REKLAMAA1 IJEST.PL 12.05.2021 - 10.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2016, 14:19 komentarzy 53

  (SK)

  Około 20 drzew wycięto w zagajniku przy ul. Stryjeńskich. To początek budowy ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, zwycięskiego projektu pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Okoliczni mieszkańcy protestują. Burmistrz odpowiada, że decyzję o lokalizacji inwestycji podjął jego poprzednik, którego nazwał "barejowskim dyrektorem".

  Ok. 7:30 w sobotę drwale weszli na teren 40-letniego akacjowego zagajnika i zaczęli wycinać drzewa. Przechodzący tamtędy mieszkańcy ze smutkiem przyglądali się jak piły ścinają kolejne akacje. Przeciwko wycince oraz budowie szerokiego na 27 metrów dwupasmowgo przedłużenia ul. Belgradzkiej, które ma być dojazdem do ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, opowiedziało się prawie 400 mieszkańców. Podpisy pod petycją nadal są zbierane. 

  - Bardzo mi przykro, że burmistrz zdecydował się na taką inwestycję bez konsultacji społecznych. To absolutne zaprzeczenie partycypacji. Nie na tym polega samorząd, że burmistrz samowolnie decyduje co i gdzie budować a mieszkańców stawia przed faktem dokonanym. To patologia - mówi Krzysztof Nawrocki, autor petycji.

  Zdaniem sąsiadów lokalizacja ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, który w 2014 roku w atmosferze skandalu i podejrzeń o nieuczciwe zbieranie głosów wygrał w Budżecie Partycypacyjnym, jest irracjonalna. 

  - Właśnie wycinana jest największa i najbardziej zwarta kępa drzew a wszędzie dookoła są puste przestrzenie - dodaje Nawrocki. Jego zdaniem ośrodek o powierzchni ok. 480 metrów kwadratowych można było zmieścić na działce przy Stryjeńskich, w co najmniej 5 miejscach i to bez konieczności usunięcia drzew. Dziś zniknęło ich około 20 a wkrótce - po uzyskaniu pozwolenia na budowę drogi dojazdowej do ośrodka - może zniknąć cała kępa, dalszych 30 drzew.

  - Decyzja burmistrza albo dowodzi absolutnej obojętności, albo patologicznej złośliwości. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach wyborcy podziękują burmistrzowi i rządzącym radnym z PO czy Projektu Ursynów, którzy ani razu nie wypowiedzieli się na ten temat - mówi Nawrocki.

  Czy była szansa na zmianę lokalizacji ośrodka? 

  - To pytanie do barejowskiego dyrektora, jakim okazał się burmistrz Piotr Guział - odpowiada aktualny szef zarządu dzielnicy Robert Kempa. To poprzedni zarząd miał zdecydować o lokalizacji ośrodka w miejscu, w którym nie było dojazdu. Nowe władze Ursynowa po wyborach stanęły przed decyzją: czy dołożyć pieniędzy i wybudować dojazd w postaci 180-metrowego przedłużenia ul. Belgradzkiej, czy też znaleźć inną działkę.

  - Mieszkańcy decydowali wtedy o 3 mln złotych a cały koszt projektu, razem z dojazdem, wyniesie 5 mln. Ze względu na koszty i lokalizację można było taką decyzję podjąć. Po próbie znalezienia innej działki, uznaliśmy jednak, że ten projekt będziemy realizowali jako wypełnienie umowy społecznej - tłumaczy Kempa.

  Z takim stawianiem sprawy nie zgadza się przedstawiciel sąsiadów przyszłego ośrodka - Krzysztof Nawrocki. 

  - Budowa drogi dojazdowej to prywatna inicjatywa burmistrza. Jej powierzchnia przekracza 10-krotnie powierzchnię ośrodka. Łącznie z nim zabetonowanych zostanie ok. 5 tys. metrów kwadratowych. Mieszkańcy z całą pewnością nie głosowali za likwidacją parku - przekonuje mieszkaniec.

  Walka o drzewa jest już przegrana, teraz mieszkańcy zamierzają skupić się na staraniach o ograniczenie skali dojazdu, który ma być dwupasmową ulicą zakończoną parkingiem na ok. 40 aut. Ludzie domagają się przeprowadzenia konsultacji społecznych. W odpowiedzi burmistrz zadaje pytanie: "Co konsultować?"

