REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2020, 09:48 komentarzy 5
  Wyremontowany chodnik przy metrze Ursynów

  Wyremontowany chodnik przy metrze Ursynów (SK)

  Zmiany przy wyjściu ze stacji metra Ursynów. W miejscu starego wysłużonego chodnika pojawił się nowy, a dodatkowo usprawnienia dla niepełnosprawnych. Takich zmian będzie więcej. Drogowcy usuną bariery architektoniczne i poprawią chodniki w 13 miejscach w naszej dzielnicy.

  - Ale równo! - cieszy się pani Marlena z ul. Puszczyka. Przy północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Ursynów, po stronie najstarszego ursynowskiego osiedla, drogowcy ułożyli z płyt nowy chodnik. Stary był już dziurawy i bardzo nierówny. - Można było sobie na nim zęby wybić - mówi mieszkanka.

  Na pierwszy ogień - Ursynów

  Drogowcy wzięli się za naprawianie chodników w rejonie stacji metra, obniżanie krawężników, montowanie płyt ostrzegawczych i pasów prowadzących.

  - To zazwyczaj niezbyt wielkie inwestycje, ale istotne zwłaszcza dla lokalnej społeczności. To właśnie one niwelują bariery architektoniczne i sprawiają, że wzrastają komfort oraz bezpieczeństwo osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także matek z wózkami, rowerzystów i pieszych - przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

  Drogowcy zebrali zgłoszenia od mieszkańców i okazało się, że dużo z nich napływa właśnie z Ursynowa. To dlatego w naszej dzielnicy postanowili rozpocząć prace. Na pierwszy ogień poszedł remont schodów przy wyjściu ze stacji metra Stokłosy.

  Później wymieniony został wspomiany chodnik na ok. 300 m. kw. przy północno-zachodnim wejściu do stacji Ursynów. To samo czeka chodnik po drugiej stronie alei KEN - przy północno-wschodnim wejściu do metra. Wisienką na torcie będzie montaż 5 stojaków rowerowych.

  Zmiany czekają też południowo-wschodnie wejście do stacji metra Imielin, czyli to przy Kulczyńskiego. Tamtejszy chodnik przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Płyty są chybotliwe i nierówne. Wkrótce powstanie tam 400 metrów kwadratowych przejścia z nowych płyt, również z płytami ostrzegawczymi i pasami prowadzącymi dla osób niewidomych i niewidzących.

  Znikną stopnie przy Koncertowej

  20 m.kw. chodnika drogowcy wymienią na wysokości stacji Stokłosy, przy al. KEN 84. Na wysokości numerów 26, 83 i 103 obniżone zostaną krawężniki przy miejscach postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W sąsiedztwie budynku przy al. KEN 94 zobaczymy płyty ostrzegawcze przy przejściach dla pieszych, podobnie jak w rejonie skrzyżowania al. KEN i ulic Polinezyjskiej 1 oraz Hawajskiej 6.

  Obniżenie i regulacja krawężników, tak aby były bardziej przyjazne dla wózków oraz instalacja płyt ostrzegawczych, czeka także miejsce przy Karczunkowskiej 30 oraz skrzyżowanie tej ulicy z ul. Sarabandy.

  Z ostatniej zmiany ucieszą się nie tylko rodzice pchający wózek dziecięcy i niepełnosprawni na wózkach, ale również rowerzyści. Od lat wielu z nich wyjeżdżając z przejścia podziemnego pod Doliną Służewiecką w kierunku Koncertowej musi ponownie schodzić z roweru, bo przy dawnej przychodni straszą cztery stopnie.

  - W ramach wymiany nawierzchni zlikwidujemy je – nie jest tam na tyle stromo, by były konieczne - zapowiadają miejscy drogowcy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 62

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowianie 5 11 miesięcy temuocena: 100% 

   A paskudny przydept i metalowe pręty przy wejściu do metra Ursynów jak się idzie z sp303 przy koncertowej nadal straszą. Może ktoś w końcu zrozumie ze trzeba to naprawić jak jakieś dziecko się przewróci i zabije. Jak coś zaczęli robić to niech zrobią do końca come on

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kajak3 4 11 miesięcy temu

   Schody przy metrze Ursynów, przy zejściu z wysokości KEN obok Biedronki. Wyremontowane tak, że w czasie deszczu na stopniach i podestach są wielkie kałuże. Tak wyremontowali. Ciekawe tylko kto takie partactwo odebrał?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Cieszcie się i chodźcie po tych chodnikach, póki równe. Bo za parę tygodni albo osiądzie niedostatecznie mocno zagęszczona podbudowa i pojawią się doły, albo płyty zostaną połamane przez samochody. NIGDZIE w Warszawie nie widziałem powierzchni wyłożonej kostką (spokojnie - wiem, że artykuł mówi o płytach chodnikowych), która byłaby równa w kilka lat po ułożeniu. Doskonale widać to po deszczu: wszędzie kałuże, doły, zagłębienia, brakujące pojedyncze kostki. Takie to i warszawskie wykonawstwo, niestety. Byle ułożyć i byle było ładnie przez parę tygodni od odbioru. Potem choćby potop.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Flower 2 ponad rok temuocena: 83% 

   Kiedy wymiana starych płyt chodnikowych wzdłuz al.KEN od ulicy Bartoka do ulicy Ciszewskiego??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5 lat 1 ponad rok temuocena: 86% 

   5 lat. 5 lat. Tyle trwało przekonanie naszej super dzielnicy zeby zamiast darmowego koncertu Marka Majewskiego naprawic ludziom chodnik przy metrze. 5 lat.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4325 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021