REKLAMAA1 ECHO RYTM 15.07.2022 - 14.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Wycinka prawie trzystu drzew w Lesie Kabackim pod budowę parkingu dla jednostki wojskowej została wstrzymana. Ministerstwo Obrony Narodowej przygotuje nowy projekt, który ma ograniczyć szkody w przyrodzie.

  Jak informowaliśmy w wakacje, jednostka wojskowa z Lasu Kabackiego chce przebudować swój parking. Wojskowi chcieli się pozbyć blisko 300 drzew, aby wyremontować i wybudować miejsca dla swoich prywatnych aut. Zaprotestowały ursynowskie organizacje społeczne i polityczne.

  Politycy i działacze Polska 2050 oraz stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zaapelowali w drugiej połowie października do ministra Mariusza Błaszczaka, aby wycofał się z planów wycinki drzew w Lesie Kabackim. Pod petycją swoje podpisy złożyło 5112 osób.

  Jest już odpowiedź ministerstwa na petycję. Postanowiono wstrzymać przebudowę drogi dojazdowej oraz budowę parkingu dla jednostki w ursynowskim lesie.

  - Trwają prace, które mają ograniczyć do niezbędnego minimum wycinkę drzew. Wraz z Biurem Projektów przygotowujemy projekt, który nie będzie wpływał w takim stopniu na środowisko naturalne w Lesie Kabackim - poinformował Marcin Mazuryk, dyrektor departamentu infrastruktury MON.

  "To zasługa 5 tys. mieszkańcow"

  Wnioskodawcy są zadowoleni z decyzji ministra. Ich zdaniem nie udałoby się to bez mobilizacji i presji społecznej.

  - To pokazuje, że wszyscy mamy wpływ na politykę i możemy na nią oddziaływać, odnosić sukcesy i chronić nasze naturalne środowisko - mówi radny ursynowski Paweł Lenarczyk z Polski 2050.

  Aktywiści przekonują, że będą w dalszym ciągu przyglądać się sprawie. Chcą, aby mieszkańcy mogli nadal cieszyć się bujnym, unikalnym drzewostanem Lasu Kabackiego.

  - Będziemy obserwowali dalsze działania wojska w tej sprawie, prosząc o włączenie naszych organizacji w proces konsultacji przy ewentualnym wznowieniu prac nad zmienionym projektem - mówi Julian Popielarski ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miłosz 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Jaki jest obecnie sens trzymania jednostki wojskowej w lesie-rezerwacie? Po przeniesieniu jej w inne miejsce i drzew by było więcej i wojskowi mogliby mieć parking taki jakiego potrzebują.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~puchatek 2 8 miesięcy temu

   nie taką jednostkę

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek 1 8 miesięcy temuocena: 44% 

   Brawo Polska 2050! Macie mój głos!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4888 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022