REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2018, 12:08 komentarzy 21

  (AŁ)

  Po zaledwie kilku miesiącach przerwy przed kościołem św. Katarzyny znów pojawiła się monstrualna reklama. Wygląda na to, że tym razem po latach walki o usunięcie samowoli budowlanej w ratuszu zawrzało i miasto będzie chciało odzyskać teren, na którym stoi stelaż. Czasu jest mało, bo za trzy miesiące zmieniają się przepisy dotyczące użytkowania wieczystego.

  Historia reklamy przy ulicy Fosa to jak zabawa w kotka i myszkę. Pięć lat temu stojący w Dolinie Służewieckiej dom został obudowany wysokimi na kilkanaście metrów stelażami, na których zawisła wielkoformatowa reklama. Nadzór budowlany od razu uznał to za samowolę właściciela, ten jednak wykorzystując w sądach kruczki prawne dalej zarabiał na umowach z firmami reklamowymi. Procedury urzędnicze trwają miesiącami, bo podmiot na każdym etapie może się odwoływać.

  Sprawa wreszcie trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który wiosną tego roku wydał jednoznaczny wyrok. Stelaż z reklamami jest bezprawną samowolą budowlaną i musi zostać usunięty. Tak też się stało. Właściciel ubiegając nadzór budowlany sam usunął reklamę. Okazało się, że na krótko. Bo kilkanaście dni temu pojawiła się nowa!

  - Wiosną, po wyroku NSA uprzedziłem właściciela, że jeśli nie uszanuje wyroku podejmiemy kroki do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego z powodu wykorzystywania gruntu w sposób rażąco sprzeczny z jego przeznaczeniem, bo była zgoda tylko na powstanie budynku mieszkalnego. Dlatego złożymy do sądu wniosek w tej sprawie, aby działka wróciła do miasta - zapowiada wiceburmistrz Antoni Pomianowski.

  Wkrótce zmieni się prawo

  To może nie być takie proste. Grunt na którym stoi reklama miasto w 2009 roku oddało w użytkowanie wieczyste osobie pywatnej na cele mieszkaniowe. Z czasem wokół stojącego tam budynku wyrosły rusztowania pod pozorem remontu. Szybko okazało się, że to stelaż pod gigantyczne płachty reklamowe. Zgodnie z prawem jeśli użytkownik wieczysty łamie umowę można mu odebrać ziemię.

  Do tej pory teren już kilka razy przechodził z rąk do rąk. Od dwóch lat jest we władaniu firmy Dron House sp. z o.o. i to ona może stać się wkrótce pełnym właścicielem działki. 1 stycznia wchodzi bowiem ustawa przekształcająca użytkowanie wieczyste we własność. Dlatego liczy się czas.

  - Mam nadzieję, że niezwłoczne rozpoczęcie procedury wypowiedzenia umowy spowoduje, że obecny użytkownik wieczysty nie przejmie po nowym roku terenu z automatu - mówi Antoni Pomianowski.

  Na Ursynowie uruchomiła się też szeroka grupa nacisku, by z płachtą pożegnać się na zawsze. Otwarty Ursynów, Nasz Ursynów oraz Akcja Warszawa wspólnie apelują do władz miasta, dzielnicy i Nadzoru Budowlanego o jak najszybsze załatwienie sprawy. Lokalni politycy zwracają uwagę na to, co również było bardzo istotne w wyroku NSA.

  Stelaż reklamowy znajduje się na terenie Wilanowskiego Parku Kulturowego, gdzie nie można stawiać niczego co zaśmieca krajobraz. A właściciel postawił go na osi widokowej kościoła pw. św. Katarzyny, najstarszej świątyni na Mazowszu oraz blisko pomnika Męczenników Terroru Komunistycznego 1944–1956.

  - Apelujemy też do reklamodawców, którzy się pojawiają na tego typu nośnikach, żeby zastanowili się czy to jest dobre miejsce. Oceniamy to bardzo negatywnie - mówi Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa.

  Zysk z wynajęcia tak dużej powierzchni reklamowej to kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Nic dziwnego, że właściciele budynku tak chętnie bawią się z urzędnikami w kotka i myszkę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 36
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~meb 21 ponad rok temu

   Super biznes - miasto daje grunt w użytkowanie wieczyste a od nowego roku przechodzi na własność użytkownika prawie za darmo. Chyba użytkownik odwdzięczył się "miastu" pod stołem za ten hojny podarunek ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TK 20 ponad rok temuocena: 0% 

   Tam się reklamowała TVP Kurskiego - więc apele do reklamodawców, należy wysyłać bezpośrednio do Jarka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~L.L. 19 ponad rok temuocena: 100% 

   Na Sobieskiego/Sikorskiego TVN (prezes Korycki) i ich seriale.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola 18 ponad rok temuocena: 100% 

   Drugi taki wielki betonowy słup reklamowy jest od lat na rogu Sobieskiego i Sikorskiego. Tylko, że tam są reklamy TVN, więc wszystko jest OK.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reklamowy 17 ponad rok temuocena: 50% 

