REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2023 - 31.12.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę spółdzielni SAM-81 na plan miejscowy na Kabatach. Zdaniem sądu uchwalono go zgodnie z prawem, wobec czego w miejscu Tesco może powstać galeria handlowa o wielkości zbliżonej do Galerii Mokotów. Spółdzielnia zapowiada odwołanie.

  Pół roku temu Naczelny Sąd Administracyjny nakazał WSA ponowne rozpatrzenie skargi spółdzielni. Wcześniej ten stwierdził, że SAM-81 (spółdzielnia, do której należą bloki wokół Tesco) nie ma interesu prawnego w skarżeniu planu miejscowego. Apelacja nie zgodziła się z tak wąską interpretacją jednego z przepisów ustawy o samorządzie gminnym. - Taka wykładnia prowadziłaby do absursalnego stwierdzenia, że plan miejscowy może zaskarżyć tylko inwestor - stwierdził NSA.

  Dziś sędzia musiał rozpatrzyć skargę merytorycznie. Rozprawa trwała ok. 20 minut. Skargę odrzucono, plan miejscowy dla części Kabat uchwalony w 2008 roku jest ważny. Spółdzielnia i mieszkańcy zapowiadają dalszą walkę.

  - Sąd nie bierze pod uwagę wszystkich aspektów sprawy. Trzeba walczyć dalej, bo dzisiejszy wyrok jest zbyt powierzchowny - oddala sprawę i zostawia Tesco wolne pole do działania - komentuje tuż po rozprawie Tomasz Gołubowicz ze stowarzyszenia Przyjazne Kabaty.

  Zdaniem władz spółdzielni SAM-81 ogromna galeria na miejscu obecnego Tesco, na którą pozwala plan z 2008 roku to fatalny pomysł, który wprowadzi chaos w życiu nie tylko Kabat, ale i całej dzielnicy. 

  - Czuję ogromną gorycz, bo widzę, że sąd nie zapoznał się z aktami sprawy. Na poprzedniej rozprawie nasz mecenas dostał 3 minuty, teraz na wokandzie cała sprawa zajęła 20 minut. Jak w tak krótkim czasie zająć się wszystkimi aspektami tej trudnej sytuacji? Sąd nie przeczytał pisma procesowego i nie odniósł się do niczego - ocenia Ryszard Rak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej SAM-81.

  Władze spółdzielni zapowiadają, że odwołają się od dzisiejszego orzeczenia. Mają na to 7 dni. O zmianę planu przewidującego wyjątkowo korzystne dla Tesco wskaźniki wielkości zabudowy zaapelowali do Rady M. St. Warszawy ursynowscy radni. Dla samorządu stołecznego sprawa ta nie jest jednak jednoznaczna. Niekorzystne dla właściciela terenu zmiany w planie mogą się spotkać z roszczeniami inwestora i narażeniem miasta na wypłatę ogromnego odszkodowania. W przypadku uchylenia planu przez sąd takiego zagrożenia by nie było. To dlatego przeciwnicy galerii chcą wciąż walczyć w sądzie.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkanka Kabat 32 ponad rok temuocena: 29% 

   ZDECYDOWANE NIE !!!!!! DLA DUŻEJ GALERII Ludzie, nie chodzi o hałas samochodów, tylko wentylatorów, które będziemy mieć naprzeciwko naszych okien.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mattatyah 31 ponad rok temuocena: 71% 

   Tak się składa, że mieszkam w bloku nr 17 przy samym Tesco. Na szczęście nie należy do oszołomów z Sam-81. Nikomu z nas nie przeszkadza budowa galerii tylko tym śmiesznym ludkom z SAM-81. Argumenty ich i niektórych tu komentujących są śmieszne. O jakim wzroście natężenia ruchu bredzicie? Dziś 24h/7 i non stop zawalony parking. Jak zbudują galerię to co się takiego zmieni? Ano nic. Rozbudowali Leclerc i tak jak tam nie jeździłem tak nadal nie jeżdżę, bo mam swój sklep pod nosem. Nikt nie będzie się tłukł na koniec świata, jak ma to samo pod domem. Biorąc pod uwagę warunki zabudowy czyli wysokość budynku od strony Wąwozowej: 30 m, która opada kaskadowo w stronę lasu do 10 m, to raczej nasz blok powinien najwięcej protestować, bo będzie miał na wprost 10 pięter, a te płaczki 3. Cała ta galeria mnie nie wzrusza. Dla mnie liczy się wygoda. Będzie prawie wszystko obok i nie będę musiał jeździć po Warszawie i tworzyć ruchu u innych. A jak parking schowają pod ziemię to i tych debili co teraz

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 30 ponad rok temuocena: 43% 

   Może wykupisz sobie apartament w galerii wtedy będzie bardzo wygodnie i blisko

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rejestracja LU 29 ponad rok temuocena: 57% 

