REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Taneczne popisy, kolorowe stroje i sportowa rywalizacja. Setki tancerzy zamieniło salę sportową w Szkole Podstawowej nr 100 w jeden wielki parkiet podczas zawodów Pucharu Polski w Tańcu Sportowym.

  Dla wielu taniec to pasja. Pasja niezwykle widowiskowa. Przekonać mogli się o tym wszyscy, którzy sobotę spędzili w Szkole Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej. To właśnie tutaj odbył się turniej Pucharu Polski w Tańcu Sportowym. Podczas zawodów swoje umiejętności zaprezentowało blisko 250 zawodników z całego kraju.

  - Na pytanie, czy poziom turnieju jest wysoki, odpowiadam „wystarczy tylko spojrzeć”! - cieszył się organizator zawodów Jacek Sennewald ze szkoły tańca Hand to Hand.

  W turnieju udział wzięły głównie dzieci, ale nie zabrakło także tańczącej młodzieży. Wszyscy podzieleni na grupy względem wieku i stopnia zaawansowania. Jak przekonuje Jacek Sennewald, dzięki temu jak największa liczba osób może poczuć się doceniona.

  - Niewielu decyduje się na organizację takich turniejów, z takim podziałem. Łatwiej jest wpuścić naraz 150 osób na parkiet, gdzie po chwili 50 odpada. To potrafi być deprymujące. My chcemy dać możliwość pokazania się każdemu. W tym roku uczestnicy otrzymują medale nawet za 6. miejsce. W ten sposób tancerze dostają potwierdzenie, że byli na tych zawodach i pokazali się najlepiej jak umieli – podkreśla.

  Niezwykłe kreacje!

  Tancerze zaprezentowali się w pięciu kategoriach: Dance Art, Show Dance, Disco Dance, Performing Art Improvisation oraz Hip Hop. Oceniani przez profesjonalne jury zachwycali nie tylko swoją choreografią, ale także wpadającymi w oko kreacjami i pomysłowymi aranżacjami.

  Anastazja (10 lat) pomysł na anielskie skrzydła zaczerpnęła ze swojej ulubionej piosenki, do której również zatańczyła.

  Większość zawodników – nawet tych najmłodszych – trenuje od lat. Powodów, dla których zaczęli swoją przygodę z tańcem, jest tak wiele jak samych tancerzy.

  - Trenuję od 6 lat. Na pomysł z tańcem wpadła moja mama, a kiedy okazało się, że całkiem mi to idzie, postanowiłam ćwiczyć dalej. Dzisiaj zajęłam 3. miejsce w kategorii Show Dance. Nie jestem do końca zadowolona. Nie tyle co z wyniku, jak z mojego występu. Wyniki nie są najważniejsze. Tańczę po to, by się rozwijać. Taniec to moja pasja – zapewnia 13-letnia Milena.

  Taniec to nie tylko sport

  Niektórzy zawodnicy taniec traktują jako formę opowieści i ekspresji. Do takich z pewnością należą Wiktoria i Dmytro – jedni ze starszych uczestników turnieju – którzy na Ursynów przyjechali z Lublina.

  - Tańczymy od niemal 11 lat. W pierwszej kategorii, w której wystąpiliśmy, zdobyliśmy drugie miejsce, z czego jesteśmy zadowoleni. Zrezygnowaliśmy z kilku technik po to, aby jak najlepiej pokazać historię i emocje, które miał przekazać nasz występ. Rywalizacja jest w tym przypadku na drugim miejscu – zgodnie stwierdzili.

  Występom przyglądała się oczywiście liczna publiczność. Razem z zawodnikami, którzy akurat nie występowali, dopingowali pozostałych tancerzy. To tylko pokazuje, że w tańcu chodzi przede wszystkim o wspólną zabawę.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z IMPREZY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~BRAWA 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Piękne ! Szkoda , że nie można było obejrzeć na żywo . Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby CENTRUM KULTURY - URSYNÓW, zorganizowało MISTRZOM tańca możliwość prezentacji swych umiejętności przed ursynowską szeroką publicznością.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3326 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021