REKLAMAA1 Pizzeria105  13.11.2021 - 12.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Orkiestra Społeczna)

  Otwarta próba "Czterech pór roku" Vivaldiego czeka na muzyków amatorów, którzy zechcą do niej dołączyć. Zupełnie na luzie i bez zadęcia. Pod Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury może zagrać każdy, kto ma zacięcie do instrumentu - nawet jeżeli nie trzymał go w rękach od lat.

  W niedzielę przy DOK "Ursynów" na Kajakowej zagra największa amatorska orkiestra w Warszawie. Każdy, kto ma ochotę może stać się jednym z członków zespołu i wykonać najbardziej znany utwór weneckiego kompozytora - Antonio Vivaldiego "Cztery pory roku". Wystarczy instrument, nuty i dobry humor.

  - W orkiestrze jest cały zespół instrumentów dętych i smyczkowych, czyli tych, które występują w muzyce klasycznej. Pod każdy z tych instrumentów można pobrać nuty i dołączyć do nas. Nawet jeżeli skrzypce czy flet od lat kurzyły się w kącie, to jest doskonała okazja, aby przypomnieć ich cudowną moc - mówi Katarzyna Konciak z Orkiestry Społecznej.

  Jak się przygotować?

  Muzycy wykonają Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego. Jednak jak podkreślają organizatorzy lato i wiosna będą grane szybciej, żeby zwolnić przy jesieni i zimie. - Nie chcemy, żeby za szybko do nas przyszły - dodaje muzyk.

  Koncert skierowany jest do osób po szkole muzycznej, ale także do samouków, którzy czują się na tyle pewnie, aby móc zagrać z orkiestrą. Ci, którzy nie mieli instrumentu od lat w rękach, nie muszą się obawiać. 

  - Gramy na luzie i bez zadęcia. Każdy się tutaj odnajdzie i nie ma się czym stresować. Jesteśmy ludźmi różnych zawodów, którzy sięgają do swoich umiejętności gry na instrumentach, spotykają się po pracy, żeby grać i angażować się społecznie. Często grywamy dla seniorów i w domach pomocy - mówi Katarzyna Konciak.

  Nuty można pobrać ze strony orkiestry. Znajdują się tam wszystkie pory roku, odpowiednio przedzielone na trzy części. Dźwięki rozpisane są na takie instrumenty jak m.in. flet, obój, trąbka, skrzypce, wiolonczela, kontrabas czy saksofon.

  Koncert rozpocznie się w niedzielę, 5 września o godz. 18 na ul. Kajakowej 12b. Osoby, które nie mogą dołączyć w ten weekend, mogą przyjść na próbę Orkiestry Społecznej, która odbywa się w soboty o godz. 16:30 w DOK Ursynów. Rekrutacja jest otwarta i całoroczna, więc można dołączyć w dowolnym momencie.

  Zobacz jak wyglądają próby Orkiestry Społecznej:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4009 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021