REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2022, 15:07 komentarzy 17

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (GS)

  Instrumentariuszki z bloku operacyjnego w Narodowym Instytucie Onkologii w ramach protestu nie przyszły dziś do pracy. Wzięły masowo zwolnienia lekarskie. Wstrzymano wszystkie planowe operacje. 

  Jak poinformował portal TVN Warszawa od rana w Onkologii przy Roentgena nie odbywają się zaplanowane operacje. 14 instrumentariuszek nie pojawiło się w pracy.

  - Na odprawie zostaliśmy poinformowani, że blok staje, bo nie ma 14 instrumentariuszek. Pielęgniarki nas wcześniej nie uprzedzały, że planują pójście na zwolnienia lekarskie - powiedział TVN jeden z pracowników szpitala. - Nie zapowiada się, żeby jutro miało być lepiej. Z 11 sal operacyjnych pracuje tylko jedna – "urgensowa", czyli sala do pilnych operacji np. w przypadku powikłań. Na Wawelskiej, gdzie mieści się druga siedziba NIO, są tylko dwie sale i nie ma potencjału, by wszystkich operować - dodał pracownik szpitala.

  Dziennie w NIO odbywa się 20-30 operacji onkologicznych, a więc usunięcia komórek rakowych, np. przy mięsakach, nowotworze piersi czy przełyku. Rzecznik szpitala potwierdził odwołanie części operacji. - Operacje, które mogą zostać odłożone, odbędą się w przyszłym tygodniu. Będziemy nadrabiać ten tydzień w przyszłym tygodniu - powiedział Mariusz Gierej.

  Protest instrumentariuszek może być związany z nowelizacją ustawy regulującej płace personelu służby zdrowia, która weszła w życie 1 lipca tego roku.

  - Z całej Polski docierają do nas informacje o nieprawidłowym zaszeregowaniu do grup płacowych pielęgniarek i położnych, których kwalifikacje posiadane i uznawane przez pracodawców przed ostatnią nowelizacją ustawy o wynagrodzeniach, po 1 lipca zostały zdeprecjonowane. W naszej ocenie, takie praktyki doprowadzą do pogłębiania kryzysu kadrowego naszych grup zawodowych, które już teraz należą do najbardziej deficytowych na rynku pracy - oświadczyła Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

  Rzecznik NIO zapewnił, że wszystkie podwyżki gwarantowane w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach medycznych zostały w NIO zrealizowane. A oficjalnie o proteście NIO nic nie wie, bo pracownice zgłosiły zwolnienia lekarskie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~karot 17 21 dni temuocena: 75% 

   Złodzieje i tyle a okradają mnie bo muszę płacić bardzo wysokie ubezpieczenia zdrowotne i podatki a te pieniądze przy pomocy nieuczciwych lekarzy i innych cewników są rozkradane . Jeżeli będziemy myśleć jak ty ~aster to nasz kraj zawsze będzie taki dziadowski. Nie jest prosta sprawa udowodnić lekarzowi lewe zwolnienie ale w tym przypadku to oficjalnie on same w artykule przyznają się do przestępstwa. Niestety nie jestem prawnikiem ale nie sadze aby w prawie był zapis, że kobiety mogą bezkarnie okradać innych. Nie wiem ile tak naprawdę zarabiają opisywane pielęgniarki ale ogólnie są to bardzo duże pieniądze to niech zmienia specjalizację i przestaną narzekać ZŁODZIEJE TO ZŁODZIEJE

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~karot 16 24 dni temuocena: 75% 

   ~aster "Ty sobie zdajesz sprawę, że to tak na prawdę nie przepracowanie tylko forma strajku? " Przeczytaj co piszesz sam sobie zaprzeczasz a jesteś jedynie konsekwentny tylko w obrażaniu innych tak zachowują politycy ale ja nie zamierzam ciebie obrażać i dlatego nie napiszę, że jesteś politykiem. Lekarz wystawiając lewe zwolnienie jest przestępcą a pracownik który je bierze jest złodziejem i nic tego nie zmieni. Jak powiedział pewien klasyk "Szambo nigdy nie będzie perfumerią" i to jest prawda nie zależnie co myślimy o autorze tych słów. Ja jak byłem urzędnikiem i warunki pracy mi nie odpowiadały to pomimo wielu lat pracy w 2017 roku złożyłem wypowiedzenie a nie okradałem społeczeństwa. Kontrolerzy lotów z warszawskiego Okęcia nie przyjęli zmiany warunków pracy i wygrali z rządem niezłą kasę zachowując twarz i będąc uczciwymi. NIGDY NIE WOLNO POPIERAĆ PRZESTEPCÓW nawet jeżeli są fachowcami w swojej dziedzinie Złodziej to złodziej

