REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 grudnia 2017, 13:58 komentarzy 2

  (SK)

  REKLAMA

  O autobus miejski mieszkańcy Krasnowoli walczą od ponad 30 lat. Wszystko wskazuje na to, że uruchomienie linii nastąpi na początku przyszłego roku. Jeszcze w grudniu powstanie tymczasowa zawrotka przy ul. Poloneza.

  Mieszkańcy Krasnowoli czekają na autobus jak na zbawienie. - Do najbliższej przychodni czy szkoły musimy iść ponad 2 kilometry na piechotę - skarżą się od lat. A osiedle się rozbudowuje. Niedawno powstały kolejne domy na Kądziołeczki. Najwyższy czas, by miasto przypomniało sobie o zapomnianych osiedlach.

  Społecznicy starali się o puszczenie wąskimi i krętymi uliczkami Krasnowoli minbusa. Złożyli nawet dwa projekty do budżetu partycypacyjnego, ale Zarząd Transportu Miejskiego odrzucił je podczas weryfikacji. Instytucja stwierdziła, że nie ma tak małego i zwrotnego taboru a na normalny autobus ulice Krasnowoli są za wąskie. 

  - Autobus z lusterkami ma 2,95 m szerokości. Więc jeśli ulica ma 5,2 m to dwa autobusy się tam nie zmieszczą. Do ul. Poloneza szerokość wynosi 6 metrów, jednak dalej są wahania. Jeśli infrastruktura będzie gotowa, my możemy ruszać z pracą - mówił na sierpniowym spotkaniu z mieszkańcami Artur Zając z Zarządu Transportu Miejskiego.

  Autobus w przyszłym roku - na skróconej trasie

  Dzielnica zabrała się za projektowanie poszerzania najwęższych odcinków Krasnowolskiej, Tramblanki i Kadryla. Ponieważ w grę wchodzi wykup działek lub udzielenie zgody właścicielskiej, procedura ta będzie trwała dłużej niż oczekiwali mieszkańcy. Burmistrz zapowiadał koniec tych prac na 2018-2019 rok, ale na przeszkodzie stoi m.in. proces sądowy dotyczący jednej z działek.

  Autobus na Krasnowoli pojawi się jednak wcześniej, bo już na początku przyszłego roku. Do skrzyżowania ul. Krasnowolskiej i Poloneza, pojazdy mogą się wyminąć, jezdnia jest wystarczająco szeroka. Powstał więc pomysł wybudowania tymczasowej zawrotki dla ZTM, tak by linia autobusowa dojeżdżała na początku do połowy osiedla. 

  - Zawrotka jest rozwiązaniem czasowym, do momentu przebudowy i wykonania nowej organizacji ruchu na dalszym obszarze Krasnowoli. Wiąże się to z wykupami nieruchomości w pasie drogowym i przebudową geometrii ulic, po których w przyszłości będzie jeździł autobus - informuje urząd dzielnicy.

  Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, ZTM planuje uruchomienie nowej linii już po feriach zimowych - czyli od lutego. Ma to być połączenie z P&R Stokłosy.

  Mieszkańcy będą musieli dojść do przystanku na Poloneza z najdalszych zakątków Krasnowoli ok. 600 metrów, ale wcześniej chodzili nawet 2 kilometry.

  - Lepszy rydz niż nic - komentuje Kinga Sydrych-Stolarek, która walczy o autobus na Krasnowoli. Wierzy, że dzielnica nie poprzestanie na dociągnięciu komunikacji miejskiej tylko do Poloneza. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Autochton 2 6 miesięcy temuocena: 75% 

   To wspaniała wiadomość. Po 65 latach od przyłączenia do W-wy Krasnowola będzie mieć połączenie z miastem. Miejmy nadzieję, że projekt będzie doprowadzony do końca, a nie zakończy się wieczną prowizorką.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bywalec 1 6 miesięcy temu

   66 latach drogi Autochtonie :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1308 sekundy
  REKLAMA