REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2019, 14:25 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Są jeszcze wolne miejsca w żłobkach na terenie Ursynowa. Pięć placówek jest w stanie przyjąć dodatkowe dzieci. Są to małe żłobki prywatne, w których miasto wykupuje miejsca.

  Od lat w naszej dzielnicy brakuje miejsc w żłobkach. Co roku okazuje się, że rodzice około 700 dzieci odchodzą z kwitkiem. Po zakończeniu budowy placówki przy Cynamonowej oraz rozbudowie żłobka przy Wiolinowej sytuacja aż tak bardzo się nie poprawiła. Ten pierwszy żłobek to tzw. żłobek projektowy, dostępny tylko dla rodziców powracających na rynek pracy, a w tym roku wstrzymano nabór do placówki przy Warchałowskiego, która przejdzie remont. Nowa inwestycja - w sercu osiedla przy Kazury - zakończona zostanie dopiero pod koniec roku, a więc rekrutacja ruszy dopiero w 2020 r.

  Szansą na ulokowanie dziecka w żłobku jest program żłobkowy ogłoszony przez miasto. Oprócz rozpoczynania nowych inwestycji, ratusz wykupuje miejsca w prywatnych placówkach w drodze otwartych konkursów, do których przystępują punkty opieki dziennej czy klubiki dziecięce.

  - Pula udostępnionych miejsc w takich placówkach w wyniku konkursów to 2894 w całej Warszawie - informuje stołeczny ratusz.

  Za jedno miejsce miasto płaci firmom ok. 1400 złotych miesięcznie. 

  - Wiemy, że najbardziej atrakcyjnymi żłobkami dla rodziców są te położone blisko domu lub miejsca pracy. Nie zawsze jest to możliwe, ale mamy propozycję dla osób, dla których umieszczenie dziecka w żłobku jest naglące. Oferujemy blisko 250 wolnych miejsc w różnych dzielnicach stolicy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

  Wolne miejsca są w siedmiu dzielnicach: na Bemowie i Bielanach (po 1 lokalizacji), w Białołęce (5 lokalizacji), Rembertowie (1), Ursynowie (5), Wawrze (1) i Wilanowie (3). 

  Jak wynika z informacji Zespołu Żłobków m. st. Warszawy na Ursynowie rodzice znajdą jeszcze miejsca w punktach:

  • „Cukierkowo”, ul. Klubowa 7 – nr w systemie 161
  • ‚Opiekun Dzienny Nasze Szkraby’, ul. Meander 18 – nr w systemie 183
  • ‚Poziomka 2’, ul. Lanciego 14 – nr w systemie 189
  • „Maleństwo i Przyjaciele” ul. KEN 105 lok. U7 – nr w systemie 191
  • SPUKI, ul. Puławska 326 – nr w systemie 201

  Rejestracji dokonuje się w systemie rekrutcyjnym na stronie www.zlobki.waw.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mój komentarz 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A skąd dobrodziej Trzaskowski ma pieniądze na opłacanie miejsc w drogich prywatnych żłobkach? Nie przypuszczam, by opłacał je z własnej kieszeni. Łupi warszawian, ściągając z nich różne podatki. Lans, lans i jeszcze raz lans.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 1 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Wolne miejsca są dla przedszkolaków z łopatkami w piaskownicy na budowie wiaduktu na Karczunkowskiej. Powietrze jak bajka - ruch samochodowy zerowy - na wiadukcie. Można dzieciaczyska wypuścić i niech kopią ile wlezie - na bank nie spotkają budowlańców w tej "piaskownicy". Koszmar i dno totalne - podobnie jak moja wypowiedź w tej kwestii. Prawdopodobne oddanie inwestycji to jakiś 2022 rok

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3181 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020