   Tamta reklama jest legalna. Taka jest różnica

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Perun 16 ponad rok temuocena: 100% 

   Ludzie, czego się czepiacie. To przecież jasny i przemyślany przekaz reklamowy. Jeżeli jesteś burakiem, prymitywem, który ma gdzieś estetykę, przepisy i kulturę osobistą to dla ciebie jest Jeep. A że buractwa u nas pełno, to murowany sukces marketingowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olgierd ursynek 15 ponad rok temuocena: 6% 

   Nie nawidze urzedasowoidasów . Im wszyyyyyyyystko przeszkadza. Nienawodzą gdy ktos zarabia na czyms..a szczegolnie duzo .to ich dzlag trafia Paskudna odrazajaca obrzydliwa cecha typowa dla pisu .szooookkkkkk

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 14 ponad rok temuocena: 100% 

   Życzę ci, niech twój sąsiad zacznie zarabiać na sortowni śmieci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pikwa 13 ponad rok temuocena: 10% 

   kiedy ta reklama jest calkiem fajna.... bardzo ja lubie, jest milym urozmaiceniem monotonnego krajobrazu. co ona komu przeszkadza, ze kosciol zaslania? kazdy moze sam podjechac pod sw. katarzyne i obejrzec. to zamozna parafia, maja wielkie zaplecze z zakladem porzebowym i reklama nie psuje im biznesu. o co chodzi?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olay6899 12 ponad rok temuocena: 9% 

   Super banery. Bardzo jw lubie a nie cieepie pislamow i zawistnych rodakow

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec dolinki 11 ponad rok temuocena: 13% 

   Ta rudera pod spodem jest tal odrazajaca ze dalbym medal temu kto wpadl na pomysl zasloniecia jej banerami

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 10 ponad rok temuocena: 30% 

   Mnie to wygląda jak docieplenie budynku przed zimą :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lemon 9 ponad rok temuocena: 33% 

   Za to więcej kaczych pomników!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawianka nie osxolomkai nie sabaka ogrodnika 8 ponad rok temuocena: 5% 

   Nie badzcie jak paskudne Psy ogrodnika. Co wam przeszkadza to ????co ma do diabla jakis pomnik gdzies tam czy kosciol gdzies tam ???? Nie są zadnym sąsiedztwem tego domu. To typowe parszywe pieniactwo jak za zakompleksionej komuny....Rownie dobrze po sasiedzku jest ....palac kultury. Wielu naszych rodakow ma parszywa ceche niecierpienia gdy ktos zarabia...tez bym wynajela caly dom a nawet wychodek na reklamy by zarobic. Parszywa cecha typowa dla psa ogrodnika. Ps bardzo lubie te reklamy a nie tą paskudna rudere ochydna co jest pod banerami

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama 7 ponad rok temuocena: 77% 

   Wciaz zbyt duzo oszustow i zlodzieji w Polsce uwaza sie za biznesmenow. Takie typy trzeba tepic z cala bezwzglednoscia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 6 ponad rok temuocena: 80% 

   Gdyby sąd uznał że reklama jest i była NIEZGODNA z prawem kazał ja zdjąć i dodatkowo nakazał zwrot uzyskanych przychodów / były uzyskane niezgodnie z prawem/ to cwaniaczek by inaczej śpiewał

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jamto 5 ponad rok temuocena: 15% 

   Prywatna posesja. Zastanawia mnie komu to przeszkadza? Księdzu,który na górce posiada biznes pt. ,, SŁUZEW '' czy zawistnym których drażni w oczy kasa,misiu kasa za reklamę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Indianin 4 ponad rok temuocena: 94% 

   To samowola budowlana - przeszkadza każdemu, kto nie chce żyć w świecie, w którym każdy robi co mu się podoba nie bacząc na obowiązujące reguły zachowania, w tym prawo. Ale Ty wolisz dziki wschód...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Henry 3 ponad rok temuocena: 92% 

   Za ład przestrzenny odpowiadają odpowiedni architekci w randze urzędników. Każdy nowy kształt w przestrzeni miejskiej jest w cywilizowanych krajach uzgadniany właśnie z tymi urzędnikami. Jeśli już pytasz, to szczerze mówiąc mi osobiście się to nie podoba, a często muszę podziwiać ten twór. Czy myślisz, że jeśli zwrócę się do urzędu z zapytaniem, kto wydał pozwolenie na takie zaśmiecanie krajobrazu, otrzymam satysfakcjonującą odpowiedź?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 2 ponad rok temuocena: 63% 

   Właścicielem posesji jest prokurator.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Listowy 1 ponad rok temuocena: 94% 

   Od lat robię listę przedsiębiorców, którzy reklamują się na nielegalnym stelażu i ich bojkotuję. Gdybyśmy robili tak wszysycy, może coś by to dało. Itaka, BMW Auto Fus, Beko, Fiat Chrysler, TVP (tak, tak, publiczna tv płaciła tysiące złotych przedsiębiorcy olewającemu prawo, z czeho3 finansował walkę z nim) - to tylko część tej listy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.447 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022