REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Od poniedziałku kierowcy pojadą już nowymi nitkami ul. Płaskowickiej. Częściowo otwarte zostanie także skrzyżowanie ul. Gandhi i Płaskowickiej. Wciąż nie wiadomo, co z parkingami przy osiedlu Kazury. Są kłopoty z organizacją ruchu w tym miejscu.

  Ulica Płaskowickiej - na odcinku od Stryjeńskich do Pileckiego - już pod koniec lipca miała zostać przygotowana do otwarcia. Chodzi o drugą nitkę ulicy, którą Astaldi wybudowało po zasypaniu tunelu oraz remont starej nitki. Z nieznancyh przyczyn prace wówczas odwołano, a robotnicy na wiele miesięcy zniknęli z tej okolicy, pozostawiając rozgrzebaną robotę.

  Kilka dni temu prace znów ruszyły pełną parą. - Rychło w czas! - ironizuje bumistrz Robert Kempa. - Szkoda, że przez wiele miesięcy mieszkańcy Ursynowa byli zakładnikami pomysłu puszczenia tranzytu z otwieranych w grudniu odcinków POW przez ulice dzielnicy. Dopóki w GDDKiA nie zapadła decyzja, że rezygnuje z tego pomysłu, dopóty na Płaskowickiej nic się nie działo - dodaje szef zarządu Ursynowa.

  Drogowcy już od lata mają zatwierdzoną przez miasto organizację ruchu na Płaskowickiej. Mogli więc szybko oddać ją kierowcom. Czy rzeczywiście było to przedmiotem targów między miastem a generalną dyrekcją? Tego już się nie dowiemy. Pewne jest, że tuż przed otwarciem 22 grudnia odcinków POW od węzła Lubelska do węzła Przyczółkowa, a więc bez tranzytu przez Ursynów, Astaldi rzuciło na Płaskowickiej duże siły i środki.

  Na poniedziałek zapowiedziano otwarcie obydwu nitek ulicy Płaskowickiej na odcinku od Gandhi do Stryjeńskich. W planach jest też uruchomienie łącznika na ulicy Gandhi do skrętu w prawo. Po raz pierwszy więc kierowcy będa mogli pojechać całością ulicy, a nie tylko do jej miejskim ślepym fragmentem zakończonym barierkami.

  W piątek rusza asfaltowanie, będą objazdy

  Wcześniej jednak będą utrudnienia. Od kilku dni trwa frezowanie starej nitki ul. Płaskowickiej oraz naprawianie nawierzchni w osiedlowej części ulicy Pileckiego. Drogowców w dużej liczbie widać też w rejonie ronda przy Stryjeńskich oraz Pileckiego oraz przy skrzyżowaniu Płaskowickiej i Gandhi, gdzie kończy się budowa węzła Ursynów Zachód.

  W piątek ruszy układanie ostatniej warstwy asfaltu na ul. Płaskowickiej. W pierwszym etapie, który rusza ok. godz. 18:00 wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich. Już na skrzyżowaniach z ul. Pileckiego i z al. KEN nie będzie można pojechać ul. Płaskowickiej w kierunku Stryjeńskich. Także na skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Gandhi trzeba będzie skręcić w lewo na objazd. Objazdy zamkniętego odcinka będą prowadziły ulicami Gandhi, Pileckiego i al. KEN.

  Prace u zbiegu ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich potrwają do soboty, 5 grudnia, do ok. godz. 14:00. Ale to nie koniec. Rondo zostanie przywrócone do ruchu, a ok. godz. 15:00 roboty przeniosą się na skrzyżowanie ulic Płaskowickiej i Pileckiego.

  Ulica Płaskowickiej zostanie wówczas wyłączona z ruchu już na wysokości skrzyżowania z ul. Roentgena – dalej możliwy będzie tylko dojazd do osiedla Kazury (dojazd do osiedla Hirszfelda będzie możliwy ul. Płaskowickiej od strony ronda Stryjeńskich).  Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Roentgena – Pileckiego – Gandhi – Dereniowa.

  Zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej. W piątek, 4 grudnia, po godz. 18:00 autobusy linii 195 będą zawracały na skrzyżowaniu ulic Roentgena i Płaskowickiej oraz dojeżdżały do przystanku Ursynów Zach. 03. Natomiast przez cały weekend (od piątku od godz. 18:00 do poniedziałkowego poranka) autobusy linii 192 będą kursowały al. KEN. Autobusy linii 503 pojadą ulicami Cynamonową i Płaskowickiej do przystanku Natolin Płn. 02, skąd wrócą ul. Płaskowickiej i al. KEN, a autobusy linii 504 i nocnej N34 zostaną skierowane na objazd ulicami: Gandhi – al. KEN – Belgradzka.

  Dodatkowo, w drugim etapie prac, od soboty, 5 grudnia, od godz. 13:00 do poniedziałkowego poranka autobusy linii 179 i 185 będą jeździły ulicami Roentgena – Pileckiego – Gandhi. Natomiast autobusy linii 195 dojadą ul. Ciszewskiego do przystanku Ursynów Płd. 06.

  Kierowcy bardzo długo na to czekali

  W poniedziałek, 7 grudnia, ok. godz. 5:00 rano Astaldi planuje uruchomić obydwie jezdnie ul. Płaskowickiej na odcinku pomiędzy ul. Gandhi a Stryjeńskich. Otwarte zostanie także skrzyżowanie ulic Płaskowickiej i Gandhi. Z tej ostatniej na razie będzie można tylko skręcić w prawo, w kierunku Puławskiej.

  - Nasze działania i plany uzależnione są przede wszystkim od warunków atmosferycznych lub wystąpienia innej siły wyższej - zaznacza Sabina Goździk, zastępca dyrektora kontraktu w Astaldi.

  Ale ponieważ prognozy pogody są dobre i w weekend znacznie się ociepli, można liczyć na bezproblemowe przeprowadzenie prac.

  Zagadką na razie pozostaje los parkingów wzdłuż ulicy Płaskowickiej, obok osiedla Kazury. Od lata drogowcy mają odpowiednie uzgodnienia organizacji ruchu i teoretycznie, po otwarciu obydwu nitek ul. Płaskowickiej, mogą wpuszczać tam samochody. Problemem jest jednak brak sygnalizacji świetlnej na wysokości Hirszfelda, co - przy dwupasmowej ulicy - stwarza niebezpieczeństwo w ruchu. Latem mówiło się o możliwości skrętu z parkingu tylko w prawo i o zakazie skrętu w lewo. O tym, jak drogowcy rozwiązali ten problem, przekonamy się w najbliższy poniedziałek, bo Astaldi - jak dotąd - nie odpowiedziało na nasze pytania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 190

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 38
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 22
   OBOJĘTNY
  • 32
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  29Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Natolin 29 miesiąc temuocena: 38% 

   Gratuluję pomysłu zamknięcia ul. Stryjeńskich i Płaskowickiej. Korki na Rosoła i Al. KEN są na godzinę stania. Brawo drogowcy!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 28 miesiąc temuocena: 75% 

   Ja pier... a kiedy mają robić w tygodniu?? Przemęczysz się chłopie jeden weekend i już. Ja wiedziałem że nowobogaccy z Natolina są walnięci mieszkałem kiedyś na Natolinie i Kabatach nigdy więcej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Izz 27 miesiąc temuocena: 10% 

   Czytam i czytam i czytam i nie wiem, gdzie ja mieszkam. Na Ursynowie, który ja znam, ulice Gandhi i Płaskowickiej są równoległe, więc nie mają skrzyżowania. Autor myli wielokrotnie ul. Gandhi z Pileckiego. Gdzie on mieszka?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nu 26 miesiąc temuocena: 100% 

   Takie skrzyżowanie powstało przy okazji budowy POW i w poniedziałek ma być otwarte. Na razie było nie przejezdne. Autor nie popełnił żadnego błędu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 25 miesiąc temuocena: 25% 