  - Kwestia szerokości drogi nie jest kwestią konsultacji, bo przepisów się nie konsultuje - mówi Robert Kempa, tłumacząc, że takiej szerokości (dwie nitki po dwa pasy) domagał się zarządca drogi czyli Zarząd Dróg Miejskich. 

  - To jest konsekwencja tego, że burmistrz przyjął milcząco, że należy zrobić wlot skrzyżowania taki sam jak wschodni wlot Belgradzkiej. To nie jest jedyne rozwiązanie, ale postanowił nie robić sobie kłopotu i szybko przeprowadzić inwestycję - kwituje Nawrocki.

  Projekt budowy przedłużenia jest w fazie uzgadniania z operatorami sieci i instytucjami miejskimi. Ma być realizowany równolegle z budową ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych.

  ZOBACZ VIDEO: Wycinka drzew przy Stryjeńskich pod budowę ośrodka

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  53Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jka 53 ponad rok temu

   ...jak ten ośrodek będzie wyglądał ? ...są gdzieś jego wizualizacje ? ...czy stajnie również zostaną zaadoptowane ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lunia 52 ponad rok temuocena: 25% 

   a czegóż wy żałujecie tym chorym ludziom. Nie pyszcie , bo nigdy nie wiadomo czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny nie będzie potrzebował tego ośrodka ( czego nie życzę) . Nie bądźcie ludzie krótkowzroczni. Drzewa trzeba chronić, ale są czasem potrzeby wyższe. Wstydźcie się. Na Ursynowie brak takiego przyjaznego miejsca dla osób z takimi deficytami. Przykro czytać niektóre wpisy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 51 ponad rok temuocena: 83% 

   Pani albo została wprowadzona w błąd albo celowo manipuluje. NIKT nie chce pozbawiać Ursynowa takiego ośrodka. Chodzi o to: 1. że ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych może zostać zrealizowany w innym miejscu niż wymyślił sobie pan burmistrz; 2. nie trzeba budować 4-pasmowej autostrady donikąd, ani wycinać przy tym dziesiątek drzew, ani zalewać terenów zielonych betonem. Wstydzić to powinien się pan burmistrz, który wprowadza opinię publiczną w błąd, pod pozorem realizacji projektu z BP (2 lata po czasie) planuje zbudować 4-pasmówkę, która otworzy "drogę" dalszej zabudowie terenów zielonych i nie szanuje publicznych pieniędzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 50 ponad rok temuocena: 90% 

   Rozumiem, że taka jest taktyka burmistrza Kempy - żeby wszystkie swoje przewiny zwalać na Guziała, w końcu za dojeżdżanie Hanki jest on Waszym wrogiem śmiertelnym, ale ale ale - Czy wy na serio uważacie, że mieszkańcy Ursynowa są aż takimi debilami, żeby Wam uwierzyć??? KŁAMIECIE w żywe oczy. Burmistrz nawet nie mrugnął wypowiadając te bzdury do kamery. Jakkolwiek złym burmistrzem był Guziec to nie on wyznaczył miejsce lokalizacji ośrodka, to nie on wymyślił sobie 4 pasmową autostradę donikąd i to nie on wyciął te drzewa! ROBERT KEMPA PO RAZ KOLEJNY WPROWADZA OPINIĘ PUBLICZNĄ W BŁĄD, a jego internetowe trolle próbują utrwalić zafałszowany przekaz. PS Kempa może jest dobrym człowiekiem, ale co najwyżej w stosunku do swoich kumpli z deweloperki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~exPLATFUS 49 ponad rok temuocena: 13% 

   Wina złodzieja i aferzysty Guziała i sierot po nim co siedzą w ratuszu i mącą, Burmistrz to dobry człowiek ale zbyt wielu tych złodziei zostawił.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 48 ponad rok temuocena: 56% 

   Czyżby była mowa o Pani Miau, która znowu była na zwolnieniu. Będąc na lewym L okrada nas wszystkich.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 38 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 47 ponad rok temuocena: 63% 

   A może mówimy o Pani z Krainy Czarów, która coraz bardziej podupada na zdrowiu, zwolnienie za zwolnieniem, późniejsze przychodzenie, wcześniejsze wychodzenie. Biedny Hetman Polny i Obieżyświat nie nadążają z wypełnianiem za nią obowiązków

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 49 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 46 ponad rok temuocena: 70% 

