkarza na ścieżce to nie wiem czy nie jest pijany-w lewo w prawo w lewo w prawo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 2 ponad rok temuocena: 85% 

   I obowiazkowo w szczelnych słuchawkach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.389 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020