   Brawo dla Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Po to uchwalanie planu zagospodarowania terenu trwa kilka lat, żeby wszyscy zdążyli wnieść swoje uwagi. Kto nie zdążył sam sobie jest winien, gdyż podważanie uchwalonego planu jest bezskuteczne. Komu z mieszkańców Kabat nie podoba się uchwalony plan niech wraca na ojcowiznę na wieś.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NJKO 28 ponad rok temuocena: 61% 

   Nie będziemy chodzić do tej galerii,to szybko padnie z powodu braku klientów,tak jak Modo na Łopuszańskiej. NIE DLA TAK DUŻEJ GALERII W SĄSIEDSTWIE LASU KABACKIEGO!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maks 27 ponad rok temuocena: 36% 

   Mieszkańcy Kabat popierają budowę galerii handlowej Tesco.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kop 26 ponad rok temuocena: 64% 

   Otóż mieszkańcy Kabat NIE POPIERAJĄ budowy tak dużej galerii

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j23 25 ponad rok temuocena: 46% 

   A właśnie, że popierają.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 24 ponad rok temuocena: 20% 

   To tylko Twoje zdanie i nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich. Ja mieszkam dalej, ale jestem przeciw.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kropla 23 ponad rok temuocena: 78% 

   Czczenie złotego cielca, kasa, konsumpcjonizm, nie docenianie tego, co się ma, choć mamy na Ursynowie wszystkie potrzebne usługi pod ręką: KEN Center, Galeria Ursynów, Land, 2 bazarki, Tesco, Real, L'clerc, 2 Lidle, Biedronki, 2 bazarki, a w nich lub poza nimi osobno sklepy z jedzeniem, regionalną czy eko żywnością, spec. alkoholami, ciuchami damskimi, męskimi, dzieciecymi, eleganckimi, sportowymi, ekskluzywnymi, tanimi, zimowymi, letnimi, w różnych stylach), bielizną, butami, biżuterią, torebkami, książkami, tekstylami, grami, wyrabianiem kluczy, naczyniami, elektroniką, AGD + kino, siłownie, baseny, ksiegarnie, drogerie, pasmanterie, biura podróży, apteki, piekarnie, fastfoody, bary, kawiarnie, restauracje, knajpy... Po co brak zdrowia od spalin, hałas i rozgardiasz zamiast spokoju od większego ruchu aut (czy spokój, atmosfera, zieleń to nie zalety ursynowa względem innych dzielnic?!), większy syf i tłum w lesie kabackim, bezpieczeństwo ludzi wychodzących o z mroku przy lesie..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2Mati412 22 ponad rok temuocena: 38% 

   Jak dla mnie jak galeria powstanie to będzie z pożytkiem dla całego Ursynowa a szczególnie Kabat. A to że będzie hałas to zwyczajne bujdy bo i tak większość będzie przyjeżdżać metrem, a jak ktoś chce totalnej ciszy to niech na wsi mieszka. Im szybciej postawią tu galerię tym lepiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tessa 21 ponad rok temuocena: 66% 

   zapewne w Warszawie od niedawna mieszkasz skoro to co się tu wyprawia jest ci obojętne, ja mieszkam tu od pokoleń i dobro tego miasta nie jest mi obojętne, Kabaty to dosyć unikalny zakątek Warszawy i nie chce aby został przekształcony w betonową pustynię, moi przodkowie walczyli o to miasto i ginęli za nie, ja się tu urodziłam, kończyłam studia i dlatego straszne, że jakieś przyjezdne nastawione na kasę i krótką konsumpcję osobniki każą mi wyjeżdżać na wieś z której sami dopiero co się wyrwali

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~[pol 20 ponad rok temuocena: 62% 

   Właśnie ci ,co chcieli ciszy zdecydowali się mieszkać pod Lasem Kabackim. Niech sobie rozbudowują choćby Leclerca 30 pięter w górę,a od terenów zielonych pod lasem WARA!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tessa 19 ponad rok temuocena: 68% 

   czyli druga galeria motłochów powstanie, zupełnie niepotrzebna, zagrażająca równowadze w tej okolicy, niszcząca klimat Kabat, co z okolicznymi sklepikami, punktami usługowymi, które jakimś cudem jeszcze nie upadły? co z mieszkańcami, którzy będą zmagać się z hałasem, natężonym ruchem ulicznym itd. co to za kraj chory, który pozwala na taki cyrk SMUTNE to wszystko

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TB58a 18 ponad rok temuocena: 29% 

