REKLAMAA1 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2020, 09:36 komentarzy 2

  (Sarcoma)

  Wszyscy uczestnicy tegorocznego Onkobiegu mogą być z siebie dumni. To dzięki nim ursynowska Onkologia otrzymała sprzęt warty 200 tys. złotych. Dzięki specjalistycznej aparaturze szybciej będzie można m.in. wyszukiwać u pacjentów zmiany nowotworowe.

  Przed pandemią uczestnicy odbywającego się co roku na Ursynowie Onkobiegu okrążali Narodowy Instytut Onkologii pieszo, na rolkach lub hulajnodze. Każde kółko przekładało się na konkretne pieniądze od sponsorów, które szły na wsparcie leczenia i rehabilitacji pacjentów onkologicznych.

  W tym roku musiało być inaczej. Jedynie symboliczna, 25-osobowa grupa wolontariuszy okrążała Onkologię. Pozostali uczestnicy najpierw deklarowali dystans, jaki zamierzają pokonać i 13 września między 7:00 a 13:00 zaliczali go w dowolnym miejscu.

  Pomimo że 13. Onkobieg zorganizowany był wirtualnie przyciągnął aż półtora tysiąca zawodników. Nie tylko z Polski, ale też z Francji, Belgii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Biegali też licznie mieszkańcy Ursynowa. To przełożyło się na wynik. Udało się zebrać ponad 180 tys. złotych! 

  Dotąd tak zebrane fundusze były w dużej mierze przekazywane pacjentom m.in. na dojazdy do szpitala, na leki poza receptą lub protezy. Tym razem Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki "Sarcoma" - organizator Onkobiegu - przekazało Narodowemu Instytutowi Onkologii przy Roentgena cenny sprzęt diagnostyczny za 200 tys. złotych.

  Cenna aparatura

  Najdroższy, bo warty 160 tys. złotych najwyższej klasy aparat USG umożliwi szybkie wyszukiwanie zmian nowotworowych. Z kolei iluminator pozwoli na zlokalizowanie żył powierzchniowych, a także zapobiegnie wynaczynieniu i ograniczy ból pacjenta podczas wkłuwania. Onkologia dostała też komorę grzewczą do przechowywania leków w temperaturze do 60 st. C oraz aparat do badań EKG. Aparatura usprawni i ułatwi pracę lekarzom i pielęgniarkom Kliniki Nowotworów Kości, Tkanek Miękkich i Czerniaków ursynowskiej Onkologii. 

  - Bardzo się z tego cieszymy, bo to przełoży się na lepsze warunki dla pacjentów. Chcemy, aby podczas badań czuli komfort i mieli poczucie, że ich diagnostyka przeprowadzana jest na sprzęcie najwyższej klasy - mówi Szymon Bubiłek z Sarcomy.

  Organizatorzy Onkobiegu mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się już zorganizować imprezę w tradycyjnej formie, ale zachęceni tegorocznym sukcesem myślą również o jej wirtualnej odsłonie. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Chciałbym dożyć takich czasów by takie biegi lub inne imprezy zbiórkowe nie były już potrzebne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoho 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Oj, to byś musiał żyć ( przynajmniej w Polsce) do końca świata, albo i o jeden dzień dłużej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3217 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020