REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  - Lokalne stowarzyszenie bez mojej zgody posługuje się prywatnym numerem telefonu, który przekazałam tylko dzielnicy - alarmuje mieszkanka Ursynowa. Sprawa rzekomego wycieku danych osobowych trafiła już do prokuratury. Projekt Ursynów, którego dotyczy sprawa zaprzecza, że pozyskuje kontakty w nielegalny sposób. 

  - Skandal - tak o postępowaniu dzielnicowych urzędników mówi pani Joanna, do której męża w ostatnim tygodniu zadzwonili działacze Projektu Ursynów - lokalnego ugrupowania, współrządzącego dzielnicą.

  "Projekt" od kilku tygodni aktywizuje mieszkańców w sprawie filtrów spalin z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Organizuje spotkania, zbiera podpisy pod elektroniczną petycją (wymagane jest podanie danych osobowych) oraz dzwoni po wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach, próbując zainteresować tematem.

  Pani Joanna prezentuje nam nagranie rozmowy telefonicznej swojego męża z przedstawicielem Projektu Ursynów. Lokalny działacz zadzwonił na prywatny numer telefonu komórkowego. Jest wyraźnie zmieszany pytaniem o to, skąd ma prywatny numer telefonu i wskazuje na radnego Kamila Orła - szefa Projektu Ursynów.

  - Ten numer przekazaliśmy wyłącznie jako kontakt do wspólnoty mieszkaniowej, zastrzegając, że jest on tylko dla urzędników z dzielnicy. Nie życzyliśmy sobie żadnych innych telefonów! - oburza się pani Joanna i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec urzędu dzielnicy.

  Urząd tymczasem zaprzecza, że doszło do wycieku danych osobowych. 

  - Wg naszej wiedzy na ten moment, nie miał miejsca żaden "wyciek" danych osobowych z naszego urzędu. Nie dostaliśmy również żadnego sygnału z zewnątrz, że taki fakt mógł mieć miejsce - mówi Aleksandra Piszczorowicz, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w ursynowskim ratuszu.

  Naczelniczka podkreśla, że kwestie danych osobowych urząd traktuje "z należną powagą i postępuje zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych".

  Mieszkańcy nie odpuszczają. Twierdzą, że tylko urząd dzielnicy mógł być źródłem wycieku ich numeru telefonu a działacze PU z racji współrządzenia Ursynowem mogli te dane łatwo pozyskać. Wiceburmistrz Łukasz Ciołko (wiceszef Projektu Ursynów) nadzoruje wydział komunikacji społecznej.

  - Ten numer był podany (w powiązaniu ze Wspólnotą Mieszkaniową - dop. redakcja) tylko do ratusza, do ZUS i Urzędu Skarbowego. Więc skąd ma go lokalne ugrupowanie? - pyta retorycznie pani Joanna.

  Sprawa znajdzie swój finał w prokuraturze. Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez działaczy PU, dotarło do mokotowskich śledczych w poprzedni wtorek. Mieszkanka zapowiada też doniesienia do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz wojewody mazowieckiego, który sprawuje nadzór nad przestrzeganiem prawa przez samorząd lokalny.

  Kamil Orzeł, prezes Projektu Ursynów zaprzecza, że stowarzyszenie pozyskuje numery telefonów nielegalnie.

  - Bardzo często w internecie podawane są dane do konkretnych prywatnych osób, dotyczy to oczywiście małych wspólnot - mówi szef ugrupowania i podaje źródła - m.in. internetową Panoramę Firm.

  Sęk w tym, że w "Panoramie" zazwyczaj nie ma numerów komórkowych a na pewno nie ma numeru do męża pani Joanny. Na pytanie czy to urząd przekazał Projektowi Ursynów dane kontaktowe Kamil Orzeł nie odpowiada wprost. Powtarza, że pochodzą z internetu, co zdaniem pani Joanny nie jest prawdą.

  Stowarzyszenie nie pierwszy raz podejrzewane jest o pozyskiwanie danych osobowych niezgodnie z przepisami. Kamilowi Orłowi konkurencyjne ugrupowania lokalne zarzucały wykorzystanie bazy mailowej projektodawców z budżetu partycypacyjnego - przed laty był szefem zespołu ds. budżetu. Podobnie było podczas akcji zbierania podpisów pod petycjami w sprawie zwężania ul. Stryjeńskich.

  W 2016 roku Projekt Ursynów zarejestrował w GIODO bazę zbieranych przez siebie danych osobowych. Wg rejestru zbierane są dane członków i sympatyków stowarzyszenia - ich imiona, nazwiska, maile czy numery telefonów.