   A może mówimy o Panu Kapuście, który niezależnie od tego, czy bywa w miejscu pracy czy nie to i tak nie ma różnicy: i tak nic nie wie, kompletnie nie ogarnia swojego wydziału i realizowanych przez niego zadań. Ciekawe, czy chociaż dobrze oznaczył te drzewa do wycinki pod swoją inwestycję...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 54 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 45 ponad rok temuocena: 64% 

   A co powiecie o Pani Architekt? Choruje biedaczka często i długo, chyba z tęsknoty za Panem od Nieruchomości... wychodzi gdzieś ciągle w ciągu dnia, więc potem musi siedzieć po godzinach...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 49 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 44 ponad rok temuocena: 100% 

   I wszystko się im upiecze, kontrola PIP proszę bardzo, pracownicy mają odpowiednio zeznawać, bo jak nie... Wywalona kasa na projekty, którymi można ściany wytapetować...i za karę dodatek i dobrotliwy uśmiech Burmistrza. I wszyscy mają wspólny mianownik Guział ich zostawił ale przejął po POprzednikach. Miernoty zadufane w sobie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 43 ponad rok temuocena: 67% 

   Na pewno tęskni Pani Architekt za Panem od Nieruchomości, bo ten Nowy Pan od Nieruchomości wiecznie skrzywiony i rozczochrany, z pretensją w głosie. Z wiedzą też jakoś kiepściutko u Nowego niby wie ale nie....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 51 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 42 ponad rok temuocena: 71% 

   Największej miernoty Pani administracyjnej już na szczęście nie ma... Pana promującego też nie... Pana niby prawnika też...o Panu Leclerc nie wspomnę... ale że zniknął Pan spraw społecznych to ciekawostka...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 56 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 41 ponad rok temuocena: 74% 

   O przepraszam, zapomniałem jeszcze o Panie kulturalnym... tego to już zupełnie nie moge zrozumieć, jak mozna trzymać pana od agencji artystycznej skonfliktowanego ze wszystkimi, a przede wszystkim ze swoim zespołem...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 55 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kapelusznik 40 ponad rok temuocena: 37% 

   To Pani z Krainy Czarów lubi czyszczenie.....?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wszystko widzący 39 ponad rok temuocena: 98% 

   A może ktoś wie czy pan Kołek skończył wreszcie studia i się obronił, czy też w dalszym ciągu ma wykształcenie niższe od swoich podwładnych? Jak widać, można? MOŻNA.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 43 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pomian 38 ponad rok temuocena: 44% 

   Czysty rów podstawą gospodarki wodnej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 37 ponad rok temuocena: 100% 

   Teraz jest Pan administracyjny robiący błędy ortograficzne (już na przymusowym urlopie), Pani od Promocji już nie ma, Pan Prawnik jest czy go nie ma, bo go jakoś nie widać (jeszcze lepszy od poprzedniego), Pan od Nieruchomości nieprzytomny i bezwiedny (może bezwiedzny). Oj ta niby dobra zmiana nie wyszła nam na dobre.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 65 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 36 ponad rok temuocena: 56% 

   Zastanawiające czy Pani Miau ma równie stosunkowo udane relacje z Nowym Zarządem, jak ze Starym Zarządem. Ach te imprezy integracyjne...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 35 ponad rok temuocena: 71% 

   A co słychać u byłej Guziala, Pani Pozującej? Jakoś ostatnio jej nie widać.. na zwolnieniu, urlopie czy utknęła na Kłobuckiej ze zgryzoty?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 34 ponad rok temu

   @Wawapixel a kto to Obieżyświat? Bo jakoś nie załapałem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 33 ponad rok temuocena: 97% 

   Panowie widzę wiecie dokładnie co tam się dzieje w ursynowskim ratuszu :) Prawda to, że Antoni Pomianowski zostanie wiceburmistrzem ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 32 ponad rok temuocena: 100% 

   @gertzky mówi się, że Antoni ma zostać zastępcą. Ciekawy tylko jestem, co stanie się wtedy z obecnym zastępcą Wojciechem. Wróci na szeregowe stanowisko do wydziału Pani Pozującej? Będzie się dziać...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wszystko widzący 31 ponad rok temuocena: 100% 

