REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2019, 10:15 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  W tym roku mieszkańcy nie będą mieli możliwości głosowania w budżecie obywatelskim na bezpłatne seanse filmowe dla dzieci i dorosłych. Wiedząc, jak dużą cieszyły się popularnością, dzielnica postanowiła choć w części zrekompensować mieszkańcom tę stratę.

  Dwa z najbardziej popularnych projektów z budżetu obywatelskiego, dające mieszkańcom szansę na bezpłatne obejrzenie średnio 30 filmów dla dzieci i dorosłych rocznie, w tej edycji nie miały szans na pozytywną weryfikację. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów.

  Przyczyną odrzucenia pomysłu są regulacje ustawowe, przez które musiały zmienić się zasady budżetu obywatelskiego. Od tego roku projekty muszą być realizowane wyłącznie na terenach należących do miasta. W „przedbiegach” odpada więc wiele tzw. projektów miękkich, takich jak darmowe seanse, których nie można zrealizować w prywatnym kinie.

  Projekt dotyczący projekcji kinowych dla dzieci został oceniony negatywnie, drugi - po konsultacji z autorką - zmienił formę na „Seanse filmowe. Klasyka kina” i ma być kontynuacją kina plenerowego.

  Seanse będą, ale mniej

  Dzielnica, wiedząc o popularności jaką cieszyły się do tej pory zarówno projekcje dla dzieci, jak i dla dorosłych, postanowiła sama - ze środków przeznaczonych na kulturę - sfinansować seanse w przyszłym roku.

  - Fundusze na kulturę, które niestety będą zdecydowanie skromniejsze w przyszłym roku, nie pozwolą na 30 projekcji, ale liczymy na to, że uda się wyświetlić 10 filmów dla dzieci i 5 dla dorosłych – mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski.

  Tymczasem warto zawalczyć o bilety na hit tych wakacji „Króla Lwa”, który zostanie wyświetlony 5 września w ursynowskim Multikinie w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu, w terminie od 30 sierpnia do 1 września należy wysłać zgłoszenie na adres: kino.kultura@ursynow.pl. W tytule e-maila wpisać Król Lew oraz swoje nazwisko i imię.

  Jeśli zgłoszenie zostanie wylosowane, 2 września urząd wyśle e-maila z informacją o terminach odbioru kart wstępu. Karty odbiera się w ratuszu, na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość lub pisemnego upoważnienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anna2 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Może zamiast wydawać środki na filmy, na które bilety każdy może kupić we własnym zakresie w cenie 17 zł, ktoś zadbałby o usychające młode drzewka., zasadzone także ze środków BP. Widać że dzielnica nie ma pieniędzy na trochę wody.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 4 5 miesięcy temuocena: 0% 

   A ta woda to się sama pod te drzewa zaniesie i tam zaaplikuje? Kołdra zawsze jest za krótka.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 3 5 miesięcy temuocena: 57% 

   To ten caly BP jeszcze istnieje? Nie wystarczy skandali, takich jak akcja urzedniczki z glosami na kartkach z I edycji, czy pozniejsze absurdalne zwezenia drog przez rowerowych oszolomow?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciak 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Projekt bez sensu, dzielnica ma dopłacać na to aby ktoś poszedł do kina. Zwłaszcza przy cenach biletów na Ursynowie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Odp.p.kanaciakowi 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   P.Kabaciak zapomniałeś wspomnieć o środkach gdzie bilety są naprawdę tanie!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020