REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2021, 08:19 komentarzy 1

  (SK)

  Bezpłatne seanse wróciły na Ursynów. Okazji do oglądania darmowych filmów będzie znacznie mniej niż w ubiegłych latach, jednak każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do końca roku ratusz przewidział kilka projekcji. Na pierwszą już ruszyły zapisy.

  Dzięki projektom z Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Ursynowa mogli oglądać w ubiegłych latach nawet kilkadziesiąt filmów kompletnie za darmo. Gdy pomysł mieszkańców się wykruszył, urząd dzielnicy postanowił kontynuować bezpłatne seanse - jednak jest ich zdecydowanie mniej. Podobnie jak w zeszłym roku filmów będzie zaledwie kilka.

  Pierwszym bezpłatnym seansem będzie przedpremierowa projekcja filmu "Diuna". Pokaz odbędzie się w czwartek, 21 października o godz. 20 w Multikinie obok stacji metra Imielin. Dwie jednoosobowe wejściówki można zdobyć jedynie do niedzieli, więc warto się pospieszyć!

  Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

  - tak przedstawia film "Diuna" serwis filmweb.pl.

  Jak zdobyć wejściówkę?

  Do tej pory ursynowianie musieli zaklepywać wejściówki poprzez wysyłanie maili do ratusza. W tym roku urzędowi informatycy wymyślili nowy sposób rezerwowania bezpłatnych seansów. Stworzyli platformę, dzięki której zapisy będą znacznie łatwiejsze.

  Nowy system jest ułatwieniem dla mieszkańców. Można bezpośrednio ze smartfona zapisać się do losowania. System sam losuje i sprawdza podwójne zgłoszenia, dzięki czemu możemy uniknąć pomyłek - mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski.

  Aby się zapisać, wystarczy wejść na stronę kulturalny.ursynow.warszawa.pl po wejściu kliknąć w tytuł filmu "Diuna", uzupełnić rubryczki o kilka swoich danych. We wtorek (18.10) wylosowane osoby dostaną informację zwrotną na podanego w formularzu maila. Urząd przewidział 350 miejsc - jeżeli zostaną jakieś wolne, będzie można o nie dopytać w przeddzień projekcji w informacji ratusza.

  Będzie też coś dla dzieci

  Kiedy kolejne pokazy? Tytuły kolejnych filmów dla dorosłych mają być uzależnione od aktualnych premier kinowych. Wiadomo jednak, że do końca roku mają się odbyć jeszcze trzy takie projekcje. Dla seniorów dodatkową szansą na obejrzenie darmowego filmu będzie ursynowski Tydzień Seniora. Dzielnica przygotowała z tej okazji film "Bo we mnie jest seks" w reż. Katarzyny Klimkiewicz, który zostanie wyświetlony 15 listopada.

  Będą też bezpłatne seanse dla najmłodszych mieszkańców Ursynowa - dokładniej trzy. Pierwszy już 28 października. Przedpremierowo zostanie wyemitowany film pt. "Mój przyjaciel wampir". Zapisy ruszą w przyszłym tygodniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ciężkie „CZASY" 1 10 miesięcy temu

   Kiedyś , to wejściówkę dostawało się w ratuszu. Kolejka i każdy w określonym czasie wychodził z zaproszeniem, czy wejściówką (gdy były miejsca nienumerowane). Teraz się „ZDOBYWA”, jak pisze redaktor . Nawiasem mówiąc , bez podania na piśmie danych osobowych nawet nie możesz zapytać , czy wejściówki są , czy będą i kiedy . Takie czasy!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4645 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022