REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
    ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
    wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019, 16:02 komentarzy 2

    Redakcja Haloursynow.pl

    napisz maila ‹
    moje artykuły ‹

    (SK)

    Dwudziestu posłów i czterech senatorów wybierze w najbliższą niedzielę Warszawa. Ursynowianie będą głosować w tych samych miejscach co dotychczas. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00.

    Wspólnie z całą Warszawą w tę niedzielę wybieramy aż 20 posłów, którzy będą reprezentować stolicę w przyszłym Sejmie. Dodatkowo Ursynów wraz z Mokotowem, Wilanowem i Wawrem wybiera jednego senatora. W naszej dzielnicy uprawnionych do głosowania jest 119 568 osób.

    Jak oddać głos?

    W lokalu wyborczym dostaniemy zatem dwie karty do głosowania - jedną w wyborach do Sejmu i jedną - do Senatu. Na każdej z nich możemy postawić tylko jeden znak „x” w kratce przy nazwisku jednego kandydata z wybranej listy. Wszelkie dopiski na karcie do głosowania, rysunki czy dopisanie nazwisk nie wpływają na ważność karty i ważność głosu.

    Jeśli nie postawimy znaku „x” przy żadnym nazwisku, czyli nie wybierzemy żadnego z kandydatów, nasz głos będzie nieważny.

    Gdzie jest mój lokal wyborczy?

    Na Ursynowie uruchomionych zostanie 65 obwodowych komisji wyborczych - tak jak zawsze są one w szkołach, przedszkolach, placówkach służby zdrowia. Nowością jest lokal w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej, w którym mogą głosować mieszkańcy rozbudowujących się osiedli sąsiadujących z Okęciem.

    Zazwyczaj miejsce głosowania jest takie samo jak w poprzednich wyborach, ale najlepiej upewnić się, korzystając z wyszukiwarki lokali - kliknij w obrazek poniżej:

    Jak głosował Ursynów w 2015 roku?

    W poprzednich wyborach parlamentarnych w 2015 roku frekwencja wyniosła 50,92%, ale na Ursynowie była znacznie wyższa - sięgnęła aż 75,20%. Ursynowianie głosowali też inaczej niż cała Polska.

    U nas wybory wygrała Platforma Obywatelska (31%), przed PiS (23,6%), Nowoczesną (18,3%), Zjednoczoną Lewicą (9,8%), Partią Razem (5,4%), Kukiz'15 (5,4%) i Korwinem (4,97%), PSL (0,8%). W całym kraju (a nawet w Warszawie) wyniki były inne: PiS - 37,6%, PO - 24,1%, Kukiz'15 - 8,8%, Nowoczesna - 7,6%, Zjednoczona Lewica - 7,55%, PSL - 5,1%, Korwin - 4,76%, Razem - 3,6%.

    Do Senatu z okręgu 43 dostał się Marek Rocki z PO, który na Ursynowie otrzymał 43% głosów. Jego kontrkandydaci - Anna Chodakowska z PiS - 29,4%, a Andrzej Celiński z demokraci.pl - 27,5%.

    W tym roku do Senatu również kandyduje trójka: Barbara Borys-Damięcka z KO, Lech Jaworski z PiS oraz Monika Jaruzelska (niezależna).

    Na kogo głosować?

    Kandydaci w wyborach do Sejmu:


    Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)


