REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Chcą wyciąć drzewa, aby zrobić miejsce dla kolejnych aut. Na imielińskim osiedlu między Kulczyńskiego a Polaka od kilkunastu miesięcy stoją szlabany, aby wystarczyło miejsc parkingowych dla mieszkańców. Okazuje się, że ciągle jest ich za mało. Dlatego pod topór może pójść nawet kilkadziesiąt drzew i krzewów.

  Na terenie zielonym pomiędzy drogą wewnętrzną a blokiem przy ul. Benedykta Polaka 3 rosną bzy i leszczyny. Niektóre z nich mają już ponad 40 lat i wpisały się w krajobraz osiedla. Spółdzielnia „Na Skraju” ma zamiar je wyciąć na rzecz poszerzenia parkingu. 

  - Uważam, że pomysł zamiany na parking bujnej, ukształtowanej przez 40 lat roślinności, zawierającej gatunki o dużej wartości przyrodniczej i estetycznej (czerwone leszczyny, karagana), oddzielającej budynek od jezdni, jest absurdalny i szkodliwy - alarmuje mieszkaniec osiedla pan Wojciech.

  "Rekultywacja" czy betonoza?

  W informacji, którą spółdzielnia wywiesiła na klatkach schodowych, nie ma słowa o wycinkach. Pojawiają się za to sformułowania: „rekultywacja” i „utwardzenie”.

  - Teren ten jest zadbany i w najmniejszym stopniu nie wymaga rekultywacji, o jakiej mowa w ogłoszeniu zarządu spółdzielni, która zresztą dopiero co postawiła tu ławki - dodaje pan Wojciech.

  Kosztem kilkunastometrowego pasa zieleni, który odgradza wejścia do klatek od ciągnącej się wzdłuż osiedla drogi wewnętrznej ma powstać nowa część parkingu dla aut. Z pewnością nie jest to więc „rekultywacja”.

  Kilka miesięcy temu temat omawiany był przez radę domową, podczas której spotkała się tylko część mieszkańców bloku przy Polaka 3.

  Uczestniczyło w nim podobno tylko kilkadziesiąt spośród ok. 250 mieszkańców. Od tego czasu, ani rada domowa, ani spółdzielnia nie przedstawiła mieszkańcom żadnego konkretnego projektu - mówi mieszkaniec wieżowca.

  Spółdzielnia twierdzi, że rozbudowa parkingu - choć cieszy się poparciem większości mieszkańców - nie jest jeszcze przesądzona. Zapewnia, że przez najbliższy miesiąc - do 4 października - będzie przyjmować uwagi od pozostałych mieszkańców.

  - Przygotowaliśmy już koncepcję tego parkingu i wszystko powstało z inicjatywy mieszkańców. Ci, którzy mają jakieś za lub przeciw mogą przez najbliższy miesiąc wysyłać swoje opinie do nas. Jeżeli większość głosów będzie pozytywna zgłaszamy sprawę do ratusza z prośbą o zezwolenie na wycinkę - mówi Andrzej Cichocki z SMB „Na Skraju”.

  Z danych udostępnionych mieszkańcom wynika, że inwestycja wymaga usunięcia prawie całej roślinności zieleńca - w tym też osiedlowego ogródka sąsiedzkiego, o którym pisaliśmy 2 lata temu. Jeden z mieszkańców, aby edukować sąsiadów, posadził w nim różne gatunki roślin, stawiając przy każdej z nich tabliczkę z nazwą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Życzliwa 22 11 miesięcy temuocena: 40% 

   Błagam wyluzujcie. Dziwi mnie to ze Ci przeciwni wycięciu kolejnego drzewa nie mieszkaja w dziupli, nie chodza piechotą itp

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yoda 21 11 miesięcy temuocena: 63% 

   Tytuł artykułu od razu wywołuje duże emocje, mniej więcej spodziewaliśmy się tego co będzie w komentarzach... Ale między samochodziarzami a ekooszolomami jak się ładnie nazwaliscie są normalni ludzie, którzy z jednej strony chcieliby mieć możliwość postawienia 1 samochodu pod blokiem, z drugiej zaś nie chcą betonozy i wycinania drzew. Nie wiem jak konkretnie wygląda sytuacja na tym osiedlu ale znam takie gdzie problem rozwiązało ograniczenie możliwości parkowania do 1 samochodu na mieszkanie. Wcześniej część osób parkowała nawet 3 licząc że służbowymi. Problem zniknął.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogródek 20 11 miesięcy temuocena: 90% 

