REKLAMAA1-PAAR--21-08---20-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lipca 2020, 14:18 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Prawie 2 tys. zaświadczeń o prawie do głosowania wydał ursynowskim urząd w ciągu zaledwie czterech ostatnich dni. To oznacza, że ursynowianie chcą zagłosować i nie przeszkodzą im w tym nawet wakacje. W sobotę urząd znów będzie czynny, można będzie od ręki załatwić sprawy związane z wyborami.

  Frekwencja na Ursynowie podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich wyniosła nieco ponad 80 proc. To świadczy o dużej mobilizacji wyborców. Wszystko wskazuje na to, że także frekwencja podczas drugiej tury, 12 lipca, będzie wśród ursynowian wysoka. Świadczy o tym liczba wydanych zaświadczeń i osób dopisanych do spisu i rejestru wyborców w ostatnich dniach.

  Już w powyborczy poniedziałek przed ratuszem przy alei KEN ustawiła się kolejka chętnych do załatwienia wyborczych spraw.

  - Muszę zagłosować! Będę na wakacjach, poza Ursynowem, ale zrobię sobie przerwę od opalania i obowiązkowo zagłosuję na swojego kandydata - mówi nam pani Marta, którą spotkaliśmy przed urzędem w poniedziałek.

  Ogromne zainteresowanie

  Zainteresowanie załatwieniem urzędowych spraw wyborczych nadal jest bardzo duże. Przed wejściem do ratusza od strony ul. Gandhi dziś przed 12:00 utworzyła się spora kolejka.

  Od poniedziałku ursynowski ratusz wydał 1951 zaświadczeń o prawie do głosowania, przyjął 870 wniosów o dopisanie do spisu wyborców oraz 50 wniosków o dopisanie do rejestru wyborców. W całej Warszawie dziennie wydaje się 16 tys. zaświadczeń, pozwalających na oddanie głosu w dowolnej komisji wyborczej. A mówimy przecież o osobach, które nie załatwiły sobie takiego zaświadczenia przed I turą! Ci którzy to zrobili już nie muszą przychodzić po raz drugi - ich zaświadczenie (jego druga część) jest ważne także 12 lipca.

  Urząd wydłuża czas pracy

  W sobotę wszystkie urzędy dzielnic w Warszawie - podobnie jak przed pierwszą turą - zostaną otwarte dla wyborców w godz. 9:00-14:00. Dodatkowo, do godz. 18:00 wydłużone zostają godziny pracy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku.

  - Wszystko po to, by umożliwić mieszkańcom wzięcie udziału w drugiej turze wyborów na Prezydenta RP, nawet jeśli w tym czasie wyjeżdżają na wakacje - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

  Sprawy związane z wyborami prezydenckimi można załatwić bez konieczności wcześniejszego umówienia się. Na Ursynowie czynne będzie wejście do ratusza od strony ul. Gandhi.

  Zaświadczenie o prawie do głosowania na wakacjach możemy dostać od ręki do piątku, 10 lipca. Takie zaświadczenie umożliwia również głosowanie za granicą, ale jedynie w tych krajach, w których MSZ nie zarządził wyłącznego głosowania korespondencyjnego.

  Do wtorku, 7 lipca możemy dopisać się jeszcze do spisu wyborców w miejscu, w którym 12 lipca będziemy przebywać. Dopisanie się do spisu wyborców dotyczy jedynie głosowania w II turze wyborów na Prezydenta RP.

  Wnioski można składać również rzez internet, za pomocą platformy ePUAP - pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym. Adres Urzędu m.st. Warszawy na platformie ePUAP: /UMSTWarszawa/skrytka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pasztet 4 2 miesiące temuocena: 28% 

   No proszę, jak się chce w okresie wyborczym to można poza nim już nie. Terminy odległe, ciężko coś załatwić. Kupa partyjna a nie urząd dla mieszkańców.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wanda33 3 2 miesiące temuocena: 91% 

   Pasztet - to normalne, że dodatkowo są dyżury aby zdążyć obsłużyć "wyborczo" zainteresowanych. Zresztą zaświadczenia pobierają nie tylko zwolennicy Trzaskowskiego ale też tego drugiego - więc nie jątrz, bo to już nudne

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 2 2 miesiące temuocena: 14% 

   wandzia... na Ursynowie 3 na 4 co idzie po zaświadzczenie będzie głosował na Rafalale, więc nie jątrz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Markowski 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   @Ursyniak - a na Podlasiu czy Podkarpaciu (bastiony budynia!) to myślisz, że urzędy nie są czynne dodatkowo czy też dłużej? Wszędzie dużo ludzi bierze zaświadczenia, tym bardziej, że to okres urlopowy. Ja też już mam. I jest to niezależne od tego na kogo głosujesz, więc nie pisz głupot. Nie bój się - jak pójdziesz po zaświadczenie, to Cię nie będą pytać na kogo będziesz głosował - także czerwienić się nie będziesz musiał dukając dwusylabowe nazwisko swojego kandydata - dostaniesz papierek. Bo ci się należało!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3478 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020