REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Lasy Miejskie)

  Wracają zajęcia dla dużych i małych w Lesie Kabackim. Na najbliższych będzie można dowiedzieć się jak wygląda praca leśnika, co to jest przebudowa drzewostanu i jak rośnie las.

  W Lesie Kabackim od kilku lat działa Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Odbywają się tam ciekawe warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są spacery, pogadanki, ekspozycje. Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych wracają popularne zajęcia. 

  W czerwcu zorganizowane zostaną m.in. spacery po lesie dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą bliżej poznać las.

  - Będzie to spacer z leśnikiem Mirosławą Mironczuk po Lesie Kabackim, podczas którego zostaną wyjaśnione podstawowe zagadnienia z zakresu gospodarki leśnej. Jak wygląda praca leśnika w mieście? Co to jest przebudowa drzewostanu i dlaczego ją prowadzimy? Czym jest odnowienie naturalne i sztuczne? Jak wyglądają poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu i następstwo pokoleń? - informują Lasy Miejskie m.st. Warszawy.

  Zajęcia "Las dla dociekliwych" to propozycja dla wszystkich, którzy kochają las, dziką przyrodę i odczuwają chęć poznawania niezwykłego świata zwierząt, roślin i grzybów. Prowadzone są przez ekspertów z danej dziedziny, dlatego też każdy uczestnik może zapoznać się z rzetelnie przekazywaną wiedzą. Spotkania stwarzają możliwość poznania rodzimych gatunków roślin oraz zwierząt.

  Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 czerwca w godz. 9-10:30. Zbiórka przy leśniczówce w Lesie Kabackim, ul. Leśna 61. Zajęcia przeznaczone dla dorosłych i starszej młodzieży (od 14. roku życia). Najpierw trzeba się zapisać na stronie CEPL. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wojtek05 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Dobrze ze w koncu beda wycieczki, zawsze to jakas aktywnosc a nie siedzenie w domu. Idą teraz upały więc można wziąć coś do jedzenia, butelkę cisowianki i na spokojnie iść. :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4095 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021