    1. BARTOSZEWSKI Władysław Teofil, historyk, Chajęty
    2. OJER Anna Małgorzata, ekonomista, Warszawa
    3. STANISZKIS Joanna Maria, nauczyciel matematyki, Warszawa
    4. STELMAŃSKA Izabela, dyrektor departamentu, Warszawa
    5. HELWING Stanisław Piotr, manager, Konstancin-Jeziorna
    6. WĄSOWICZ Michał Janusz, radca prawny, Warszawa
    7. RAKIEL-CZARNECKA Walentyna, menedżer artystyczny, Warszawa
    8. FLIS-KUCZYŃSKA Halina, dziennikarz, Warszawa
    9. ZAWŁOCKI Juliusz Jakub, geograf,Warszawa
    10. SAWICKI Emil Krzysztof, student, Rybie
    11. STRĄK Michał Stanisław, dyrektor wykonawczy, Warszawa
    12. BOGIEL Teresa Maria, prezes, Warszawa
    13. MASŁOWSKI Wiktor Zbigniew, lekarz, Warszawa
    14. ŁUKASIEWICZ Adam Krzysztof, politolog, Warszawa
    15. WASILEWSKA Lucyna Gertruda, prezes, Warszawa
    16. PŁOWICZ Marcin Tomasz, pedagog, Warszawa
    17. BIELSKI Karol Tomaszdy, rektor wykonawczy, Warszawa
    18. DYDUCH Janusz, nauczyciel akademicki - nauki techniczne, Warszawa
    19. GARSTKA Tatiana Joanna, prezes, Warszawa
    20. ŁAZARSKI Roman, prawnik, Warszawa
    21. PANAS Anna Józefa, wyższy urzędnik samorządowy, Warszawa
    22. WYSZYŃSKA Teresa Maria, inżynier zootechniki, Warszawa
    23. GRUDOWSKA Agata Zofia, ekonomista, Warszawa
    24. RUTKOWSKA Mirosława, wyższy urzędnik samorządowy, Warszawa
    25. MARECKI Marek Antoni, lekarz, Warszawa
    26. MAZUREK Aleksander Paweł, farmaceuta, Warszawa
    27. OWCZARSKI Piotr Krzysztof, dziennikarz, Warszawa
    28. KOZUBEK Elżbieta Barbara, nauczyciel akademicki - nauki techniczne, Warszawa
    29. MISIEJKO Karolina, prawnik, Warszawa
    30. PASTEWKA Małgorzata Halina, architekt, Warszawa
    31. NOWOSIELSKI Kamil Ernest, naczelnik kierownik wydziału, Warszawa
    32. WIECZOREK Katarzyna Agata, dyrektor departamentu, Sanniki
    33. GOŁOTA Bożenna Jolanta, pozostali operatorzy urządzeń energetycznych, Warszawa
    34. CZAPLICKI Zbigniew, dziennikarz, Warszawa
    35. WRÓBLEWSKI Andrzej Wojciech, technik mechanik, Warszawa
    36. MAZUREK Jerzy, historyk, Warszawa
    37. CHOIŃSKA Alicja Elżbieta, reżyser teatralny, Warszawa
    38. SZYMANEK Piotr Ludomir, radca prawny, Warszawa
    39. TYSZCZUK Sebastian Adrian, archeolog, Warszawa

    Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (PiS)


