REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Księgarnia "Trzy Jeże" została jedną z ulubionych księgarń w Warszawie w 2020 roku)

  Mieszkańcy stolicy mogą już głosować na swoją ulubioną księgarnię. Dziesięć najpopularniejszych stołecznych sklepów z książkami otrzyma nagrody pieniężne. Wśród pretendentów do tytułu są trzy księgarnie z Ursynowa.

  Wakacje to dobra okazja, by wesprzeć księgarnie, które lubimy i w których kupujemy nowe pozycje do czytania. Wiele z nich dotkliwie odczuło skutki pandemii koronawirusa, dlatego miasto wraz ze stowarzyszeniem księgarskim oraz Polską Izbą Książki organizuje niecodzienną akcję wsparcia - konkurs o nagrodę prezydenta stolicy dla ulubionej księgarni Warszawy.

  Plebiscyt właśnie ruszył

  Od dziś można głosować na swoje ulubione księgarnie. Po raz trzeci wybiorą niezależne miejsca, które ich zdaniem mają atrakcyjną ofertę księgarską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania.

  - Czasy pandemii dobitnie uświadomiły nam, jak ważne są takie miejsca kultury i wymiany myśli, w których każdy może poczuć się jak u siebie - mówi wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. - Jestem przekonana, że nie muszę namawiać mieszkańców do udziału w głosowaniu, a frekwencja na pewno będzie doskonała - dodaje.

  Księgarnie niezależne to ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Zajmują się nie tylko sprzedażą książek, ale też organizują spotkania autorskie, debaty, koncerty, pokazy filmów. W Warszawie jest około stu takich miejsc.

  Tegoroczny plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” potrwa do 4 września na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl. Organizatorzy proponują, by przy swoim wyborze wziąć pod uwagę m.in. sposób prezentacji oferty księgarni, organizację wydarzeń promujących książki i pasje czytelnicze (dla dorosłych i dzieci), poziom obsługi klienta czy aktywność online i formy kontaktu z klientem. Podczas oddawania głosu można uzasadnić swój wybór. Na autorów najciekawszych opinii czekają nagrody książkowe.

  Pięć księgarń z najwyższą liczbą głosów otrzyma nagrody pieniężne (łączna pula to 70 000 zł) oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2022”.

  Trzy księgarnie z Ursynowa walczą o tytuł

  Wśród księgarń, na które możemy głosować, są trzy sklepy z książkami z Ursynowa: księgarnia "Papirus" z Belgradzkiej 20, "Papierowy Świat" z Wąwozowej 36 oraz "Trzy Jeże" z Belgradzkiej 48. Ta ostatnia w 2020 roku znalazła się wśród dziesiątki ulubionych księgarń Warszawy.

  Nagroda m.st. Warszawy „Ulubiona Księgarnia Warszawy” to jedno z działań wspierających stołeczną kulturę. Głosy oddane na ulubione niezależne księgarnie mogą im realnie pomóc. Warszawa jest fundatorem nagrody. Od 2020 roku organizuje plebiscyt wspólnie z partnerami: Polską Izbą Książki, Biblioteką Analiz oraz Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.44 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022