REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2017, 07:38 komentarzy 3

  (mat. prasowe)

  REKLAMA

  Edyta Geppert ze swoimi największymi przebojami, recitale sióstr Biedrzyńskich oraz aktora Roberta Moskwy. Koncerty muzyki poważnej, projekcje opery i baletu. To plany dzielnicy na inaugurację nowego sezonu kulturalnego. Poznajcie szczegóły!

  Wakacje obfitowały w wydarzenia plenerowe - koncertów i pikników było bez liku, ogromną popularnością cieszyły się dzielnicowe potańcówki - kontynuowane w tym miesiącu. Również jesień w ursynowskiej kulturze zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. A we wrześniu tradycyjnie odbędzie cykl imprez rozpoczynających sezon.

  - Staramy się, by poziom imprez był jak najwyższy, dlatego pojawią się znane nazwiska. Nie zabraknie też akcentów związanych z jubileuszem 40-lecia Ursynowa - zapowiada wiceburmistrz Łukasz Ciołko.

  Niewątpliwą gwiazdą inauguracji sezonu będzie piosenkarka Edyta Geppert. Wystąpi w czwartek, 14 września w ursynowskim Multikinie, a zaśpiewa swoje największe przeboje czyli m.in. "Och, życie kocham cię nad życie" czy "Nie żałuję". Artystka znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar - wykonuje piosenki Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego czy Andrzeja Poniedzielskiego - dlatego nazywana jest królową polskiej piosenki poetyckiej. 

  Wejściówki na recital Edyty Geppert będzie można zdobyć wysyłając od 7 września do 10 września maila do urzędu dzielnicy - przeprowadzone zostanie losowanie. Szczegóły w naszym kalendarzu imprez.

  Ze swoimi recitalami we wrześniu wystąpią też na Ursynowie znani aktorzy. 16 września w bibliotece przy ul. 6 sierpnia o godz. 17:00 pojawi się Robert Moskwa, znany ostatnio głównie z serialu "M jak Miłość".

  - Podczas recitalu artysty usłyszymy znane i lubiane polskie przeboje w zupełnie nowych, czasem zaskakujących aranżacjach - mówi z-ca burmistrza Łukasz Ciołko.

  Będą to piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty i zespołu Skaldowie. A że podczas swoich występów artysta nawiązuje świetny kontakt z publicznością, szykuje się doskonały koncert! Wstęp jest wolny.

  Tego samego dnia w Natolińskim Ośrodku Kultury o 18:00 wystąpi również znana aktorka - Adrianna Biedrzyńska wraz ze swoją siostrą Joanną, która będzie akompaniować jej na fortepianie. W repertaurze - ulubione piosenki artystki m.in. autorstwa Osieckiej, Laskowika, Zbigniewa Górnego czy Jeremiego Przybory. 

  - Będzie to muzyczna podróż z odrobiną liryki i nutką sentymentu, przepełniona barwnymi wspomnieniami - zapowiada aktorka. Mamy nadzieję, że nie zabraknie osobistych odniesień do Ursynowa - Adrianna Biedrzyńska, podobnie jak jej siostra, mieszka w naszej dzielnicy. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w NOK od 13.09 od godz. 18:00.

  Wydarzeniem inauguracji będzie niewątpliwie koncert "Tribute to Nalepa" w wykonaniu zespołu Oldbreakout złożonego z członków dawnej, niezwykle popularnej grupy Breakout, w tym naszych sąsiadów. Wystąpią w Domu Kultury Imielin już 15 września o godz. 19:00. A zabrzmią najnowsze kompozycje blues-rockowe i stare przeboje zespołu Breakout, m.in. „Modlitwa”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”. 

  - Naszą muzykę nazywam polskim bluesem. Anglicy przerobili blues czarnych na swoją modłę, a Tadek na swoją. Ja bym powiedział też, że jest to rock-blues - mówił w „Muzycznej Jedynce” Tadeusz Trzciński. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w  DK Imielin od 13.09 od godz. 18:00.    

  Już 10 września, w najbliższą niedzielę na początek inauguracji w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101 o godz. 16:30 przed ursynowską publicznością wystąpi Łomżyńska Orkiestra Kameralna. Zespół ma ogromne osiągnięcia muzyczne. A podczas konertu zagra m.in. "Concerto Lendinum" ursynowskiego kompozytora Sławomira Czarneckiego. Wstęp wolny.

  Tegoroczona inauguracja to także projekcje spektakli opery i baletu w Multikinie. 11 września - opera Nabucco w wykonaniu The Metropolitan Opera prosto z Broadwayu w Nowym Jorku, 12 września - projekcja wystawy Leonardo Da Vinci z Palazzo Reale w Mediolanie, a 13 września - projekcja baletu na najwyższym poziomie, czyli Jezioro Łabędzie w wykonaniu Teatru Bolszoj.

  Na uwagę zasługują także spektakl teatralny 17 września w Domu Sztuki - "Was na to zdieś priwiezli, sztob wy podochli" w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę oraz spotkanie z Januszem Płońskim - współscenarzystą serialu "Alternatywy 4", który w bibliotece na Barwnej 12 września o 18:00 opowie o swojej książce. To przewodnik po serialu, tłumaczący realia sprzed 40 lat. Zapowiada się bardzo ciekawie!

  Informacje o wszystkich wydarzeniach inauguracji sezonu kulturalnego oraz o tym jak zdobyć na nie wejściówki można znaleźć w naszym "Kalendarzu Imprez". Imprezy odbędą się pod patronatem medialnym Haloursynow.pl. Bądźcie czujni - będziemy mieli do rozdania wejściówki na niektóre z nich!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mamma mia 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   No i co ? Tydzień po terminie zapowiedź, zamiast relacji z koncertów. Czy te koncerty się nie odbyły ? Czy coś nie tak poszło ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKANDALISTA 2 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Czyli nic nowego. Dziadki z ratusza dają moją kase na dziadowską szopkę dla emerytowanych partyjniaków i innych ramoli. ZGROZA.pl

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~teen 1 5 miesięcy temuocena: 86% 

   To oni jeszcze żyją?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1186 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018