    1. KACZYŃSKI Jarosław Aleksander, prawnik, Warszawa
    2. KAMIŃSKI Mariusz, historyk, Warszawa
    3. GOSIEWSKA Małgorzata Maria, poseł na Sejm RP, Warszawa
    4. NAIMSKI Piotr Aleksander, biochemik, Warszawa
    5. KRAJEWSKI Jarosław Karol, politolog, Warszawa
    6. LISIECKI Paweł Jacek, historyk, Warszawa
    7. GRYGLAS Zbigniew, parlamentarzysta, Warszawa
    8. TOMASZEWSKA Ewa, fizyk, Warszawa
    9. KALETA Sebastian Jerzy, radca prawny, Warszawa
    10. WYPYCH Małgorzata Maria, adwokat, Warszawa
    11. MELAK Andrzej Józef, parlamentarzysta, Warszawa
    12. SEMENIUK Olga Ewa, specjalista administracji publicznej, Warszawa
    13. GÓRSKI Patryk, dyrektor generalny, Warszawa
    14. BOROWSKI Adam Zbigniew, redaktor wydawniczy, Warszawa
    15. FRĄCKOWIAK Filip Jakub, politolog, Warszawa
    16. CHOJNOWSKI Wojciech Maciej, urzędnik państwowy, Warszawa
    17. TERLECKA Mirosława Hanna, nauczyciel nauczania początkowego, Warszawa
    18. GOZDEK Piotr Paweł, socjolog, Warszawa
    19. PERET Ewa, dyrektor finansowy, Warszawa
    20. GÓRSKI Krzysztof Robert, dyrektor współpracy międzynarodowej, Warszawa
    21. BOSAK Krzysztof Tomasz, asystent prawny, Warszawa
    22. KOLASIŃSKA Bożena, nauczyciel języka obcego, Warszawa
    23. CACKOWSKI Marek Jan, inżynier-mechanik, Warszawa
    24. POLAK Katarzyna Maria, specjalista ds. reklamy i marketingu, Warszawa, mieszkanka Ursynowa
    25. KACPROWICZ Sławomir Stanisław, inżynier budownictwa, Warszawa
    26. SMALCERZ Ewa Maria, technik fizjoterapii, Warszawa
    27. MIODUSZEWSKA Teresa, kelner, Warszawa
    28. KULESZA Stefan, prawnik, Warszawa
    29. CZARTORYSKA-PLUTECKA Izabela Joanna, wyższy urzędnik państwowy, Warszawa
    30. TERLECKI Paweł Andrzej, prawnik, Warszawa
    31. WYSOCKI Krzysztof, historyk, Warszawa
    32. KĘZIK Anna, ekonomista, Warszawa
    33. GAJEWSKA Irena, politolog, Warszawa
    34. SZYMAŃSKI Paweł, leśnik, Warszawa
    35. PALUSZEK Aneta, prawnik, Warszawa
    36. JAKUBOWSKA Agnieszka Jadwiga, pracownik obsługi biurowej, Warszawa
    37. MOLICKI Maciej, logistyk, Warszawa
    38. KSIĘŻAK Paweł Krzysztof, specjalista ds. reklamy i marketingu, Opole
    39. REJOWSKI Grzegorz Paweł, student, Warszawa
    40. ZABŁOCKI Wojciech Jakub, przedstawiciel władzy samorządowej, Warszawa, mieszkaniec Ursynowa

    Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)


    1. ZANDBERG Adrian Tadeusz, programista, Warszawa
    2. ŻUKOWSKA Anna Maria, prawnik, Warszawa
    3. TARCZYŃSKA Anna Małgorzata, radczyni prawna, Sadowa
    4. BIEJAT Magdalena Agnieszka, socjolożka, Warszawa
    5. LIEDEL Krzysztof, wykładowca akademicki, Warszawa
    6. PELC Filip Tadeusz, dziennikarz, Warszawa
    7. PRZYŁUSKA Bożena Marta, przedsiębiorczyni, Warszawa
    8. BRÓZDA Hanna Janina, pedagog, Warszawa
    9. DUDA Katarzyna Beata, zawodowa działaczka związku zawodowego, Kietrz
    10. STĘPIEŃ Mateusz Zbigniew, specjalista administracji publicznej, Warszawa
    11. LISZKA Sebastian Roman, analityk biznesowy, Warszawa, mieszkaniec Ursynowa
    12. POSTNIKOFF Danuta Beata, reżyser filmów dokumentalnych, Warszawa
    13. WICHA Joanna Beata, pielęgniarka, Warszawa
    14. KUBIAK Jacek Zbigniew, naukowiec, Pruszków
    15. GOŹDZIKOWSKI Mateusz Wojciech, prawnik, Warszawa
    16. KUCZYŃSKA Urszula Teresa, tłumaczka, Warszawa
    17. MYCKA Łukasz Kamil, zawodowy pracownik związku zawodowego, Warszawa
    18. KELLES-KRAUZ Joanna Maria, dziennikarz, Warszawa
    19. OŻDŻEŃSKI Wojciech, instruktor sportu, Warszawa
    20. ROZENEK Dariusz Krzysztof, politolog,Warszawa
    21. BRONOWICKA Joanna Wanda, socjolog, Opole
    22. DUNIN-BORKOWSKI Maciej Włodzimierz, technik ekonomista, Warszawa
    23. DOMAŃSKA Inga Maria, architektka, Warszawa
    24. RYTEL Jerzy Marian, ekonomista, Warszawa
    25. WRÓBLEWSKI Andrzej Wiktor, inżynier mechanik, Warszawa
    26. PAJĘCKA Anna Paulina, kulturoznawczyni, Warszawa
    27. JAGODZIŃSKA Anna Klara, asystentka księgowości, Warszawa
    28. MIENIEWSKI Daniel, menedżer, Warszawa, mieszkaniec Ursynowa
    29. LUTOSTAŃSKA Agnieszka, ekonomistka, Warszawa
    30. GĄSIOROWSKA Małgorzata Anna, dziennikarka, Warszawa
    31. ŻURAWSKI Cezary, technik mechanik, Warszawa
    32. SADOWSKA Anna Paulina, pedagożka, Warszawa
    33. MIERZWIŃSKI Krzysztof Stanisław, audytor, Warszawa
    34. KOWALSKA-ZIĘTARA Katarzyna Anna, grafik komputerowy, Warszawa
    35. GODLEWSKA Joanna Maria, koordynatorka projektów, Warszawa
    36. SZUSTAKIEWICZ Karol Andrzej, informatyk, Warszawa
    37. JANICZAK Grzegorz Jan, przedsiębiorca, Warszawa
    38. UTOWKA Patryk Piotr, nauczyciel, Warszawa
    39. SAYED Marta Zofia, przedsiębiorca, Warszawa
    40. GADZINOWSKI Piotr, publicysta, Warszawa, mieszkaniec Ursynowa

    Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość (Konfederacja)


    1. KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard, publicysta, Otwock
    2. PEJO Bartłomiej Artur, przedstawiciel władzy samorządowej, Świdnik
    3. SKUTECKI Paweł Juliusz, dziennikarz, Bydgoszcz
    4. MODELSKA-CREECH Mirosława Zofia, nauczyciel akademicki, Warszawa
    5. MAGIERA Wiesław Marian, dziennikarz, Kraków
    6. KOWALIŃSKI Aleksander Filip, politolog, Warszawa
    7. NITECKA Ewa Alicja, nauczycielka, Warszawa
    8. BOROWSKI Jan, przedsiębiorca lotniczy, Konstancin - Jeziorna
    9. KRZEKOTOWSKA Krystyna Anna, prawnik, Warszawa
    10. JURKIEWICZ Gabriela Zofia, student, Warszawa
    11. WAWER Alina Barbara, opiekunka dziecięca, Łomianki Dolne
    12. TUMANOWICZ Sławomir, matematyk, Warszawa
    13. KUMÓR Andrzej Paweł, dziennikarz, Kraków
    14. KRANAS Justyna Stefania, pracownik administracyjny, Warszawa
    15. ŻELAZNY Krystian Zbigniew, prawnik, Siewierz
    16. ROSS Sebastian, przedsiębiorca, Kojowice
    17. ZIĘTEK-WIELOMSKA Magdalena, prawnik, Warszawa
    18. URBANEK Antoni Konrad, prawnik, Warszawa
    19. ZIÓŁKOWSKI Wojciech Bartosz, student, Warszawa
    20. BODAKOWSKI Jan Antoni, politolog, Warszawa
    21. KOWALSKI Jarosław Grzegorz, przedstawiciel handlowy, Warszawa
    22. JARZĄBEK Łukasz Zbigniew, prawnik, Warszawa
    23. KOWALSKA Agnieszka, przedstawiciel handlowy, Warszawa
    24. KESSLING Izabela, księgowa, Piaseczno
    25. BABIAK Andrzej, instalator systemów alarmowych, Warszawa
    26. FLORYSIAK Jacek Piotr, przedsiębiorca, Warszawa
    27. STERKOWSKI Piotr Roman, przedsiębiorca, Warszawa
    28. DMOWSKI Rafał Przemysław, przedsiębiorca, Warszawa
    29. POKOJSKA Angelika Justyna, przedstawiciel handlowy, Warszawa
    30. UTECHT Martyna, student, Sieradz
    31. KRELLER-STANISŁAWEK Urszula Irena, sekretarka, Warszawa
    32. NIEZNAŃSKA Paulina, kierownik sklepu, Marki
    33. KŁOS Rafał Patryk, student, Warszawa
    34. KUŚMIERCZYK Marcin Józef, przedstawiciel handlowy, Warszawa
    35. KASPRZAK Rajmund Krzysztof, kierownik projektu, Warszawa
    36. KASJANIUK Adam, doradca finansowy, Wyszków
    37. RUMIŃSKI Jakub Maciej, kierownik projektu, Warszawa
    38. ROSOWSKI Włodzimierz Witold, filmowiec, Komorów
    39. ZIÓŁKOWSKA Katarzyna Maria, student, Warszawa
    40. KROGULSKI Mariusz Lesław, żołnierz, Warszawa

    Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni (KO)


    1. KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria, producent filmowy, Warszawa
    2. LUBNAUER Katarzyna Anna, nauczyciel akademicki, Łódź
    3. ROSATI Dariusz Kajetan, ekonomista, Warszawa
    4. FABISIAK Joanna, nauczyciel akademicki, Warszawa
    5. SZOSTAKOWSKI Jarosław Sergiusz, nauczyciel akademicki, Warszawa
    6. PIEKARSKA Katarzyna Maria, radca prawny, Warszawa
    7. SZCZERBA Michał Roch, poseł na Sejm RP, Warszawa
    8. POTAPOWICZ Sławomir, politolog, Warszawa
    9. ZIELIŃSKA Urszula Sara, kierownik do spraw marketingu, Warszawa
    10. KOSECKI Roman Jacek, trener sportu, Konstancin-Jeziorna
    11. POTOROCZYN Paweł Rafał, pisarz, Warszawa
    12. DĄBROWSKA Alicja, lekarz, Warszawa
    13. JACHIRA Klaudia Krystyna, aktor, Wrocław
    14. SKOLIMOWSKI Krzysztof Piotr, urzędnik samorządowy, Warszawa
    15. ŁOBODA Dorota Ewa, przedstawiciel władzy samorządowej, Warszawa
    16. MANARCZYK Bożena Maria, doradca podatkowy, Warszawa
    17. BORKOWSKI Wojciech Józef,lekarz,Warszawa
    18. KRAJEWSKA Sylwia, ekonomista, Warszawa, mieszkanka Ursynowa
    19. KACPRZYK Dawid, student, Warszawa
    20. MIŚKIEWICZ Jolanta, dziennikarka, Warszawa
    21. LUFT Krzysztof Stanisław, dziennikarz, Warszawa
    22. ŁOBACZ Bogusław Kazimierz, technik mechanik samochodowy, Warszawa
    23. SKRZECZ Jerzy Norbert, specjalista do spraw marketingu i handlu, Warszawa
    24. TURSKA Marta Katarzyna, menedżer, Warszawa
    25. PIOTROWSKI Arkadiusz,ekonomista, Warszawa
    26. WYRWAŁ Agnieszka Monika, projektant mody, Warszawa
    27. RUDZIAK Anna, menadżer ds. sprzedaży, Warszawa
    28. SAMCZYK Anna Elżbieta, audytor, Warszawa
    29. LACH Lilianna Irena, pedagog, Warszawa
    30. ŁĄCKA Ilona Joanna, inżynier inżynierii środowiska, Warszawa
    31. ROGULSKI Igor, psycholog, Warszawa
    32. LEŚNIAK Edyta Róża, inżynier technologii żywności, Warszawa, mieszkanka Ursynowa
    33. WASYLUK Aleksander, informatyk, Białystok
    34. CHMIEL Patrycja Maria, doktor nauk społecznych, Warszawa
    35. ROSS Tadeusz Edward, aktor, Warszawa
    36. WOJDA Paweł Konrad, programista aplikacji, Warszawa
    37. STELMASZYK Anna Małgorzata, ekonomista, Warszawa
    38. KERYK Myroslava, socjolożka, Warszawa
    39. KRASOŃ Łukasz, mówca motywacyjny, Warszawa
    40. GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata, przedsiębiorca, Warszawa

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

    • 25
      BARDZO PRZYDATNY
    • 1
      ZASKOCZONY
    • 12
      PRZYDATNY
    • 5
      OBOJĘTNY
    • 7
      NIEPRZYDATNY
    • 4
      WKURZONY
    • 2
      BRAK SŁÓW

    2Komentarze

    dodaj komentarz

    Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Artykuł załadowany: 0.2602 sekundy
    REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO