REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2022, 18:50 komentarzy 13

  (KW)

  "Auchan ma krew na rękach". "Wybierz inny sklep, nie sponsoruj wojny". "Wspierasz ludobójstwo i cierpienie". Takie hasła można było zobaczyć w piątek pod Auchan na Ursynowie. Klientów jednak nie brakowało. - Nie rozumieją, bo to nie na ich domy spadają bomby - twierdzą aktywiści z grup Euromaidan - Warszawa oraz Bojkot Leroy Merlin.

  Gdy w Ukrainie wybuchła wojna, wiele zachodnich firm wycofało się z Rosji. Ale nie wszystkie. Nie zrobiła tego m.in. Grupa Adeo, która ma sklepy Auchan i Leroy Merlin. W piątek protestujący aktywiści z grup Euromaidan-Warszawa i Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin zorganizowali trzy protesty pod warszawskimi sklepami. Z flagami Ukrainy i Polski w ręku protestujący nawoływali klientów do bojkotu sieci hipermarketów.

  - Nie chcemy niczego zamykać. Nie mamy też nic do pracowników. Nikogo też nie możemy zmusić, żeby nie robił zakupów w Auchan. Chcemy jednak pokazać ludziom, że nie powinni i dać sygnał zarządowi firmy we Francji, że to, co robi jest złe - mówi Serhii, uczestnik pikiety.

  Bojkot w całej Polsce

  Oprócz transparentów z hasłami nawołującymi do bojkotu sklepu, uczestnicy pikiety przygotowali niewielką kompozycję z puszek z jedzeniem oraz kwiatów i ziemi. To nawiązanie do historii małego chłopca, który podczas bombardowań stracił matkę.

  - Kiedy przyszedł na jej mogiłę, przyniósł ze sobą puszki z jedzeniem, żeby miała co jeść. Nie rozumiał, że jego mama nie żyje - opowiada Serhii.

  Pikieta jest częścią większej akcji organizowanej przez Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin oraz Euromaidan - Warszawa. W ciągu dwóch dni protesty odbędą się pod łącznie czterema marketami Auchan w stolicy. Zdaniem obu organizacji działania Auchan oraz Leroy Merlin i Decathlonu są równoznaczne ze wspieraniem zbrodniczej wojny w Ukrainie.

  - Wszystkie te firmy cały czas działają w Rosji. Następnie płacą podatki, za które Rosja produkuje kolejne bomby i zrzuca je na Ukrainę. Osoby, które mimo tego nadal robią w nich zakupy, nas nie zrozumieją, bo to nie na ich domy spadają te bomby - uważa uczestnik pikiety.

  Wśród klientów Auchan zauważalna jest także pewna tendencja. Wspomina o niej Ola, wolontariuszka, która zbiera datki na Ukrainę. - Widać, że mniej ludzi decyduje się dorzucić do zbiórki niż przy innych sklepach. Zdarzył się nawet jakiś pan, który krzyczał “Niech żyje Putin!”. Ale to nie tak, że nikt nie chce pomóc.

  "Protestować? Tak. Ale nie tutaj"

  Pytani przez nas przeciwnicy bojkotu także nie akceptują zbrodniczych działań Rosji. Jednak ich zdaniem organizowanie w Polsce protestu wobec działań Auchan jest bez sensu.

  - Powinni protestować we Francji, pod główną siedzibą, a nie tutaj. Zwłaszcza teraz, kiedy odbywają się tam wybory prezydenckie i pytać, dlaczego francuski rząd pozwala, by ich firmy nadal działały w Rosji - uważa jeden z przeciwników protestu.

  Zauważają również, że polski oddział Auchan zatrudnia i wspiera Ukraińców. To właśnie dla nich i wszystkich innych pracowników bojkot może się źle skończyć. - Jeśli nie będziemy tu kupować, to ci wszyscy ludzie w końcu stracą pracę - stwierdza pan Mariusz, klient z Ursynowa.