   Siła wyższa, hi, hi, już lata wspomaga chocholi taniec przy Płaskowickiej. Ciekawe czy łabuszkę, dziurę przy Pileckiego (zwężka mimo ii nitki) zlikwidują? Chyba nie bo to papierek lakmusowy neurobiałków, nikt nie pisnął, że niebezpieczne. "Budowańcy" w razie wypadku: "nic nie wiemy, nikt nie sygnalizował, a teraz mamy nawał bo trawnikujemy/płotkujemy przychodnie na Kabatach, a wiecie jakie są priorytety", hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ds 24 miesiąc temuocena: 80% 

   co to są neurobialki?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bez nicki 23 miesiąc temuocena: 62% 

   A dlaczego ścieżka rowerowa jest zrobiona z kostki brukowej? Nie można było od razu zrobić asfaltowej? Chyba, że chodzi o to, aby ktoś za jakiś czas zarobił z budżetu obywatelskiego przy przeróbce. Co za kretynizm.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 22 miesiąc temuocena: 70% 

   Bo się Miasto z Gdaką nie dogadało, jak w wielu sprawach w temacie budowy POW. A że po obu stronach wychodzi małość i złośliwość, to będziemy jeździć po brukowej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 21 miesiąc temuocena: 56% 

   Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę. Porażka. Kostka na ścieżce rowerowej powinna być prawnie zakazana.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guns 20 miesiąc temuocena: 100% 

   Ponieważ w umowie z wykonawcą znalazł się zapis o przywróceniu stanu sprzed budowy. Z tego samego powodu ul. Płaskowickiej na odcinku Rosoła Dereniowa pozostanie w układzie 2x1. Tak właśnie służą nam urzędnicy za nasze pieniądze.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~teq 19 miesiąc temuocena: 82% 

   @Guns - Mam nadzieję że Astaldi odtworzy też każdą dziurę w drodze i chodniku, by było tak jak przed przebudową, bo inaczej miasto spotka się z nimi w sądzie ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 18 miesiąc temuocena: 83% 

   a co komu przeszkadza ściezka z kostki? rowerzyści i tak jeżdżą jezdniami...własnie dzis taki jeden, oczywiscie w gustownym kasku i "lajkrze', blokował ruch samochodowy na Rosoła. Obok ściezka rowerowa, cała jego (wolna)! Tak ze ja uważam, że ścieżki powinno sie robić "po taniosci" bo i tak tylko "kretyni" z nich korzystaja. A "kretyni" w tym ja, jeżdża na tyle wolno, iz kostka im nie robi...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On81 17 miesiąc temuocena: 100% 

   No jak to po co? Chodzi o to zeby buciak mogl potem hajs przytulic. Zreszta odpowiednie sluzby interesuja sie jego dzialalnoscia juz od jakiegos czasu i w ciagu 3-4 miesiecy ten temat bedzie wyjasniony a pan buciak ktoregos dnia o 6 rano mocno sie zdziwi. Zreszta dzialalnosc mencwela tez jest sprawdzana.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SMICK mariq 16 miesiąc temuocena: 33% 

   On, a coś więcej o tym, że służby pracują nad Buciakiem i Mencwlem?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On81 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Cos wiecej to dowiedza sie wkrotce glowni zainteresowani.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 14 miesiąc temuocena: 77% 

   A łyżka na to: niemożliwe! Ale spokojnie, albowiem "błogosławieni, którzy nie zabaczyli a uwierzyli". W poniedziałek na pewno otworzą, ale w który poniedziałek to się jeszcze okaże. A co parkingów dla Kazoorian - a czy wy kochani czasem nie ogrodziliście się ostatnio szlabanami i murem z wieżyczkami strzelniczymi? No i jak teraz na parking się dostaniecie? A jak wstrętni Ursynowianie postawią jakiś szlaban na wyjeździe z tego waszego parkingu, hę? Chcecie z naszych ulic korzystać? Tak za friko??

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 13 miesiąc temuocena: 84% 

   Znając zapobiegliwość i skuteczność Kazoorian, prawa jezdnia Płaskowickiej po otwarciu będzie miała oba pasy wyłącznie w kierunku szlabanów. Kto ma pilot - przejedzie, dla pozostałych to będzie ślepa ulica.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 12 miesiąc temuocena: 35% 

   Nie zapominaj o rozległych polach minowych, pasie oranej ziemi i zasiekach z drutu. Pozdrawiam uczulonych na Kazury. I polecam Zyrtec. I maść.... Wiadomo, jaką...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anżej 11 miesiąc temuocena: 83% 

   Cos ci sie jareczku popdoliło. To nie mieszkancy byli pierwsi uczuleni na Kazury, tylko Kazury na reszte Ursynowa. A cała reszta to efekt lancuchowy.. Jakby sie nie zachowywali jak pępek świata, to nikt by sie nimi teraz nie interesował. A te masc mozesz sobie dozować nawet wiadrami, skoro takis od niej ekspert.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 10 miesiąc temuocena: 90% 

   @Jaro - maść? Wy tam używacie jakiejś maści żeby podnieść szlaban?? U nas na Ursynowie to się po prostu łyka niebieską pigułkę, to prostsze, ale smarowanie całego szlabanu maścią to na pewno świetna zabawa! Ale to też tłumaczy, dlaczego wy, Kazoorianie, jesteście tacy... inni

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 miesiąc temuocena: 80% 

   @Jaro - No i w końcu zrozumiałem dlaczego nie zgadzacie się na przedłużenie Belgradzkiej. Potrzebujecie rezerwy gruntu na te zasieki i pola minowe. No i oczywiście na pas zaoranej ziemi, żeby było tak jak u ojców. A kapustę będziecie sadzić razem? Jak dawniej bywało w PGRach? A Stryjenskich tez każecie rozbierać, żeby te umocnienia i pasy zaoranej ziemi tworzyć? Ech, że też ludzie muszą przez was cierpieć.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 8 miesiąc temu

   Zuch! Sam pyta, sam sobie odpowiada, tropi spiski obcych cywilizacji (kazurianie, reptilianie, paniejanie...), znajduje rozwiązania złożonych problemów. Burmistrz poszukuje z pewnością takich bystrych ludzi. Do Ratusza!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofiaKazury 7 miesiąc temuocena: 60% 

   Dobrze że Trzaskowski z dzielnicą zablokował tranzyt. Szkoda że w zemscie GDDKIA blokowała prace przy Płaskowickiej. Mam nadzieję że wkrótce ten koszmar się skończy! I że oddadzą nam parkingi

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~40 lat na Ursynowie 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Musicie je ogrodzić siatką i drutem kolczastym i wtedy dopiero będą wasze. Do tego dwie wieżyczki z snajperami i ochronę z psami.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 miesiąc temuocena: 86% 

   A Lanciego kiedy? Te krawężniki straszą już ze 2 miesiące.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~khj 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Robię spacerki wieczorne i obserwuje jak prace postępują. Znaczy się prace to jest na wyrost, bo faktycznie krawężniki stoją i nawet pojawiły się fragmenty chodników i nie dużo więcej. Co prawda przyjechała asfaltówa i walec i w ciągu 2 godzin położyli warstwę asfaltu na całości. Ale od tego momentu znowu nic się nie dzieje. Teraz wiem, że tę ulice możną dokończyć w kolejne 2 godziny :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazurek 3 miesiąc temuocena: 67% 

   Nie możemy się nudzić-Astaldi dba o to.Zaskakuje nas każdego dnia! Dzięki za dokładne informacje. ps Parking przy Kazury był ujęty w planach.Musimy tego pilnować. Coraz bliżej końca tego koszmaru...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olsza 2 miesiąc temuocena: 80% 

   Niech robią oddają i już niech ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3514 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021