   Generalnie masz rację. Ja też należę do tej grupy. Tylko patrząc szerzej co mają zrobić ci z drugim samochodem służbowym? Pozostawić na sąsiednim osiedlu? Ale tamci w tej sytuacji tym bardziej powinni się wygrodzić. A wtedy mamy 100 procent wygrodzonej powierzchni i np. w gości tym jedynym samochodem nie pojedziesz. A dowożący dzieci do np. żłobków., przedszkoli? A zaopatrzenie sklepów, kurierzy, poczta itp? A czy posiadacz 30 m kw ma mieć prawo do 1 miejsca podobnie jak posiadacz 100 m kw? W tym drugim przypadku prawdopodobnie mieszka 2 razy tyle ludzi, de facto 2 rodziny i każda chce lub musi mieć samochód? Tak więc grodzenie w dłuższej perspektywie tylko pogłębi problem. A miejsca parkingowe powinny być w wystarczającej ilości.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yoda 19 11 miesięcy temuocena: 55% 

   Skoro nie ma miejsca na osiedlu dla wszystkich samochodów (co rzeczywiście byłoby rozwiązaniem idealnym) to wydaje mi się że ważniejszy jest 1. samochód każdego mieszkańca niż służbowy drugiego... Samochód nr 2 można zostawić 5-10 minut od domu, wynająć miejsce na parkingu strzeżonym, zrezygnować z niego lub... wykupić od sąsiada jego miejsce podstawowe. Nie jest to rozwiązanie idealne ale wg mnie sprawiedliwe. I dzięki temu każdy ma pewne miejsce pod blokiem niezależnie o której wróci a nie że jedna osoba trzyma 3 auta a druga nie miejsce na żadne... Jeśli chodzi o kurierów i listonoszy to można zrobić 2 miejsca k&r do stawania na maks 5 minut. Wystarczy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 18 11 miesięcy temuocena: 34% 

   Nie zróbcie tego błędu. Nie dajcie się mafii samochodowej. Im się wszystko należy. Tak samo było na Kazury jak budowali POW, a parkung płatny (zadaszony) posiadał wolne miejsca. A fujj...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czytelnik 17 6 miesięcy temu

   Święta prawda. U nas na osiedlu najpierw wycięli jedne drzewa bo mało miejsc potem następne i następne a teraz mieszkamy na jednym, wielkim parkingu i znowu brakuje miejsc bo ciągle nowe samochody dostawiają , jedna rodzina potrafi mieć ich 5 szt. To jest chore bo teraz chcą już zlikwidować trawniki. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!! Jedni ludzie walczyli ale debile wygrały i żyjemy na betonowej pustyni, nawet plac zabaw zlikwidowali.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michael 16 11 miesięcy temuocena: 63% 

   No i bardzo dobrze. Skoro tego chce większość. Te parkingi nie sa imienne, kazdy spółdzielca bedzie mogl zaparkowac, ale juz jakis ekooszołom jojczy o płaceniu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 15 11 miesięcy temuocena: 20% 

   A skad niby pomysl, ze tego chce wiekszosc ? Klamstwo godne prezesa spoldzielni. Samochodziarze pojada w weekend nad jezioro albo lasu a stare dziady zostana w betonie. Parking podziemny w nowym bloku kosztuje, parking naziemny przy wielkiej plycie tez powinien kosztowac. No i prawaczku, kilka miesiecy po pisowskim skoku na PIT wszedzie bedzie strefa platnego parkowania. Bedziesz na trzaskowskim psy wieszal a on bedzie zbieral pieniadze, ktore normalnie z pitu miasto by dostalo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 14 11 miesięcy temuocena: 73% 

   Ekooszołomy i inni aktywiści generalnie tak działają - "och ach kwiatek/drzewko, ale ty sobie mieszkańcu dymaj z parkingu najlepiej z drugiej strony dzielnicy". Jeśli tak pragną wokoło drzewek, to można się wyprowadzić do lasu, a ludziom nie utrudniać życia. Zwłaszcza na osiedlach z komuny, gdzie "urzędowo" wymagane było jakieś 0.xx miejsca parkingowego na mieszkańca. Zielony to niedojrzały czerwony, a ekooszołomy kontynuując tą logikę, chcą narzucać innym swoją wolę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 13 11 miesięcy temuocena: 23% 