   Mam nadzieję, że żaden motłoch z Kabat nie zhańbił swymi odwiedzinami dwóch Lidl które powstały na jego krańcach, a tym bardziej innych warszawskich, zwłaszcza Ursynowskich, galerii handlowych. Bo galeria handlowa na Kabatach to zarówno miejsca dla sprzedawczyń i ochroniarzy, jak i dla ich Kierowników, Prezesów lub przynajmniej audytu, dawniej zwanego kontrolerami - a tacy też mieszkają na Kabatach. A może ktoś zadał sobie trud i sprawdzi ile kosztowało "ekologiczne " ustawienie centrum Arkadia, a teraz liczy na podobne "profity" ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Budżet "reprezentacyjny" tesco musi być ogromy 17 ponad rok temuocena: 85% 

   No i tyle mojego komentarza

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 16 ponad rok temuocena: 70% 

   Widać, że uruchomiono odpowiednie środki ;) Za dużo mogą stracić, żeby się przejmować losem tej części dzielnicy. Jakoś się tę galerię przepchnie, drogę dojazdową już budują, a tam przecie Konstancin, Powsin, ba - nawet Góra Kalwaria - nogami przebierają... Postawi się ekrany wygłuszające, kilka drzew posadzi i spoko. A jak się komuś z "kabaciarzy" nie podoba, to niech się do Puszczy Białowieskiej wyprowadzi... póki jeszcze jest....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 15 ponad rok temuocena: 67% 

   Czyli horror trwa i trwać będzie.Cała nadzieja,że Tesco wreszcie padnie, bo to beznadziejnej jakości supermarket jest. a w okolicach lad z mięsem to lepiej nie stać za długo.Brawo SM SAM-81 walczcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 14 ponad rok temuocena: 30% 

   Jaki horror ? O czym Ty mówisz ? Co było pierwsze, hit czy osiedla developerskie ? Jak chcesz mieć spokój to ruszaj na wieś! Tu jest miasto!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 13 ponad rok temuocena: 82% 

   @Legionista, odnoszę wrażnienie że argumet ad wieś to Wasz Platformiaczy i projektowcówursynowców jedyny argument :/ Widać Pan deweloper płaci i wymaga od swoich polityków.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 12 ponad rok temuocena: 21% 

   ale o co chodzi ??? wszystko przeca odbywa się zgodnie z literą prawa, więc po co ten lament i krzyk ? sądy już pisowskie, nie ? warto się najpierw zastanowić gdzie się ma zamieszkać jak kupuje się mieszkanie, a nie teraz płacz że ma być galeria kabaty... "Widać Pan deweloper płaci i wymaga od swoich polityków" - od kiedy to developer buduje galerie ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Plaltformerskie czy pisowskie jeden pies. Najlepiej jakby Was wszystkich spakować w paczkę i wysłać jak najdalej od Polski.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 10 ponad rok temuocena: 32% 

   Super informacja !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolor 9 ponad rok temuocena: 67% 

   Tragiczna informacja. Przedpola Lasu Kabackiego - rezerwatu przyrody ,to nie miejsce na molocha typu Galeria Mokotów!!!!!!!!! Niech sobie budują gdzie chcą ,ale nie pod lasem!!!!!!!!!!!! I nie bredź o wyjezdzaniu na wieś!!!!!!! Owszem tu jest miasto,ale to jest jego specyficzna dzielnica,która nie musi wyglądać jak betonowe Bemowo ,albo centrum. Miejsce zamieszkania musi być także odpowiednie do odpoczynku. Chcesz prawdziwego miasta to ruszaj do centrum,a od Kabat ci wara!!!!!!! Niech będzie trochę większa galeria ,ale nie taka ,jak na Mokotowie!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 8 ponad rok temuocena: 24% 

   Juz dobrze, spokojnie...zmień pampersa i ochłoń! Najwyżej przywiążesz sie do jakiegoś drzewa niczym ludzie z greenpeace, moze Ci ktoś pomoże i usłyszy Twoja prawdziwa i dramatyczna historie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 7 ponad rok temuocena: 62% 

   Ty chyba z Legii Cudzoziemskiej jesteś ;) Bo nie z tutejszej raczej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 6 ponad rok temuocena: 17% 

   Bierz przykład z lewaków z Puszczy Białowieskiej, tam już się wiążą i blokują...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 5 ponad rok temuocena: 75% 

   Może z legii poznańskiej?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 4 ponad rok temuocena: 11% 

   A moze ty jesteś z K6 ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Wracaj do poznania lehito, nikt się nie da nabrać na te twoje durne prowokacje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jastrząb 2 ponad rok temuocena: 74% 

   tak się kończy lobbing. Mieszkańcy Kabat zapamiętają doskonale, kto lobbował za rozbudową galerii. niejaki Orzeł i spółka z Lublina...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 ponad rok temuocena: 65% 

   Dobrze, że ktoś zabiega o interes mieszkanców Kabat i całego Ursynowa. Przeskalowane rozmiarami centrum handlowe nie jest w tym miejscu potrzebne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4776 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023