REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2021, 17:19 komentarzy 10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Szpital Południowy, który jest jedynym w Warszawie szpitalem w pełni covidowym, wstrzymał dziś przyjęcia. Na oddziałach leży 270 osób, w tym 42 pod respiratorami. Są problemy z wydajnością instalacji do podawania tlenu.

  Stołeczny ratusz poinformował, że wstrzymane zostały przyjęcia do ursynowskiego szpitala tymczasowego. 

  - Obecnie w placówce przebywa 270 chorych, w tym 42 osoby pod respiratorami. Oznacza to ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki - informuje urząd miasta stołecznego Warszawy.

  Również wiceminister zdrowia Waldemar Kraska określił sytuację w Szpitalu Południowym jako "dość poważną". 

  - Szpital Południowy praktycznie jest już zapełniony pacjentami, którzy nie są mieszkańcami Warszawy, to mieszkańcy Mazowsza. Świadczy to o tym, że mieszkańcy Warszawy wyszczepili się już i nie chorują w takich ilościach. Sytuacja w Szpitalu Południowym jest dość poważna, ponieważ tych miejsc brakuje - mówił w programie Polsat News.

  We wtorek ma dojść do spotkania władz miasta z przedstawicielami NFZ. Ma ono dotyczyć sytuacji we wszystkich stołecznych szpitalach. Miasto chciałoby zmniejszenia liczby łóżek covidowych wyznaczonych przez wojewodę w Szpitalu Południowym.

  - Miasto rekomenduje rewizję decyzji Ministra Zdrowia i zmniejszenie liczby łóżek w Szpitalu Południowym do maksimum 196 zwykłych i 50 respiratorowych. Ponadto stolica apeluje do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19 - napisał ratusz w komunikacie.

  Szpital Południowy przy ul. Pileckiego jest placówką covidową od lutego. Z pomocą wojewody przyspieszono wówczas dokończenie budowy oraz wyposażono obiekt w sprzęt medyczny. Od tamtej pory jest głównym szpitalem dla pacjentów z Covid-19 na Mazowszu. Łóżka "koronawirusowe" od niedawna są także w Wojskowym Instytucie Medycznym przy Szaserów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 71

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rekin 10 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Tych nie zaszczepionych, to nie tknął bym nawet palcem. Oczywiście pół roku , to dla nich za mało.... A ci, co ich namawiali by się nie szczepili, powinni teraz ich leczyć na własny rachunek! Nowoczesne, takie mundre, latać po ulicach i jechać w tłumy, to są pierwsi. Więc teraz niech czekają w kolejce do kostuchy. Samo przyszło, samo wyjdzie! Szkoda mi tylko tych zaszczepionych ludzi, których zarazili swoją wybitną społeczna odpowiedzialnością. I nadal znajdują się tacy, którzy dla bycia w sejmie lub w senacie, albo i w ratuszu, będą robić z siebie wybawców "inaczej" odbierających rzeczywistość.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby
  • ~szym 9 11 miesięcy temuocena: 42% 

   O widzę kolejny szczujący na innych. Zaszczepiłeś się to nie krytykuj innych, bo Ty nie masz się wg. Ciebie czego bać, więc o co chodzi?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby
  • ~ jako 8 11 miesięcy temuocena: 78% 

   I tak oto pisowskie antyszczepy blokują z własnej woli szpital, który mógłby leczyć normalnych ludzi. I jeszcze nie zapłacą za to ani złotówki. I to ma być normalny kraj?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby
  • ~Halo 7 11 miesięcy temuocena: 40% 

   Nie obrażaj ludzi. Każdy ma wybór, każdy ma swój rozum, swoją wiedzę. Nie każdy daje wiarę temu co mówią politycy. Antyszczepy?? A skąd pisowskie? A może poprostu myślący ludzie? Wziąłeś preparat za który nikt nie bierze odpowiedzialności, który nie daje ochrony, nie jest zbadany! Ale za to jest polecany! Premier i ministrowie zostali akwizytorami tych preparatów i firm ich produkujących. Posłuchałeś tych pisowskich rządzących i im uwierzyłeś na słowo, że Cię zbawi szpryca. Krytykujesz tych, ktorzy nie uwierzyli. Dno dna. I Ty się masz za mądrego!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby
  • ~ jako 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

   @Halo - tak, każdy ma swój rozum, czasem większy, czasem mniejszy. Lubimy cieszyć się swobodą i sami podejmować decyzje, choć ich skutki, w tym akurat przypadku, nie dotyczą tylko jednej osoby, ale też otoczenia. Zamknij się w swojej wiosce z tobą podobnymi (jak choćby Amisze) i jak dla mnie możesz żyć bez szczepionki i prądu - twój wybór, mam go gdzieś. A dlaczego pisowskie antyszczepy? Weź dowolne badanie na ten temat, zobaczy gdzie się ludzie szczepią a gdzie nie, zobacz na kogo głosują. Weź jakiegolwiek badanie elektoratu (nawet pokazywane przez twoją telewizję) i zobacz jaki procent jest zaszczepiony a jaki nie. Więc tak, dno dna, ale nie miej się za mądrego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~lama 5 11 miesięcy temuocena: 26% 

   Zastanawia mnie przeczytany przekaz : "stolica apeluje do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19 - napisał ratusz w komunikacie” . Dlaczego „stolica” potrafi namawiać do udziału w manifestacjach, a nie potrafi namawiać do szczepienia się , tylko apeluje do rządu ? Jeszcze nie zdarzyło się , żeby ta cytowana „stolica" i „ratusz” , zrobiły coś dla ludzi , a nie dla zarobienia na ludziach.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 26 wpisy tej osoby
  • ~ jako 4 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Widzisz pisowski trollu, stolica nie musi namawiać do szczepień, bo jest miastem o najwyższej wyszczepialności w Polsce (poza Podkową L). A gdyby odliczyć takich jak ty, zamieszkujących prawy brzeg Wisły, byłoby jeszcze lepiej. Popatrz sobie na mapki, bo wiem, ze karmią was na szkoleniach prawdą alternatywną, choć jedynie słuszną. Więc jak chcesz coś zrobić dla ludzi to wracaj do domu w lubelskie i zacznijcie się szczepić.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby
  • ~Szczepiony 3 11 miesięcy temuocena: 54% 

   I tak przez grupę matołów będziemy się męczyć w nieskończoność. Tak przy okazji, jak blisko 100 % leżących na oddziałach to osoby nie zaszczepione,to może nie przyjmować........sami sobie winni,podobno nie wierzyli w Covida

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 21 wpisy tej osoby
  • ~kurkawodna 2 11 miesięcy temuocena: 87% 

   Przydały by się dane na temat tego, ile osób z hospitalizowanych jest zaszczepione

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby
  • ~Lukasz436 1 11 miesięcy temuocena: 69% 

   Gdzieś ostatnio pisali 1,9% i w dodatku osoby z ciężkimi innymi chorobami. Był film z lekarzem ze szpitala. Ale proszę o ewentualną weryfikację.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.7585 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022