REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2017, 18:09 komentarzy 1

  (KT)

  REKLAMA

  W turnieju Szach-Mat Arena wystartowało dziś 68 szachistów. W kategorii open zagrało 44 zawodników a w rywalizacji dziecięcej wzięło udział 24 śmiałków. Wśród dorosłych najlepszy był Jan Adamski, w kategorii do 14. roku życia triumfował Ryszard Ćwiek.

  Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji ponownie ugościło zapalonych szachistów. Zawodnicy rozegrali po 7 rund, w każdej dysponowali 15 minutami. To zasady systemu szwajcarskiego - jednego z najpopularniejszych podczas zawodów.

  Dzisiejsze pojedynki były bardzo równe, padło wiele remisów a zwycięstwa nikomu nie przychodziły łatwo. Gracze prezentowali wysoką formę - koncentracja i trening - to klucz do sukcesu.

  - Gram lata, nawet nie jestem w stanie policzyć. Dziś po 5 rundach mam 2,5 pkt - nie jest źle, mam nadzieję, że to utrzymam. Zawodnicy są bardzo skupieni, dobrzy taktycznie, więc nie ma łatwych partii - komentuje Maciej Pac, ursynowski szachista z wieloletnim doświadczeniem.

  Wśród dorosłych ponownie najlepszy był Jan Adamski - wielokrotnie nagradzany zawodnik - jeden z faworytów każdego turnieju w dzielnicy. Drugą pozycję zajął Sławomir Kędzierski a na trzecim stopniu podium uplasował się Błażej Kaleta.

  Dzieciaki, choć było ich zdecydowanie mniej niż dorosłych, również zgotowały kibicom sporo emocji. Partie rozgrywane były żywiołowo i z szerokimi uśmiechami. Najmłodsi potrafią zdrowo rywalizować a porażki przyjmują na tzw. klatę. W kategorii do 14. roku życia zwyciężył Ryszard Ćwiek, tuż za nim znalazł się Szymon Poziomkowski. Trzeci był Stefan Ćwiek - brat triumfującego Ryszarda.

  - Bardzo się cieszymy z dzisiejszych miejsc. Szachy są świetne, bo pomagają nam też w szkole. Uczymy się koncentracji i logicznego myślenia - mówią bracia Ryszard i Stefan Ćwiekowie.

  Dodatkową nagrodę otrzymał najmłodszy zawodnik turnieju, Adam Mroczkowski. Mimo zaledwie 6 lat szachista dzielnie walczył ze starszymi kolegami. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

  Patronat medialny nad turniejem Szach-Mat Arena sprawowało Haloursynow.pl

  ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TURNIEJU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.0894 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018