REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 października 2021, 14:33 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Już wszystkie sklepy sieci Lidl Polska od najbliższej niedzieli będą czynne w każdą niedzielę, nawet tę niehandlową. Dyskonty stały się punktami obsługi paczek sieci kurierskiej DHL, więc mogą działać do czasu wejścia w życie nowych przepisów.

  Na Ursynowie działa pięć sklepów Lidla. Od 5 września tylko jeden z nich jest otwierany w każdą niedzielę, także tę niehandlową. To placówka przy ul. Pileckiego, która miała podpisaną umowę z operatorem pocztowym, czyli spełniała kryteria ustawy o zakazie handlu w niedziele.

  Ten sam kruczek prawny wykorzystuje konkurencyjna Biedronka (czynne są 3 sklepy) oraz sieć Żabka, a od niedawna także Carrefour (przy Belgradzkiej). W niedzielę otwarty jest również, dzięki współpracy z kurierami GLS, ursynowski hipermarket Auchan.

  Dziś firma kurierska DHL poinformowała, że zakończył się proces uruchamiania usługi POP DHL we wszystkich sklepach. Podpisana w sierpniu 2021 r. umowa zakładała stopniowe przyłączanie sklepów (ok. 100 lokalizacji tygodniowo) do siatki Punktów Obsługi Paczek DHL. Od 25 października klienci DHL mogą nadawać i odbierać paczki już we wszystkich sklepach Lidla w Polsce. Dzisiaj DHL Parcel rozpoczyna także kampanię informacyjną do klientów o pokryciu POP-ami całej sieci Lidla. 

  Oznacza to, że każdy ze sklepów Lidl będzie pełnić funkcję placówki pocztowej i będzie mógł działać przez 7 dni w tygodniu. Dotyczy to również pięciu ursynowskich placówek.

  Ale będzie tak tylko do lutego 2022 roku. Wówczas wchodzi w życie nowelizacja ustawy zakazu o handlu w niedzielę, która doprecyzowuje definicję "placówki pocztowej". Będzie nią tylko taki sklep, który co najmniej 40 proc. przychodów uzyskuje z działalności pocztowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tubylec 15 2 miesiące temuocena: 71% 

   Austria, Francja i Niemcy nie są specjalne religijne a zakaz pracy w maktetach w niedzielę jest tam od bardzo dawna wywalczony przez związki zawodowe. U nas jako stworzonego kraju taniej siły roboczej i pogardy dla prostych ludzi to co innego. Elity gonią pleps do roboty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~estim 14 2 miesiące temuocena: 0% 

   We Francji cześć sklepów jest otwarta w niedziele. To kłamstwo, ze tam wszystko jest zamknięte. Od zawsze sa otwarte wszystkie sklepy arabskie (spożywczaki prowadzone przez Arabów, zwykle w miastach), od paru lat otwarte sa takze sklepy w "strefach turystycznych" oraz wybrane sklepy samoobsługowe, takze na wsiach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 13 2 miesiące temuocena: 100% 

   ~estim polska ustawa jest jak francuska sklepy rodzinne mogą pracować w niedziele o ile pracuje właściciel i jego rodzina. Arabowie mają bardzo liczne rodziny. Chcesz UE czy kraj kolonialny?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szkoda 12 2 miesiące temuocena: 43% 

   i szkoda tylko pracowników sklepu, zaganianych w niedzielę do marketu, zamiast możliwości odpoczynku i spędzenia dnia z rodziną; a

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja-nóż 11 2 miesiące temuocena: 25% 

   Wytłumacz czemu baba pracująca na kasie w biedrze ma mieć przywilej odpoczynku i spędzenia dnia z rodziną, skoro jej mąż pracuje gdzieś indziej i do tej pory mogli wspólnie z dziećmi spędzać np sobotę? Pewnie nie wiesz - bo Jarek nie powiedział, ale za każdą przepracowaną niedzielę od dawien dawna należał się bonus do premii lub ekwiwalent w postaci dnia wolnego. Sam przepracowałem w budżetówce 6 lat i pracowałem w każdą możliwą niedzielę (co dwa tygodnie), bo tylko dzięki temu mogłem ogarnąć temat studiowania zaocznego. Tylko wiesz... nie pracowałem w biedrze. Ale i tak - gdybym pracował - to z chęcią bym brał każdą niedziele. Przypomnę jeszcze pewien tekst, że jeśli państwo zabrania ludziom pracy, nakłada na pracujących coraz większe podatki, a patologia dostaje zapomogi,świadczenia i 500+ - to jest to kraj z gunva i kartonu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 10 2 miesiące temuocena: 63% 

   ~Ja-nóż nie łapiesz że elita i poszukiwani specjaliści mają wybór rzucenia papierami, prosta kobieta na kasie nie bardzo bo ledwo spina rachunki do zapłacenia. CO jej po ekwiwalencie w inny dzień jak dzieci w szkole a mąż w pracy wtedy? Brakuje ci wyobraźni czy empatii?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~estri 9 2 miesiące temuocena: 25% 

   Wiesz ilu studentów straciło możliwość dorabiania w niedziele? Ilu emerytów popracowałoby w niedziele, bo siedzą w domu sami na co dzień? Niemiecki handel opiera sie na pracownikach zatrudnionych na pol etatu albo na ćwierć, starszych paniach. Poza tym dlaczego w Polsce działa komunikacja miejska, poczty, pociagi, cukiernie, restauracje, silownie korty - ci pracownicy sa jacys gorsi, ze muszą pracować w niedziele?!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bàkievich 8 2 miesiące temuocena: 55% 

   Ekspansjonizm niemieckiego kapitału zasililany przez rosyjskie surowce niszczy Polski handel od 30 lat. Uważam, że powinno się skończyć ze specjalnym traktowaniem ekspedytur kolonializmu gospodarczego jakimi są zagraniczne sieci sklepów płacące podatki w Luxemburgu albo na Malediwach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 2 miesiące temuocena: 34% 

   Niedzelny wypoczynek w markecie między makaronem,ziemniorami ,a musztardą.......................jeszcze nie skretyniałem do reszty. Las Kabacki pod nosem. Wilanów,Wisła,Zawady,Ciszyca niewiele dalej. Do Zalesia kilkanaście minut samochodem,albo 45 minut rowerem. I nie mówcie ,że w tygodniu nie macie czasu na zakupy,bo to nieprawda w 99%. Pracuję pon-pt w godz 9-17 plus czas na dojazdy do i z pracy. Żądam otwarcia wszelkich urzędów w niedziele,żebym nie musiał wykorzystywać urlopu do załatwienia spraw.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 6 2 miesiące temuocena: 88% 

   Ciesz się póki możesz. Już dzielny Bujara z Solidarności chce zamykania sklepów w dni robocze po godzinie 18.00 lub 19.00.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jhgfd 5 2 miesiące temuocena: 86% 

   Auchan Piaseczno tez otwarty we wszystkie niedziele.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 4 2 miesiące temuocena: 76% 

   Gitara, nie będzie mi prezes i proboszcz mówił kiedy mogę robić zakupy!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 3 2 miesiące temuocena: 67% 

   no właśnie będzie, od lutego wchodzi nowela ustawy, przeczytałeś prawda ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty PIS 2 2 miesiące temuocena: 57% 

   Współczuję

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja-nóż 1 2 miesiące temuocena: 0% 

   Popieram, nie będzie mi prezes czy klecha mówił kiedy chce pracować. A jak mi pracodawca mówi coś na co się nie zgadzam, to zmieniam pracę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3996 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022