REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-01----19-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Co jeść, a czego unikać, by cieszyć się jak najdłużej zdrowiem? Na Ursynowie łatwo znaleźć odpowiedź na to pytanie. SGGW organizuje wykłady Wszechnicy Żywieniowej. Kolejne spotkanie już w środę, naukowcy opowiedzą o mikroflorze układu pokarmowego.

  "Mikroflora przewodu pokarmowego a zdrowie człowieka" to już drugi w tym roku wykład na SGGW dla wszystkich, którzy interesują się zdrowym odżywianiem. Można nie tylko słuchać, ale wziąć udział w dyskusji i indywidualnie porozmawiać z wykładowcami, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Najbliższe spotkanie zapowiada się ciekawie. Będzie dużo informacji o probiotykach, czyli tzw. dobrych bakteriach wspomagających leczenie wielu chorób i wzmacniających odporność organizmu. Występują one naturalnie w niektórych produktach spożywczych np. w jogurtach.

  - To okazja, by dowiedzieć jak probiotyki wpływają nie tylko na przewód pokarmowy, ale również na inne narządy, np. na serce i wątrobę. Mają one też duże znaczenie przy powstaniu otyłości i cukrzycy typu II. Będzie też mowa o tym, jak antybiotyki źle wpływają, na nasz organizm i jak sobie z tym radzić - mówi Hanna Wysocka z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, pomysłodawczyni spotkań.

  Wykłady Wszechnicy w tym roku obchodzą swoje dwudziestopięciolecie. Zostały wymyślone, by upowszechniać tematy związane ze zdrowym odżywianiem. Prelekcje prowadzą eksperci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i innych ośrodków naukowych. 

  Wstęp na wykłady jest bezpłatny, na każdym z nich zjawia się po kilkaset osób, przychodzą nawet lekarze, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat aktualnych zaleceń dotyczących odżywiania człowieka.

  Najbliższe spotkanie ze Wszechnicą w środę o godz. 17:15 w SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159 c, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (zielony budynek, nr 32), w Auli II.

  Wykład dr inż. Ewy Fürstenberg, dr Małgorzaty Jałosińskiej i dr inż. Doroty Zielińskiej będzie też transmitowany na kanale Wszechnicy Żywieniowej na YouTube.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3161 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020