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~aster 15 24 dni temuocena: 50% 

   ale dlaczego dalej uważasz, że to jest lewe zwolnienie, wystawił je lekarz, ba nawet kilu różnych lekarzy, jest klasyfikacja takiej choroby więc wszystko jest ok... kontrolerzy lotów to inna bajka, tam wraz z nimi ida ogromne pieniadze np lini lotniczych, transport jeden dzień przestoju to miliardowe straty... z pielegniarkami nie ida takie pieniadze, koncerny farmaceutyczne zarbiaja na lekach do tego nie są potrzebne pielęgniarki, przy takim strajku "najwyżej" wcześniej umrze kilku pacjentów, ale nikt nie poniesie milionowych strat... jesteś codziennie okradany i jechany bez wazeliny przez państwo i prywatne koncerny ale czepiasz się kobiet które nawet nie wiem czy zarabiaja średnią krajową, co Ci po tym ich L4, co to za starata?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Ludzie, ludzie, jest okazja... 14 24 dni temuocena: 67% 

   Po co taka zazdrość i oburzenie? Każdy, kobieta i mężczyzna mogą pracować w tym zawodzie. Skoro tworzą się wakaty jest okazja aby wskoczyć na ich miejsca. Ktoś chętny, żeby tłuc taką mega kasę na NFZ?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~karot 13 25 dni temuocena: 25% 

   Nie przyszło ci do głowy ~aster, że na przepracowania to nie podwyżka tylko urlop lub krótszy tydzień pracy pomoże. Z artykułu wynika, ze kilkanaście osób na raz przeszło na L-4 widać, że to przepracowanie jest bardziej zaraża niż SARS COV 2 może trzeba dać im nowe dodatki w związku kontaktem z osobą przepracowaną. A może tęsknią za dodatkami kowidowymi i zamkniętymi szpitalami bo to było naprawdę fajne Nawiasem mówiąc ciekawe skąd wiesz jaka jest przyczyna zwolnienia. ZŁODZIEJ TO ZŁODZJEJ

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~aster 12 25 dni temuocena: 50% 

   Ty sobie zdajesz sprawę, że to tak na prawde nie przepracowanie tylko forma strajku? Mam nadzieje, patrząc ja tu wszystko łykasz, że chociaż nie ogladasz tvp, bo tam to już inny poziom złodziejstwa.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~Terenia 11 26 dni temuocena: 50% 

   Winna temu jest "dobra zmiana" ustawy o wynagrodzeniach w służbie zdrowia. No cóż, włodarze chcieli dobrze, a wyszło tak jest. P.S. pielęgniarki miały zwolnienia od różnych lekarzy. Zawsze można powiedzieć, że to n.p. stres po zmianie ustawy (kod F43 = reakcja na stres)

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~Karot 10 26 dni temuocena: 67% 

   Zadzieje i tyle

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Witek 9 26 dni temuocena: 62% 

   Który to konował tak szczodrze rozdaje zwolnienia. I I ja chętnie wezmę. Jestem taki przemęczony zawodowo.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby
  • ~aster 8 26 dni temuocena: 56% 

   to sobie kup "wizyte" online - jest cala masa stron, wypisuja zwolnienia i recepty na wszystko co sie chce... wczoraj sie urodziles?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~Jan 7 26 dni temuocena: 43% 

   A nie przyszło Ci ~Aster do głowy, że może ~Witek jest po prostu uczciwy?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby
  • ~aster 6 26 dni temuocena: 57% 

   A nie przyszło Ci ~Jan do głowy, że może ilość obowiązków pielegniarek/instrumentariuszek vs ich wynagrodzenie nie ma nic wspólnego z uczciwością i muszą uciekać się do takich rzeczy, żeby ktos na nie zwrócił uwagę.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby
  • ~Jan 5 25 dni temuocena: 33% 

   A cóż to ma wspólnego z czymkolwiek o czym piszę?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby
  • ~aster 4 25 dni temuocena: 67% 

   @Janie, piszesz o uczciowści, ja tez napisałem o uczciwości, wg Ciebie nieuczciwym jest chodzenie na L4 wg mnie nieuczciwe są zarobki tej grupy... a tak ogólnie to debilne sa komentarze ludzi którzy uważają ze pójście w tym przypadku na L4 to przejaw złodziejstwa, czy wy na prawde macie tak krótkie myślenie?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~karot 3 27 dni temuocena: 41% 

   Gdzie jest prokurator i policja, żeby tych złodziej wsadzić do więzienia co to jest, że lekarz daje lewe zwolnienia i nikt za to nie odpowie. Najwyższy czas tych warchołów z tzw. służby zdrowia, Policji, nauczycieli czy nawet wymiar sprawiedliwości i innych którzy okradają nas biorąc lewe zwolnienia rozliczyć i niech oddadzą pieniądze.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby
  • ~abc123 2 27 dni temuocena: 62% 

   To nie jest lewe zwolnienie, to jest przemęczenie zawodowe. Jest kod choroby w klasyfikacji ICD10 kod choroby: R23

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby
  • ~aster 1 26 dni temuocena: 67% 

   Karot niedlugo obudzi sie w swojej nowej rzeczywistosci - zlobki, przedszkola, szkola i sluzba zdrowia beda prywatne. Tak Cie po kieszeni przeleca ze na internet nie starczy, choc moze to i lepiej - jeden glupi komentarz od Ciebie mniej.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4509 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022