  Nie brakuje również osób, które wspierają protest. - Następnym razem na pewno zrobię zakupy gdzie indziej. Bardzo dobrze, że ludzie przeprowadzają takie akcje - stwierdza pani Dorota.

  - Popierają nas głównie osoby starsze, które pamiętają wojnę - zauważa Julia, jedna z organizatorek pikiety. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 133

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 18
   OBOJĘTNY
  • 12
   NIEPRZYDATNY
  • 12
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grigorij 13 9 miesięcy temuocena: 30% 

   Tak tak, najlepiej bojkotować. Aby załatać dziurę po spadku obrotów sklep albo zwolni cześć pracowników (Polacy i Ukraińcy) albo podwyższy ceny. Tak samo jest z bojkotem produktów z Rosji w internecie. Przecież one są sprzedawane przez polskich importerów, którzy już dawno ruskowi za to zapłacili. Bojkotując w ten sposób doprowadzimy do upadłości Polaków a nie ruskich. To jest system naczyń połączonych i niestety niektórym brakuje rozumku, żeby to obczaić.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 12 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Czy ja jestem na haloursynow czy na forum ruskich troli ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 11 9 miesięcy temuocena: 48% 

   Ludzie to naprawdę nie mają co robić, po pierwsze Auchan i Leroy należą do Francuzów, więc kasa defakto nie idzie do ruskich, po drugie jak bym miał biznes i zatrudniał ludzi to raczej nie chciałbym żeby ktoś mi mówił czy mogę ten biznes tu i tu prowadzić czy nie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 10 9 miesięcy temuocena: 93% 

   W piatek 15 kwietnia, koło godz. 12 robiłem zakupy w Auchan i widziałem przed wejściem dziewczynę w ukraińskiej fladze oraz 2 chłopców z uszami królika na głowie zbierających na pomoc Ukrainie. Więc może się obie grupy: zbieraczy na ukraińska armię i protestujących przeciwko Auchanowi dogadają.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Energetyk 9 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Proponuję zmienić dostawcę prądu, bo to niemiecka firma i buduje elektrownie na gaz z Rosji

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 8 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Ci protestujący ,to hipokryci.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 7 9 miesięcy temuocena: 50% 

   znasz ich?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~limoni 6 9 miesięcy temuocena: 81% 

   Ten konkretny Auchan zaraz po pierwszej fali uciekinierów, zatrudnił Ukrainki i to w dużej liczbie w kasach i w obsłudze. Nagle sklep zrobił sie bardzo czysty, a kolejki do kas male, w tygodniu bez kolejek, co bylo dla mnie szokiem (przed mendzeniem o bojkocie) . Przy kasie tylko po ukraińsku, bo ładna dziewczyna ani słowa po polsku. Widać tez, ze robiła w zyciu cos innego. Bojkot to odebranie miejsc pracy, wiec Ukrainki pójdą po zasiłki. Dla porównania Lidle, które latami wywieszały wielkie banery, ze oferują dobrze płatna prace, po napływie Ukraińców banery zdjęły, a gigantyczne kolejki do kas i syf jak były, tak są.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 9 miesięcy temuocena: 77% 

   A dlaczego nie stoją przed np. Orlenem i PGNiG? To są bezpośredni sponsorzy Putina.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zła polonistka 4 9 miesięcy temuocena: 93% 

   ludobÓjstwo ciemniaki a nie ludobujstwo. Ile takich plakatów wydrukowaliście?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skaj 3 9 miesięcy temuocena: 90% 

   Zauważyłem , że Ukraińcy robią tam zakupy za duże kwoty.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żarłok 2 9 miesięcy temuocena: 38% 

   To gdzie ja kupę martadelke!?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Patryjota 1 9 miesięcy temuocena: 70% 

   I znowu oszołomy się uaktywniły Łapy precz od sklepów a co są winni nasi pracownicy takiego sklepu przez was Oszołomy oni mogo stracić pracę i co wtedy powiecie

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4762 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023