REKLAMAA1 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lutego 2020, 07:40 komentarzy 7

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Nie każdy był we Wrocławiu, ale każdy słyszał o tamtejszych krasnalach. Teraz pojawiła się szansa, by ich wzorem, na Ursynowie zagościły podobne figurki w kształcie maskotki dzielnicy – Misia Ursynka.

  Małe mosiężne figurki ukryte w różnych zakamarkach miasta to pomysł, który sprawdził się we Wrocławiu i w Łodzi, stając się swoistą atrakcją turystyczną tych miast. Na pomysł wykorzystania tej idei wpadła Barbara Mąkosa-Stępkowska, mieszkanka Ursynowa, pracująca w urzędzie dzielnicy.

  Projekt jej autorstwa - „Rodzina Misiów Ursynków kolonizuje Ursynów” - zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2021, zakłada usytuowanie pięciu misiów o wysokości około 30-40 cm, zrobionych z mosiądzu lub innego trwałego materiału. Figurki miałby się znaleźć po jednej w każdym z miejskich parków: im. Jana Pawła II, im. R. Kozłowskiego, Przy Bażantarni, Moczydełko i Lasek Brzozowy.

  - Chciałam przede wszystkim, żeby Miś Ursynek, który budzi ciepłe uczucia wśród dzieci, a także wśród dorosłych, bardziej wizerunkowo zaistniał na Ursynowie – mówi pomysłodawczyni. – Poza tym bardzo mi się podobają krasnoludki wrocławskie. To był pomysł, który początkowo był taki in statu nascendi, a dzisiaj właściwe nie ma osoby, która nie zna krasnoludków wrocławskich – dodaje.

  Zdaniem autorki będzie to świetna identyfikacja wizualna dla Ursynowa, a także rodzaj zabawy dla dzieci i dorosłych. Na początku miałoby powstać pięć (lub jeśli ceny okażą się niższe więcej) misiów, którym mieszkańcy nadadzą imiona. Jeśli pomysł się przyjmie – kolejne figurki mogą pojawić się w najróżniejszych zakątkach dzielnicy.

  Miś Ursynek jest także bohaterem drugiego projektu autorstwa Barbary Mąkosy-Stępkowskiej - punktu do robienia zdjęć pamiątkowych z Ursynowa. Na miejskiej ławce np. przy nowym Centrum Kultury Usynów, znalazłaby figura Misia Ursynka porośnięta miękkimi, zielonymi roślinami, z którą można będzie się fotografować.

  Oba projekty są w trakcie weryfikacji, a o tym czy będzie można na nie zagłosować w tym roku, dowiemy się po 6 maja.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 60

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hałderiusz 7 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Jako symbol Ursynowa proponuję figurki "Niedasie", będą świetnie symbolizować kompletną indolencję urzędasów... Można je uzupełnic statuetką leminga, będzie symbolizować bezmyslnych i bezkrytycznych wyborcow pospolitych osz...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 6 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Naprawde to bardzo fajny pomysł, tylko w pierwszej kolejności zajmijcie się ważniejszymi zadaniami: toalety w parkach, czy kosze na śmieci i w ogóle gospodarka odpadami. No i zróbcie porządne chodniki, bo teraz tylko rowerowcy maja regularnie zmieniana nawierzchnie, a normalni ludzie muszą potykać się na rozsypujacych się wertepach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 5 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Ja cię kręce, ale mają wyobraźnię w tym ratuszu, taki kicz już był z puckiem ursynowskim, naprawde lemingi nie ma innych ciekawszych pomysłów?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 4 9 miesięcy temuocena: 89% 

   Wiesz... najładniejszy teraz dopiero popłynie, może się chłopacek realizować za nasze. A, że ważne sprawy leżą odłogiem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 3 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Potrzebne jak świni majtki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 2 9 miesięcy temuocena: 85% 

   Ładnie pięknie, bardzo fajnie. Ale czy teraz w dobie kryzysu finansowego w dzielnicy nie powinno się przeznaczyć funduszy na kluczowe inwestycję które wloką się latami? Lub realnie poprawiające życie w dzielnicy np. parę latarń? Może kamer tam gdzie zbiera się nasz złota młodzież?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 1 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Od pewnego czasu w ursynowskim Ratuszu panuje zasada: Tanio ma ie być a racjonalnie to już na pewno.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4091 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020