   Skoro czlowiek potrzebujacy drzew i krzakow to oszolom, to kim jest samochodziasz betoniarz ? To Ty sie wyprowadz do domu z garazem albo bloku z garazem, zaplacisz za to miejsce 50k pln, a pozniej stowke miesiecznie, droga wolna. Jesli drzewa maja isc pod topor pod bezsensowne miejsca parkingowe to ja wole nowy blok z parkingiem podziemnym.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 12 11 miesięcy temuocena: 33% 

   ~Kk jak tak bardzo potrzebujesz tych drzew, to faktycznie zapraszam do lasu, ale nie staraj się robić tego lasu z miasta. Owszem parki, skwery są potrzebne, podobnie jak pasy zieleni między ulicami, ale oszołomy nie wciskajcie się wszędzie ze swoimi pomysłami, byle tylko się pokazać. Osiedla powinny być dopasowywane pod mieszkańców, a nie kilku krzykaczy, bo tym krzykaczom i tak większość rzeczy nie pasuje...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 11 11 miesięcy temuocena: 35% 

   Miejsca postojowe powinny byc platne. Czy beda chetni zaplacic x pln miesiac za takie miejsce ? To bedzie dobra weryfikacja prawdziwego zapotrzebowania. Uzyskane pieniadze mozna uzyc do zakupy lub budowy rzeczy przydatnych wszystkim a nie tylko posiadaczom samochodow

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogródek 10 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Podobnie jak wszystkim potrzebne ogródki sąsiedzkie itp. A na ławki też abonament. I na chodniki. Od wszystkich: tych co mają samochody, hulajnogi, rowery i tych co nic nie mają.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michael 9 11 miesięcy temuocena: 83% 

   Dobra, niech płacą tyle ile ty placisz za korzystanie ze ścieżki rowerowej. No chyba zgoda?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 8 11 miesięcy temuocena: 17% 

   ~Michael żebyś Ty nie zaczął płacić za korzystanie ze wszystkich ulic...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogródek 7 11 miesięcy temuocena: 92% 

   Lukasz436 ale przecież płaci!!! Połowę ceny paliwa to podatki. Zakładając spalanie 6 l na setkę to płaci obecnie 15-20 groszy za każdy przejechany km bezpłatnych dróg. Zakładając że przejeżdża 1000 km miesięcznie to znaczy że wpłaca do 200 złotych miesięcznie w podatkach za samo paliwo, czyli za korzystanie z dróg. Nie wspomnę o innych podatkach związanych z utrzymaniem samochodu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 6 11 miesięcy temuocena: 14% 

   Tekst jest o spoldzielni i jej terenie. Drogi rowerowe, ulice to teren publiczny. Skad pomysl, ze jak mieszkasz w bloku z plyty to spoldzielnia musi zapewnic darmowe miejsce postojowe ? W nowych blokach za miejsca pod ziemia sie placi, spoldzielnia powinna brac dodatkowe pieniadze za miejsca gdziekolwiek sa na ich terenie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogródek 5 11 miesięcy temuocena: 80% 

   Kk a skąd pomysł, że gmina ma zapewnić darmowe ścieżki rowerowe? Skąd pomysł, że ma zapewnić cokolwiek za darmo? A skąd pomysł, że spółdzielnia ma zapewnić darmowe miejsca postojowe dla rowerów nawet na klatkach czy gdziekolwiek indziej? Skąd pomysł że ma zapewnić darmowe miejsca wybiegu dla pieskow? A nawet skąd pomysł że ma zapewnić darmowe drzewa?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BETONOZA na Ursynowie - ciąg dalszy 4 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Kolejny przykład BETONOZY. Tym razem w wykonaniu spółdzielni mieszkaniowej z Ursynowa. Nie wymaga komentarza.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michaal 3 11 miesięcy temuocena: 44% 

   Nie wymaga komentarza, dlatego komentujesz? Nie oczekuje logiki od lewackich trolli, ale litości

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niektórzy nie lubią zieleni 2 11 miesięcy temuocena: 44% 

   do Michal: Rozumiem z tego, że "prawackie" trolle lubią oddychać spalinami samochodowymi, uwielbiają rozgrzany latem beton i zwalczają wszelką roślinność na osiedlach mieszkaniowych.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ogródek 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdybyś ty lub twoi rodzice nie wprowadzili się na Ursynów to dziś nadal rosłyby tu ziemniaki, przenica i jabłka. Wysokich budynków nie byłoby wogóle, a niskich bardzo mało. I nie byłoby betonozy. Więc do kogo z pretensjami? Trzeba było się nie przeprowadzać. Wtedy ani tu ani tam gdzie mieszkałeś nie byłoby problemu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4401 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022