REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2020, 10:09

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Stres jest nieodłączną częścią naszego życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ma on negatywny wpływ na stan uzębienia. W nerwowych sytuacjach wielu zaciska zęby, ponadto stres wywołuje zgrzytanie zębami, i choroby dziąseł. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

  Stres a stan uzębienia 

  Każdy doskonale wie, że stan zębów pogarsza się na skutek nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, nadmiernego podjadania słodyczy czy braku regularnej kontroli stomatologicznej. Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że stan uzębienia może też pogorszyć się przez stres. Jak to możliwe? 

  W sytuacjach stresowych zaciskamy zęby, co prowadzi do ścierania szkliwa i problemów ze zgryzem, a także zaburzeń w funkcjonowaniu stawu skroniowo- żuchwowego. Stres osłabia nasz układ odpornościowy, a to zwiększa ryzyko infekcji dziąseł, sprawia, że w jamie ustnej pojawiają się zmiany ropne i zwiększa się ryzyko paradontozy. 

  Zaburzenie pracy ślinianek 

  Wiele osób przyznaje, że w sytuacjach stresowych odczuwa suchość w ustach. Jest to spowodowane zaburzeniem pracy ślinianek i również nie pozostaje bez wpływu na nasze uzębienie, prowadzi do takich problemów, jak:

  • próchnica
  • infekcje dziąseł
  • nieprzyjemny zapach z ust 

  Czym jest bruksizm?

  Bruksizm rozwija się pod wpływem sytuacji stresowych. Objawy wymienionej choroby w szczególności uaktywniają się w nocy, a są to zaciskanie szczęki, zgrzytanie zębami oraz napinanie mięśni narządu żucia. Skutki bruksizmu są bardzo niekorzystne dla naszych zębów, wymienić tutaj możemy krwawiące dziąsła, pęknięte szkliwo, recesje dziąsłowe, rozchwianie zębów czy powstawanie ubytków, a także uczucie napiętych mięśni twarzy po przebudzeniu. 

  Zła dieta i zaniedbanie higieny jamy ustnej 

  Należy tutaj również podkreślić, że sytuacje stresowe prowadzą do zaniedbań w diecie. Wiele osób sięga wtedy po słodycze, słodkie napoje i mniej czasu poświęca na dokładną higienę jamy ustnej. Wszystko to prowadzi do rozwoju próchnicy i znacznego pogorszenia stanu uzębienia.

  W przypadku problemów z uzębieniem, zauważenia pogorszenia stanu zębów, zmiany koloru dziąseł, podejrzeń bruksizmu warto skonsultować się ze stomatologiem. Specjalista zdiagnozuje stan naszego uzębienia i zaproponuje odpowiednie leczenie.  

  Godną polecenia klinika stomatologiczną jest Dental White. To nowoczesna, wyposażona w specjalistyczny sprzęt, zlokalizowana w Warszawie klinika, w której grono lekarzy zapewnia specjalistyczną pomoc w każdej kwestii W zakresie usług kliniki znajdują się leczenie próchnicy, leczenie endodontyczne, protetyka, implantologia, wybielanie zębów i wiele innych.  

  Podsumowanie 

  Sytuacje stresowe mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu uzębienia. Wśród najistotniejszych skutków stresu wymienić możemy zaburzenie pracy ślinianek, bruksizm, zgrzytanie zębami. Ponadto w stresie częściej sięgamy po słodycze i mniej czasu poświęcamy na higienę jamy ustnej. Wszystko to skutkuje rozwojem próchnicy, infekcjami dziąseł czy ścieraniem szkliwa. Pamiętajmy więc, by w sytuacjach stresowych w szczególności zadbać o uzębienie. 

  dentysta warszawa

   

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3586 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020