   Ludzie, a kogo interesuje mało rozgarnięty i nie posiadający elementarnej wiedzy Matysiak. Nawet członkowie zarządu nie wiedzą jak ma na nazwisko, czego dowód dali w wydanym i jakże dokładnie sprawdzanym przed publikacją Biuletynie z działalności zarządu dzielni Ursynów :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiS idzie! 30 ponad rok temuocena: 0% 

   Wina wszytskich którzy za Guziała zajeli stołki i siedzą doczepieni do nich choć honor i godność ludzka nakazywałaby kulę w łeb sobie sprzedać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 29 ponad rok temuocena: 100% 

   @PiS idzie! Akurat burmistrz Kempa nie został obsadzony na stanowisku przez byłego burmistrza (sic)... Nie wiem co tam ćpiesz koleżko, ale proszę odstaw to!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 28 ponad rok temuocena: 79% 

   Burmistrz Kempa z kolegami z deweloperki wziął się za minusowanie wypowiedzi :) Podpowiadam, że jeszcze musicie pod artykułem trochę popracować nad przekręceniem licznika :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wypad 27 ponad rok temuocena: 56% 

   a kto sie wział za plusowanie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ABC 26 ponad rok temuocena: 87% 

   Świetna lokalizacja dla LUDZI niepełnosprawnych, blisko lasu, powietrze. Zdecydowanie jestem zwolenniczką tej decyzji. Przez tyle lat było to tylko miejsce wyprowadzania psów itp. Wreszcie pomyśleli o osobach niepełnosprawnych, oby więcej takich inicjatyw bo niepełnosprawność, udary, wylewy i zawały to teraz b.częsta przypadłość i wiele Rodzin dotyka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 25 ponad rok temuocena: 57% 

   Inicjatywa bardzo dobra, tylko dlaczego wykonawca, czyli burmistrz przesunął lokalizację ośrodka i jako warunek konieczny wymyslił budowę autostrady?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kris 24 ponad rok temuocena: 34% 

   Las właśnie w całości zostanie wycięty. Zastąpi go czteropasmowa droga. Ośrodek, kiedy powstanie, będzie stał na pustyni: od frontu będzie miał 5000m2 asfaltu, na którym będzie codziennie parkowało i manewrowało 80 samochodów, a od tyłu - step. Zapomnij o powietrzu, o cieniu, i o jakiejkolwiek roślinności. Woda, która do tej pory wsiąkała w ziemię, będzie teraz odprowadzana do Wisły. Znikną też wszystkie drzewa, których system korzeniowy , i cień, podtrzymywał do tej pory poziom wód gruntowych. Nie wolno tak projektować przestrzeni miejskiej :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmm 23 ponad rok temu

   Przecież to będzie ośrodek tylko i wyłącznie dla Stowarzyszenia "Maja", czyli należących do niego osób z niepełnosprawnością umysłową. To nie będzie żadne centrum rehabilitacji dla mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 22 ponad rok temuocena: 56% 

   Niestety pustostan w glowach dosiegnal takze urzedow lokalnych, wszedzie gdzie tylko mozna likwiduje sie tereny zielone, wycina drzewa ze niby to dla naszego dobra, ze powstana szerzsze ulice, nowe miejsca parkingowe, szkoly - mialo byc lepiej, inaczej a jest tak samo lub nawet gorzej niz za Guziala...grunt to aby wszystkie swinki pomiescily sie przy jednym korycie:)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 21 ponad rok temuocena: 61% 

   Tak źle jeszcze nie było :/ Dzielnicą rządzi dewelo :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 20 ponad rok temuocena: 95% 

   świnia jest jedna, tłusta o czerwonym ryju, podobno długo w nocy ryje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 37 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawapixel 19 ponad rok temuocena: 94% 

   o przepraszam, pracuje podobno późno w nocy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 34 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wszystko widzący 18 ponad rok temuocena: 100% 

   Przeterminowane piwo z czasów doskonałości kondycji alkoholowej ma w lodówce do dnia dzisiejszego :) Sentyment pozostał!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek Maślanek 17 ponad rok temuocena: 58% 

   Po prawdzie drzewa zostały wycięte, by burmistrz w porozumieniu z naczelnik Słomą mógł sprzedać resztę gruntu, jaka zostanie po wybudowaniu ośrodka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 115 83 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek Maślanek 16 ponad rok temuocena: 60% 

   Wywieźć trzeba szkodnika z Ursynowa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 126 85 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kenez 15 ponad rok temuocena: 19% 

