REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Przed nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze na ulice Ursynowa wyjdą setki wolontariuszy z puszkami. Ruszają też licytacje. Warszawskie metro zaprasza do swojej bazy na Kabatach, a burmistrz proponuje spędzenie kilku godzin w swoim towarzystwie.

  Osiem ursynowskich sztabów WOŚP jest w pełnej gotowości. W niedzielny poranek, 12 stycznia ropocznie się wielki finał. Cały dochód w tym roku zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji. Planowane są m.in. zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, ultrasonografów oraz echokardiografów. 

  Przed rokiem mieszkańcy Ursynowa byli bardzo hojni, wsparli Orkiestrę kwotą prawie 600 tysięcy złotych. Przed nami szansa, by pobić ten rekord. Można to zrobić, nie tylko wrzucając pieniądze do puszek, ale też biorąc udział w licytacji cennych przedmiotów lub ciekawych wydarzeń. 

  Na Ursynowie ten kto zapłaci najwięcej, m.in. zwiedzi Stację Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego na Kabatach i podczas indywidualnej wycieczki zobaczy miejsca niedostępne dla pasażerów. Będzie można zabrać ze sobą jeszcze dwie osoby towarzyszące. Licytacja już trwa.

  - Oprócz zwiedzania stacji techniczno-postojowej na Kabatach i obejrzenia centralnej dyspozytorni w tym roku mamy dużą atrakcję. Jest to jazda symulatorem pociągu Inspiro. Podczas kierowania wydarzą się niecodzienne sytuacje, z którymi trzeba sobie poradzić, np. znienacka w tunelu zacznie padać śnieg, albo na torowisko wtargnie krowa - mówi Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

  Licytacje w DOK-u

  Również ursynowski ratusz przygotował kilka atrakcji do wylicytowania osobiście w Dzielnicowym Ośrodku Kultury. W najbliższą niedzielę, podobnie jak przed rokiem, można walczyć o złote zaproszenie na Dni Ursynowa. Jego posiadacz wystąpi na scenie i zapowie jeden z koncertów, a przy okazji zdobędzie autograf oraz zrobi sobie zdjęcie z gwiazdą. Kolejna propozycja to karnet na wszystkie spektakle wystawiane w cyklu Ursynowski Kalejdoskop Teatralny.

  Absolutną nowością są w tym roku dwie licytacje zaproponowane osobiście przez burmistrza Ursynowa - partia kręgli w Arenie Ursynów oraz wspólna przejażdżka rowerem. 

  - Ostrzegam, że w kręgle radzę sobie całkiem dobrze, ale oczywiście jest szansa, by mnie pokonać. Jeśli chodzi o wycieczkę rowerową, to jej trasę wybierze zwycięzca licytacji, a jeśli nie, to sam ją zaproponuję i po drodze opowiem o miejscach historycznych, zdradzę też kilka ciekowostek o Ursynowie - zachęca Robert Kempa. 

  W DOK-u przy ul. Kajakowej 12b, gdzie zaplanowano główny ursynowski sztab WOŚP, znani aktorzy, m.in. Marek Siudym, Agnieszka Warchulska i Andrzej Nejman poprowadzą również aukcję grafik Urszuli Pogwizd-Balcerzak podarowanych przez Fundację „Powrót Pegaza”, kierowaną przez Elżbietę Marciniak. 

  Niewątpliwą atrakcją tego dnia będzie występ Ursynowskiego Chóru "Iuvenis". Zaprezentują się też dzieci z ursynowskich szkół i z przedszkola nr 79, Orkiestra Społeczna oraz młodzież z zespołu "Muzyczne Dokowanie". Dzień zakończy spektakl teatralny „Księżniczka na opak wywrócona" w wykonaniu aktorów Sceny Głównej Handlowej. 

  Ponadto zaplanowano kilka imprez towarzyszących finałowi. M.in. otwarty trening pod balonem z trenerami Barca Academy Warszawa oraz warsztaty quillingu, czyli robienia papierowych ozdób. W godz. 12:30-16:00 w hallu głównym DOK-u, będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego DKMS, punkt poprowadzą członkowie Krewkiego Ursynowa. 

  Inne atrakcje

  Poza sztabem przy Kajakowej w dzielnicy działa jeszcze siedem innych, gdzie podczas finału nie tylko będą liczone pieniądze, ale odbędą się koncerty czy pokazy

  Ciekawie zapowiada się również finał na SGGW. Harcerze z Hufca ZHP Warszawa-Ursynów zapraszają na całodniowe warsztaty. Zaplanowano spotkania z wybitnymi trenerami, dietetykami, fizjoterapeutami. To okazja, by zgłębić wiedzę na temat zdrowego stylu życia, odżywiania się i poprawnych nawyków oraz dowiedzieć się m.in. jak schudnąć w nowym roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 112

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3856 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020