REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 listopada 2022, 22:32

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeśli myśl o tatuażu prześladuje cię od miesięcy, być może nadszedł czas, aby spełnić swoje marzenie. Pierwszy tatuaż to dość istotne wydarzenie w życiu. Zobacz, co powinno się wiedzieć przed wykonaniem swojego pierwszego tatuażu.

  Jak wybrać projekt tatuażu?

  Powody tatuowania mogą być różne, jednak żeby zrozumieć, jaki wzór tatuażu zrobić, trzeba określić co Ci się podoba, a co nie. Obraz ten pozostanie z Tobą na długo i powinien wywołać w Twojej duszy co najmniej zachwyt i podziw. Jak wybrać? Dróg do znalezienia właściwego wzoru jest wiele. Studiuj prace mistrzów, przeglądaj tysiące różnych tatuaży na różnych częściach ciała i szukaj swojego obrazu, przymierzając go do swojego ogólnego stylu i wyobrażając go sobie na swojej skórze. Znaczenie tatuażu jest intymnym tematem, ale dla tych, którzy są zainteresowani konkretnym kierunkiem w sztuce lub stylem niektórych społeczności, warto poszukać informacji w książkach, czasopismach i Internecie. 

  Co jest modne w tatuażu?

  Wszystko! Nie ma zasad, nie ma ograniczeń — wyobraźnia jest nieograniczona! Minęły w przeszłości stereotypy i kanony, zasady tatuowania stają się coraz lepsze. W pierwszej kolejności — jakość wykonania, dokładność, gust artystyczny i styl mistrza. We współczesnym świecie sprzęt, materiały eksploatacyjne i wysokiej jakości pigmenty pozwalają na umieszczenie na skórze wszystkiego — od mini portretu babci wielkości monety po realistyczny pejzaż na całe plecy. Realizm, grafika, oldschool, neo-traditional, dotwork — w każdym stylu profesjonalista wnosi coś swojego, a efektem jest absolutnie indywidualne dzieło. Swoją drogą, nie każdy dobry mistrz będzie pracował na cudzym szkicu, ale może wziąć pomysł i przynajmniej przerysować obrazek we własnym stylu.

  Czy wykonanie tatuażu jest bolesne?

  Jeśli twój powód do zrobienia tatuażu jest silniejszy niż strach przed igłami, nie martw się, możesz sobie z tym poradzić. Wszystko jest sprawą indywidualną, każdy ma inne odczuwanie bólu. Chociaż są pewne ogólne punkty — najbardziej bezbolesnym miejscem jest tradycyjnie bark (od ramienia do łokcia), przedramię (od nadgarstka do łokcia), a najbardziej nieprzyjemnym — żebra, kolana, szyja, stopy, brzuch i miękkie powierzchnie (wewnętrzna strona uda lub ramienia). Na odczucia wpływa również styl tatuażu — gęste tatuowanie jest ostrzejsze niż np. dotwork (technika kropkowa). Zdarza się jednak, że człowiek cierpi również na przedramieniu, a na żebrach nic mu nie boli — nigdy nie wiadomo.

  Czy to jest bezpieczne?

  Tatuowanie jest procesem inwazyjnym i Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem. Stanowisko pracy i cały sprzęt musi być pokryty barierą ochronną (folia, specjalne opakowania na maszynie i przewody), tatuator jest zobowiązany do pracy w rękawiczkach, otwierania przed Tobą jednorazowych materiałów eksploatacyjnych (igły, szpikulce, kartridże itp.). Nie jest zbędne patrzenie na datę ważności używanych pigmentów i igieł. Tatuator musi dać zalecenia dotyczące pielęgnacji tatuażu, które mają być ściśle przestrzegane.

  Problemy skórne, zapalenie skóry, łuszczyca, reakcje alergiczne to powody do konsultacji z lekarzem. Wyraźnym przeciwwskazaniem jest ciąża — tatuaż obniża odporność, zaś złapanie nawet zwykłego przeziębienia nie jest bezpieczne dla dziecka, a co dopiero hormony stresu, które pójdą prosto do niego, gdy tylko poczujesz ból — jakkolwiek łagodny. Wszelkie dolegliwości bólowe, kuracje antybiotykowe, zaburzenia układu nerwowego są powodem, by nie robić tatuażu, a co najwyżej poczekać.

  Nie należy pić alkoholu na trzy dni przed sesją i do czasu całkowitego zagojenia tatuażu (około 2 tygodnie). Alkohol rozcieńcza krew, a pigment dostaje się do drobnych naczyń włosowatych — tatuaż okazuje się niewyraźny, a podczas sesji uwalnia się więcej limfy, co utrudnia mistrzowi pracę.

  Wybór właściwego studia tatuażu

  Wybranie właściwego studia tatuażu i odpowiedniego tatuatora jest równie istotny, jak wybór samego wzoru. To od umiejętności osoby tatuującej zależy efekt końcowy i Twoje zadowolenie. Warto poszukać tatuażysty, który czuje się komfortowo w stylu tatuowania wybranego przez Ciebie wzoru. 

  Dobrym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnych studiów tatuażu, które są na rynku od wielu lat i zdobywają nagrody na konwentach. W takich studiach tatuażu jak np Jah Love Tattoo w Warszawie znajdziesz tatuatora, który zrealizuje tatuaż w stylu, który Ci odpowiada. Profesjonalne studia dbają o renomę, więc jakość wykonywanych prac musi być na najwyższym poziomie.

  Artykuł załadowany: 0.4357 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023