REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2018, 18:50

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przeczytaj wywiad z Aleksandrem Majchrzakiem założycielem Wealthon Fund.

  Jakie są̨ Pana zdaniem najczęstsze przyczyny utraty zdolności przedsiębiorstw do regulowania swoich zobowiązań́ finansowych?

  Wśród przyczyn utraty zdolności przedsiębiorstw do regulowania swoich zobowiązań finansowych wymienia się najczęściej czynniki makroekonomiczne, branżowe oraz mikroekonomiczne.

  W przypadku dwóch pierwszych grup czynników wpływających na prowadzenie działalności gospodarczej, należy skoncentrować się na ich monitorowaniu, analizowaniu i w miarę możliwości na ich neutralizowaniu przede wszystkim poprzez długoterminowe planowanie.

  Zupełnie inaczej należy podejść do wyników mikroekonomicznych, ponieważ leżą one wyłącznie po stronie firmy. W tym przypadku należy dążyć do stworzenia mechanizmów i systemów wczesnego ostrzegania, tak by nie doprowadzić do sytuacji utraty płynności finansowej. Oczywiście w praktyce zdarzają̨ się jednak sytuacje losowe jak np. bankructwo partnera biznesowego, wypadek w firmie czy nieuczciwość pracownika.

  Jakie są konsekwencje utraty płynności finansowej?

  Z mojego doświadczenia wynika, że pierwszym działaniem podejmowanym przez firmy które zaczynają mieć problemy z płynnością finansową to odłożenie płacenia składek ZUS oraz podatków. To nienajlepsze rozwiązanie, ponieważ w bardzo krótkim czasie ten dług się szybko powiększa, a co gorsze uniemożliwia firmie skorzystanie z finansowania kredytem bankowym. To nakręca spiralę zadłużenia, która najczęściej kończy się bankructwem firmy.

  Czy w takim razie można pomóc firmom, które posiadają zadłużenie w ZUS i Urzędzie Skarbowym?

  Oczywiście. Pomóc można większości firm, które wpadły w spiralę zadłużenia i nie są w stanie na bieżąco regulować swoich zobowiązań w stosunku do ZUS czy Urzędu Skarbowego. Niezbędne jest jednak do tego przygotowanie i przyjęcie planu restrukturyzacji, które najczęściej łączy się ze skorzystaniem z pożyczki pomostowej. Umożliwia ona bowiem potencjalnie wykluczonemu przedsiębiorcy spłatę zadłużenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy w Urzędzie Skarbowym, co w konsekwencji zapewnia mu możliwość sięgnięcia ponownie po kredyt bankowy. Stanowią więc one swego rodzaju pomostem do normalnego funkcjonowania w biznesie.

  Na czym więc polega logika pożyczki pomostowej?

  Logika pożyczki pomostowej pozwala na indywidualne podejście do każdej firmy. Zakłada ona pomoc tym klientom, którzy chociażby z powodu przepisów regulujących działalność bankową nie mogą jej uzyskać w instytucjach bankowych. W przypadku firmy Wealthon Fund procedury są tak skonstruowane, aby nasi pracownicy byli w stanie dokładnie zrozumieć źródło problemu, który spowodował zachwianie płynności, znaleźli długoterminowe rozwiązanie oraz zaoferowali finansowanie pomostowe umożliwiające powrót do współpracy z bankami. Takie podejście jest zwykle satysfakcjonujące dla obydwu stron. Rynek finansowy w Polsce rozwija się dynamicznie a kolejne nisze są zapełniane. Oddłużanie pomostowe jest tą usługą, którą dzięki innowacyjności i prostocie można nazwać „finansami z ludzką twarzą”.

  Czyli rozumiem, że posiadając firmowe długi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym można ubiegać się o taką pożyczkę pomostową w Wealthon Fund ?

  Tak, jak najbardziej. Wystarczy, że firma posiadająca zadłużenie w ZUS lub US zgłosi się do nas, a my przeprowadzimy ją przez cały proces i doprowadzimy do rozwiązania problemów finansowych. Chciałbym jednak zaznaczyć, że im wcześniej firma zgłosi się do nas ze swoim problemem, tym łatwiej nam będzie jej pomóc. Radziłbym nie czekać do ostatniego momentu, tylko jak najszybciej szukać wsparcia, bo czasem może być po prostu za późno.

  Co więc trzeba zrobić żeby zacząć proces oddłużania ?

  Wystarczy, że zgłoszą się Państwo do firmy Wealthon Fund, poprzez formularz który znajduję się na naszej stronie internetowej. My zajmiemy się całą resztą i doprowadzimy do sytuacji, w której przedsiębiorca będzie mógł spokojnie zająć się tym, na czym zna się najlepiej, czyli prowadzeniem własnego biznesu.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4388 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022