   Przecież guzieła już pogoniliśmy :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek Maślanek 14 ponad rok temuocena: 87% 

   Kenez czytaj ze zrozumieniem, czy Guział był tłusty? Czy miał zaniedbaną czerwoną twarz, zmęczoną od nadużywania napoju w przeszłości? Nie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Umpaumpaumpapa 13 ponad rok temuocena: 97% 

   guzial miał notoryczny katar...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zieeeeeew 12 ponad rok temuocena: 94% 

   Lepszy katar niż notoryczny KAC

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marek 11 ponad rok temuocena: 53% 

   Barbarzyństwo i tyle!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 93 82 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 10 ponad rok temuocena: 53% 

   A co pan burmistrz zrobił, aby nie dopuścić do zabudowy skweru przy kościele sw. Tomasza? Niech teraz powie, gdzie mieszkańcy Imielina mają iść na spacer? Nigdzie nie ma już miejsca na jakikolwiek zieleniec, nie ma gdzie usiąść, nie ma gdzie pospacerować. Wszędzie tylko bloki, bloki, bloki, i pełno dzieci w szkołach aż trzeszczy w szwach. Było tyle protestów i petycji o zrezygnowanie z budowy. I co? Ano budowa trwa już drugi rok.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 108 95 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziutek 9 ponad rok temuocena: 51% 

   Poprawka - teraz menele nie mają gdzie spać a emeryci muszą sprzątać po swoich psach. Bo tylko temu służył ten obskurny skwer. Dobrze że usunięto ten syf wraz z paskudnym płatnym parkingiem. Koło ratusza jest sporyb teren zielony, a za parę lat powstanie park nad tunelem POW. Mieszkańcy Imielina chcą (jak ja) chcą tam chodzić na spacery a nie przez żulerski zieleniec.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 94 89 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 ponad rok temuocena: 52% 

   Tempo budowy było niskie na samym początku ze względu na sprzeciwy różnych grup. Na szczęście obecnie już przebiega planowo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 88 80 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 7 ponad rok temuocena: 51% 

   Akurat ta inwestycja - zadanie V naszej spółdzielni Imielin- ma pozwolenie z 2014, wiec Kempa nie ma z tą sprawą nic wspólnego. To temat z czasów Guziała i Machaja

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 89 84 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 6 ponad rok temuocena: 53% 

   Kempa z niczym nie ma nic wspólnego :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 102 89 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 5 ponad rok temuocena: 40% 

   ziutek, ta płyta o menelach jest już zdarta. Skwer był zaniedbany bo spółdzielnia nie inwestowała w niego, zmierzając ku jego zabudowie. Mimo wielu protestów mieszkańców kilkadziesiąt drzew zostało wyciętych i w ten sposób pogrzebano szansę na stworzenie pięknego parku. A na spacery nad tunel POW powdychać spaliny z wyrzutni chodź sam, zdrowia życzę. Możesz też w ramach wypoczynku posiedzieć na pustym polu przed ratuszem wśród psich kup. Wybieraj, co wolisz, w końcu o to walczyłeś!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 4 ponad rok temuocena: 78% 

   "Ciulu zdecyduj", "imieliński troll"u - pogratulować tylko elokwencji przyjaciołom pana burmistrza :/

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 3 ponad rok temuocena: 54% 

   Nie ma jakiejś możliwości, żeby odwołać tego bezczelnego kłamce i szkodnika ze stanowiska???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 124 106 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gunis 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Ludzie czy drzewa sa wazniejsze? Oczywiscie ze ludzie, dobra decyzja!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 110 112 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gretzky 1 ponad rok temuocena: 51% 

   Nie wiem czy to propaganda burmistrza, czy ludzie są tak zmanipulowani, że sami z siebie piszą takie bzdury :/ Gdyby chodziło o ludzi to burmistrz Kempa wybudowałby ten ośrodek już 2 lata temu. W żadnym wypadku panu Kempie nie zależy na ludziach. Nie zależy mu też na przyrodzie. Ten człowiek reprezentuje interesy deweloperów, a jego działania są wyrachowane. Nie sądzę, żeby "przypadkiem" i bez żadnego powodu burmistrz zmieniał miejsce, gdzie pierwotnie miał być wybudowany ośrodek. To tylko kwestia czasu aż obrzeża kazurki zostaną zabudowane.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 106 103 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.388 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021