  *dane osobowe mieszkanki zostały zmienione na jej wyraźną prośbę

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~czytelnik 16 6 miesięcy temuocena: 79% 

   A tak na marginesie , czy Burmistrzostwo Ratusza - Ursynów jest za tym , żeby spalinami z POW zatruwano mieszkańców Ursynowa, czy przeciw ? A redaktor , za czy przeciw ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefan 15 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Burmistrzostwo chowa głowę w piasek żeby chłopaczki z Projektu Ursynów mogły się promować

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~glin 14 6 miesięcy temu

   A co burmistrzostwu do tego? przecież oni nie są z Warszawy. Czy spaliny będą czy nie oni w końcu wrócą do siebie a spalin ze sobą nie zabiorą

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alina Grzegrzółka 13 6 miesięcy temuocena: 55% 

   Całe szczęście coś mnie tknęło, gdy młodzieniec z PU nagabywał mnie o dane na ulicy. Był tak niepewny w tym, co robił, że to wzbudziło moje podejrzenia. Wcześniej już sąsiadka spod 9 mówiła o nich, że to oszuści i krętacze, wspominała, jacy są bezczelni na grupie Obywatele Ursynowa. Ale ja to naiwna jestem, wierzę młodym, że chcą coś zmienić. Ten jeden to nawet harcerzem był i proszę, taka postawa. Wstyd!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 12 6 miesięcy temuocena: 57% 

   Boże co za troll z ciebie człowieku.... żal

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefan 11 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Uderz w stół a Antosiuk się odezwie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenez 10 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Dokładnie. Tylko OU jest super extra. Skubi co prawda śpiewał kiedys miedzynarodowke na zlotach SLD, potem w NU był w koalicji z pisiorami, ale teraz jest jz bezpartyjnym aktywistom z innymi kolegami. No i co, se Dominiak też kiedyś w sdpl, zresztą się tym szczyci, ale teraz już są bezpartyjni, i teraz już można na nich głosować. Ja im wierzę, to uczciwi aktywiści. Beka z innych. Uważaj harcerz bo się usmarcesz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~honker 9 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Jak tak dalej pójdzie to prokuratura zrekonstruuje Zarząd i Radę Dzielnicy Ursynów...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert 8 6 miesięcy temuocena: 65% 

   Nieuczciwe praktyki Kamila Orła, Macieja Antosiuka, Łukasza Ciołki to rzecz powszechnie znana. W 2014 roku zbierali dane nie mając zarejestrowanej bazy. Co i raz ruszają z petycjami, aby zbierać te dane. Dziękujemy Antoniemu Pomianowskiemu, że takich ludzi wprowadził do ursynowskiego ratusza. Brawo Antek!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~króla Jana Kazimierza Jagiellończyka syn 7 6 miesięcy temuocena: 68% 

   Trwałość obecnej koalicji rządzącej w dzielnicy jest potwierdza domniemanie o fasadowość ugrupowań lokalnych. Koniec końców albo z PiS albo z PO jedni i drudzy za stołki zrobią wszystko. Zresztą kto realizuje swoje ambicje w polityce na szczeblu lokalnym? Ludzi pozbawieni jakichkolwiek umiejętności i zaradności. Zazwyczaj z humanistycznym "wykształceniem" zwykle lenie i fajtułapy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~projektodawca BP 6 6 miesięcy temuocena: 70% 

   Już raz pan Orzeł mnie oszukał-wziął mail jako szef zespołu ds. Budżetu partycypacyjnego, a potem spamował jako członek lokalnego ugrupowania politycznego. Temu człowiekowi nie można ufać!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 5 6 miesięcy temuocena: 71% 

   PO KOledze Kamilu od samego początku po tym jak wykiwał swoje koleżanki i kolegów z IMU było widać że to niezły cwaniak i karierowicz. Całe to PU jest jest pełne karierowiczów chorych na poklask. PUdajcie im jeszcze numery swoich kart kredytowych i piny to za Waszą kasę wyprawią sobie taką kampanię wyborczą o jakiej Wam się nie śniło ;) Dosyć z cwaniactwem na Ursynowie. Niech miś wraca do Białegostoku a jego pan do Lublina !!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 4 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Zgadzam się

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sokół 3 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Ciołko powinienem za to polecieć.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~modern 2 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Niestety jest pod ochroną Kempy, więc chłopcy nadal będą się bawić naszymi danymi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~łuki 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

   chyba twojimy dasnym arejrni

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1139 sekundy
  REKLAMA