REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2021, 13:43 komentarzy 1

  (KW)

  Przed urzędem dzielnicy pojawiła się skrzynka, do której można wrzucić laurki dla babci i dziadka. Otrzymają je seniorzy z Ursynowa.

  Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka przed wejściem do ursynowskiego ratusza od strony parkingu pojawiła się skrzynka i będzie tam do czwartku. W ramach akcji „Laurka dla Seniora” chętni mogą wrzucić do niej laurki, które trafią do podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej na Ursynowie. Pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom.

  - Bardzo fajny gest. Moi rodzice też uwielbiają takie rzeczy. Pewnie ci seniorzy woleliby spotkać się z kimś na żywo, ale w czasie pandemii można im dać chociaż tyle – mówi pani Mirjola.

  - Sam jestem seniorem, mam 81 lat, więc w rysowanie laurek bawić się nie będę. Ale tym samotnym, którzy je otrzymają, na pewno będzie miło – dodaje mieszkaniec Ursynowa.

  Radni pamiętają o seniorach

  Pomysłodawcami akcji „Laurka dla Seniora” są Katarzyna Bornowska, radna sejmiku mazowieckiego, oraz Tomasz Krasowski, ursynowski radny Koalicji Obywatelskiej.

  - Chcemy pokazać, że pamiętamy o seniorach, zwłaszcza w czasie pandemii – mówi Tomasz Krasowski.

  Seniorzy, którzy spędzają czas w DDPS, to często osoby samotne. Są to także osoby, które mają rodziny, jednak mieszkają one za daleko, by utrzymywać stały kontakt.

  Laurek na pewno nie zabraknie. Oprócz tych, które zostaną wrzucone do pudełka, seniorzy otrzymają laurki przygotowane specjalnie na tę okazję przez przedszkolaki. Ponadto szykowana jest niespodzianka, którą radny Krasowski trzyma na razie w tajemnicy.

  Akcja kierowna do seniorów to pokłosie innej akcji zorganizowanej w grudniu zeszłego roku w ramach „Paczki Dla Medyka”. Do stacji pogotowia ratunkowego na Ursynowie samorządowcy Koalicji Obywatelskiej przekazali paczki z najpotrzebniejszymi produktami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~UlaUla 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Hmn... ale przecież bycie seniorem nie jest jednoznaczne z byciem dziadkiem czy babcią.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3726 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021